Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden Keresztény babonás,...

Potyondi Gergely kérdése:

Minden Keresztény babonás, aki hisz abban hogy Isten teljesít bizonyos kéréseket?

Figyelt kérdés

Most nem fogok példákat írni, mert akkor azok lesznek a téma.


Egy nem Isten hívő ember azzal vádolt hogy babonás vagyok, pedig nem vagyok az, és nagyon erősen hiszek Istenben.


Keresztények válaszát várom.



2019. ápr. 7. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Én ateista vagyok. Szerintem nem normális az aki valakinek a hitét kigúnyolja azzal, hogy babonának titulálja (vagy összekeveri vele). És elég nagy tiszteletlenség is a másikkal szemben. Mindenki hitét tiszteletben kell tartani.
2019. ápr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

A kettő nem zárja ki egymást, hihet valaki nagyon Istenbe és mellette lehet -ha neked úgy jobban tetszik- babonás egyszerre. Persze nyilván nem helyes dolog.

Ha csak te nem kérted, hogy Isten csapjon bele villámmal a Vatikán egyik épületének kupolájába, akkor értelmetlen a kérdésed.

2019. ápr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Nahát ilyen ateista választ sem láttam még ezen az oldalon, mint az egyesé :)
2019. ápr. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Keresztény vagyok. Természetesen megkérheted Istent bármire, de az Ő döntése, hogy ezt teljesíti-e vagy nem.


Egyáltalán mit jelent az, hogy "babona"? Ateista szemszögből minden vallásos cselekedet babonának tekinthető. A kereszténység általában azt tekinti babonának, ami nem Istentől, hanem más természetfeletti forrásból próbál hatást gyakorolni a világra, pl. ha valaki kristályoktól vagy pogány fétis-tárgyaktól vár természetfeletti közbeavatkozást.

2019. ápr. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

Nem volt tisztességes a kérdezőtől, hogy nem írta le, mit tartok babonának.

Babona az, ha megsejtesz valamilyen összefüggést, és ezt úgy tartod igaznak és bizonyítottnak, hogy közben nem bizonyítottad be, és fogalmad sem lehet róla, hogy igaz-e.


Tipikus példa a fekete macska.

2019. ápr. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Babonás attól lesz valaki, hogy olyan helyekre képzel összefüggéseket, ahol nincsenek, de az illető szilárdan hiszi őket. Ilyen a fekete macskás példa, vagy amikor valaki istent akarja belelátni a leghétköznapibb dolgokba is.

Szóval lehetsz keresztény és babonás is egyszerre, ez két egymástól független dolog.

2019. ápr. 8. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 KZitus ***** válasza:

Szia

Mióta babona az Istenhez intézett ima? Inkább arra kér, hogy "szüntelenül imádkozzatok". A Filippi 4:6-ban pedig azt is kéri,

"Semmi miatt ne aggódjatok, hanem mindig tárjátok a kéréseiteket Isten elé, úgy, hogy imádkoztok és könyörögtök hozzá, és közben hálát adtok neki." Jézus azt tanította ha kérünk, akkor kapunk. Ha Isten nem hallgatná meg az imáinkat, akkor mi értelme lenne?

Szóval lehetetlen, hogy Isten a "babonára" biztasson. Írtad is, hogy "... nem Isten hívő ember azzal vádolt...". Ha meg vagy győződve személyesen aról, hogy Isten meghallgat, akkor nem fog egy ilyen megjegyzés kibillenteni az Istenbe vetett hitedből...ha meg vagy győződve!

2019. ápr. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Ha Istent valami kívánságteljesítő automatának gondolod, hogy majd teljesíti neked az ötös lottót, akkor valóban súrolja a babonaság határait.

Ezzel szemben a kereszténység azt tanítja, hogy Jézust követve szolgáljuk Istent és egymást szeretetben.

2019. ápr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A babona és Isten nem köthető össze. Ő elitéli a babonákat. Az, hogy erősen hiszel abban, hogy megadja amit kérsz tőle, egyáltalán nem babonaság. Csak azt mutatja, hogy élő az Istenbe vettet hited.
2019. ápr. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!