Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit Gyülekezete és a Jehova...

A Hit Gyülekezete és a Jehova Tanúi tagjai szektásnak tartják egymást?

Figyelt kérdés
Sokan szektázzák ezt a két csoportot, de vajon ezen csoportok tagjai is szektázzák a másikat?
2019. ápr. 9. 19:14
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Mármint a HGY tagok a JT tagokat, és viszont.

Értelemszerűen nem a saját egyházuk tagjait

2019. ápr. 9. 19:15
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében igen, bár a jehovások nem nagyon használják a szekta szót.
2019. ápr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
21%

Látom nem vagy tisztában a szekta jelejntésével.

Egyiksem szekta. A hitgyüli egy nagy keresztény mozgalom része. A Jehova tanúiról nem is beszélve. Több mint 8 milliós taglétszámmal hamarosan túllépik magyarország lakosságát. Szóval aki őket szektásnak hívja, gondolkodjon el azon, hogy ő kissebb társadalmi rétegbe sorolható, mint egy jehovás.

És most nem megyek ki a pünkösdi karizmatikus mozgalomba...

(egyiknek sem vagyok tagja)

2019. ápr. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 kzs ***** válasza:
0%
Én még sose hallottam, hogy szektázták volna egymást.
2019. ápr. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%
a JEHOVA az még jogi megitélés alapján is 100% os SZEKTA nemhogy átlag emberi vélemények alapján. annál egyszerűen nincs is miről beszélgetni hanem tisztességesen nézzen a neten utána az aki kételkedik benne.
2019. ápr. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 lilla64 ***** válasza:
100%
A Hit Gyülit nem ismerem,a JT-k nem szektáznak senkit,ők a más felekezeteket hamis vallásnak mondják
2019. ápr. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Egyszer egy farizeus ezt kérdezte Jézustól, hogy próbára tegye: „Tanító, melyik a legnagyobb parancsolat a Törvényben?” Jézus a válaszában azt mondta, hogy „a legnagyobb és első parancsolat” ez: „Szeresd Jehovát, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel és egész elméddel.” Majd hozzátette: „A második ehhez hasonló: »Szeresd felebarátodat, mint önmagadat«” Máté 22:34–39.

Aki ezt elhiszi, elfogadja és gyakorolja az életében, az soha nem fogja felebarátját megbélyegezni semmilyen címszóval. Mert ha elfogadja a fenti idézetet(hisz benne), akkor az igazságos Biróra, Ítélőre, a Teremtőre bizza, a másik ember megítélését.

Úgan is az, amiben egy ember hisz, az senki másra nem tartozik, csak az adott emberre és a Teremtőjére. Sajnos olykor mi amberek azt gondoljuk jobban tudjuk(ismerjük a másik ember indítékait) mint Isten :-(

2019. ápr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 lilla64 ***** válasza:
87%

Már elnézést,utolsó,de az úgy van,hogy:

Szeresd Uradat Istenedet

A jehovát csak az UVF forditói tették be,akik nagy alázatosságukba nem vállalják a nevüket

2019. ápr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 lilla64 ***** válasza:
82%

Szeresd felebarátodat mint önmagadat.

Sajnos a tanúknál volt alkalmam tapasztalni ezt a nagy szeretetet.Kiráz a hideg még most is ha eszembe jut.

2019. ápr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 KZitus ***** válasza:
0%
OK kedves 8-as "Szeresd Uradat Istenedet" ha a tiédben így van írva, én is így tanultam anno a Károliból. De onnan, a Károliból ismertem meg Jehovát, és a második legnagyobb parancsolatot is, amelyet Krisztus megváltoztatott.
2019. ápr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!