Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény nézetek szerint...

A keresztény nézetek szerint mi ad erőt a jóra törekvő hitetleneknek?

Figyelt kérdés

Például ha megszán egy rászorulót, anélkül hogy isteni teremtményként tekintene rá, honnan ered a jósága? (őszinte segítségre gondolok, nem kevélységre) Vagy ha hű marad a választottjához szentségi házasság nélkül, honnan ered a hűsége? Ha a szerelmet nem isteni ajándéknak fogja fel, mégis kitart haláláig, honnan lesz olyan erős? Ha egészséges gyermekeket nevel szeretetben, anélkül, hogy imádkozna ezért, hogyan képes rá?


Ide most nem olyan válaszokat szeretnék, hogy "tudjuk, hogy vannak jó ateisták,..." hanem azt szeretném tudni, MIÉRT vannak jó ateisták? Mi a keresztény magyarázat arra, hogy vannak jó emberek, akik isten nélkül élnek? Tényleg érdekel, mert én is egy ilyen családban nőttem fel. Kicsit bánt, amikor azt hallom, hogy isten nélkül nincs szeretet, mert ez úgy hangzik, mintha az én szüleim erre nem lettek volna képesek, pedig kívánni sem tudnék jobb családot, mint amiben felnőttem. Amikor ilyeneket hallok a hívő barátaimtól, kicsit mindig megbántva érzem magam. Ők ezt még nem tudják. Előbb itt szeretnék választ kapni erre, névtelenül. :(


2019. ápr. 10. 23:20
 1/10 imakommandós ***** válasza:
0%
Azért vonható felelőségre minden ember, mert aki nem hallott soha Isten törvényeiről abban is müködik lelkiismeret. Amit ha nem nyomnak el akkor müködik bizonyos fokig az ember igazságérzete, azaz meg tudja különböztetni a helyes cselekedetet a helytelentől belső intuició által. Pl egy kis gyereket sem kell megtanitani arra, hogy egy mesében ki a gonosz és ki a jó szereplő és miért, hanem belülről eredendően meg tudják állapitani már 2-3 évesen is. Kissebb nagyobb természetes szeretete szinte minden embernek van. Hiszen a családját, a "szeretteit" a legtöbb ember jó esetben szereti. De a hívők szívébe a Szentlélek tölti ki Isten szeretét, és ez a hitnek az egyik mérőzsinórja, hogy az ellenségeit mennyire képes szeretni. Isten is jót tett a világgal, pedig a világ gonoszságban vesztegel. Ez a különbség a természetes szeretet és az isteni szeretet között. Jézus a kereszten félholtan is a bünösökért imádkozott. Ennek köszönhetjük, hogy Isten egy megszabott ideig megbékélt a világgal és tart a jókedvének az esztendeje.
2019. ápr. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A lelkiismeret.
2019. ápr. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Az erkölcs NEM a kereszténység miatt van, hanem alapvetö társadalmi, emberi tulajdonság, a kereszténység csak nyomást gyakorol a gyöngébb emberekre, hogy félelmböl tartsa meg ezeket, az ateista meg a saját belsö igénye miatt teszi ugyanezt.

Az erkölcs, lelkiismeret, szeretet nem keresztény tulajdonságok és semmi közük sincs egy elképzelt mesealakhoz!

2019. ápr. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Rachel Warner ***** válasza:
91%
Pedig a kérdés már azért is okafogyott,mert a kereszténység nem igen jelentett ki olyasmit,hogy az ateisták ne tudnának jót tenni,max néhány szekta,de azok még a másik hívőt se tartják jónak,csak magukat. Amúgy kicsit kezd uncsi lenni ez az "ateistákat nem motiválja semmi,csak a kristálytiszta önzetlenség " téma. Ateistából is akad bőven tajtparaszt tróger,meg hívőből is,engedjük már el ezt az erkölcsöt kisajátító viselkedést. Az,hogy isten nélkül nincs szeretet,egy hívő szerintem nem úgy érti,hogy az ateistákban nincs,mivel hitük szerint isten teljes hiánya csak a pokolban lesz,itt nincs teljes "istentelenség" tehát szeretet is van,akár ateista,sőt,merészebbet mondok,akár sátánista. Legalábbis nekem így mondták anno. Leszögezném a végére,hogy nem vagyok hívő.
2019. ápr. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Egyik rokonom érvelt ezzel. "Minek nekem Isten! Így is, amit elértem, becsülettel, önerőből értem el. Tisztességesen éltem, soha nem bántottam senkit"...stb,stb! Nekem egy válaszom volt erre: Ha önerőből mindezt megtudtad tenni, képzeld el,Istennel hová jutottál volna?
2019. ápr. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

"Mi a keresztény magyarázat arra, hogy vannak jó emberek, akik isten nélkül élnek?"

