Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez a református ének nem...

Ez a református ének nem furcsa egy kicsit? Olyan Jehova tanús. Vajon biblikus a szövege? Tetszhet a tanúknak?

Figyelt kérdés

Jehova, csak néked éneklek


1. Jehova, csak néked éneklek, ki volna más tehozzád fogható? Dícséretet csak néked zengek, csak téged áldlak, ó Mindenható! Jővel, segíts, én édes Jézusom, hogy könyörgésem mennybe feljusson!

2. Ó vonj, Atyám, Fiadhoz engem, Hogy szent Fiad is hozzád elvigyen; :/: S mig jóvoltodat áldv. zengem, Keblem Szentlelked hajléka legyen; Add békességed ízét érzeni és dicséreted vigan zengeni!

3. Ha semmi mást nem kérek tőled, Csak amit Lelked által kérhetek, :/: Te szükségim beteljesited, Mert Jézus hozzád útat készitett, Ki gyötrelmével értem áldozott, És üdvösséget jussomúl hozott.

4. Jó tudnom azt, hogy közbenjáróm Hű Jézusom, ki jobbod felől ül; :/: Ő általa, ha hitből várom, Kérésem nálad bizton teljesül ; Jó nékem, hogy mig tart ez életem, Szent neved vigan, áldva zenghetem!


2019. ápr. 8. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

No csak. Ezek szerint Ők is a Jehova műszót használják?

:D)

2019. ápr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Jehova, vagy Jahve a Bibliában Isten neve. Szóval nem fura az ének.

A Jehova tanúi maguknak adták ezt a nevet.

2019. ápr. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Néhány kérdés az énekkel kapcsolatban:


Milyen néven nevezi Istent?


A Jézus nevet Isten megnevezésére használja, vagy egy másik személyre?


Mi a célja, feladata Jézusnak az ének szerint?


A végén a Szent Neved melyik névre vonatkozik?

2019. ápr. 8. 18:15
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Régen ők is csak egy szekta voltak 🤣
2019. ápr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Ezt kitől kérdezed, kedves kérdező?

Mert a Tanúktól nem kérdezheted, mivel nem tudják, hogy a reformáció alapján, mit értenek az alatt, annak létrehozói.

2019. ápr. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem azt kérem, hogy mire gondolt az író.


Inkább egy kis szövegértelmezési feladat.


Hogyan értelmezi aki olvassa.


Tanúk-nem tanúk egyaránt.

2019. ápr. 8. 19:26
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Mikor keletkezett ez az ének? És mikor keletkezett a jehova nőnemű műszó? És mikor íródott az Újszövetség? Nagyon nehéz összerakni,ugye?
2019. ápr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 KZitus ***** válasza:
69%

Szia

"Olyan Jehova tanús. Vajon biblikus a szövege?" - azért küldöm neked, hogy legyen összehasonlítási alapod:

a biblikusságát a Zsoltárok 83:19 bizonyítja

https://www.youtube.com/watch?v=Uzc_WlUJHU8

gyerekkórussal:

https://www.youtube.com/watch?v=WkgsuPB07nQ

2019. ápr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlenegyszer szerepel benne a Jehova szó, amit egyébként más vallások is használnak - nagyon, nagyon ritkán. Ettől még nem a Jehova Tanúi szektához van köze.
2019. ápr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 lilla64 ***** válasza:

A Károli Bibliában is néhány helyen szerepel a Jehova név,így forditották le a JHVH tetragrammatont.

A tanuknak semmi nem tetszik,ami a szerintük valamelyik hamis vallással függ össze.Ide tartozik a református is

2019. ápr. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!