Erre a válasz gyakorlatilag ott fekszik előttünk a Teremtés könyvének legelső fejezetében: "Isten megteremtette az embert, saját képmására, az Isten képmására teremtette őt, férfinak és nőnek teremtette őket."

A teremtéstörténet kapcsán általában szeretünk leragadni, hogy mi van a dínókkal és hogy volt nappal Nap nélkül, meg a hasonló elmés dolgok. Viszont az ókori keleti kultúrkörben, ahol a Biblia is keletkezett, mindig a történet végén van a lényeg.

Minden ember magában hordozza az istenképűséget. Ez indít mindenkit a jóra, függetlenül attól, hogy hiszünk-e Istenben vagy sem.

2019. ápr. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

"A keresztény nézetek szerint mi ad erőt a jóra törekvő hitetleneknek?"

A Biblia egész konkrétan írja, hogy a szeretet törvényét Isten mindenkinek beírta a szívébe.

A filozófia szerint azzal biztosítja Isten a szabad akaratot, hogy mindenkit a jó felé vonz, de az ember szabad akarattal ennek ellenállhat, a benne lévő szeretet információt és motivációt lecserélheti információhiányra, dezinformációra, a halál, a bűn információira. Ezzel megkezdi a saját személyiségét sátáivá nevelni. A hívő pedig Isten információit felhasználva, egyetértve vele krisztusivá programozza fel magát idővel (megszentelődés)


Ezek konkrétan a Római levélben is szerepelnek


"MIÉRT vannak jó ateisták?"

Vannak? Mi alapján nevezel jónak valakit? Hány és milyen minőségű jó cselekedet kell? VAgy mekkora jó-rossz cselekedet arány kell? Honnan tudod, h mi jár a fejében, hogy belül is jó?


"Kicsit bánt, amikor azt hallom, hogy isten nélkül nincs szeretet"

Miért? Gondolod, hogy az ateisták Isten nélkül, önmagukból eredően állnak fenn? Még a körmöd növekedését sem tudod megállítani, nemhogy a saját erődből a létben maradni:)


"mintha az én szüleim erre nem lettek volna képesek,"

Gondolod, hogy az egyetemes, abszolút jó az a te véleményed a családodról? Ez a definíciója? Hát nem. Te kevered az abszolút jót a relatív jóval. Ahogy az ateistáknál is tetted, mikor arról írtál


"Amikor ilyeneket hallok a hívő barátaimtól, kicsit mindig megbántva érzem magam. Ők ezt még nem tudják."

Kezd el megfigyelni magad, bőven lesz idő erre. Látni fogod (persze, ha nem hazudsz magadnak), hogy azért az az eseti kifelé jóság belül nem teljesen azt takarja.

De ha a szüleid szívből gyűlölik és szenvedik a bűnt, akkor előbb utóbb megtérnek Krisztushoz, ne aggódj


Plusz honnan tudjuk, hogy igazat mondasz? Inkább magunk ellenőrizzük a világot és magukat a Biblia alapján. És megtanuljuk, megismerjük Istent, a szeretetet és a bűn jellegét. És akkor már tudjuk, hogy nincs igazad, amikor azt állítod, hogy van abszolút jó ateista. Amúgy sem találkoztam még vele személyesen, csak bemondásokból hallottam abszolút jó nem hívőkről

2019. ápr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Rachel Warner ***** válasza:
68%

" Honnan tudod, h mi jár a fejében, hogy belül is jó? "


Erre próbáltam kilyukadni. Honnan ítéljük MI meg,hogy egy ateista csakis merő önzetlenségből tesz jót és nem vár érte semmit,egy keresztény meg csak a jutalom reményében? Ha valaki nem hisz valamilyen istenben,még nem jelenti,hogy nem is vár jutalmat,mert azt tudni illene,hogy jutalmat nem csak az istenek adnak.

2019. ápr. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az abszolút jó nem mondhat ellent a relatív jónak. Ha valami ellentmond, akkor az nem abszolút jó.


Igen, a kereszténység szerint azért tudnak jok lenni mert istentől származik mindenki és a jóra valo képesség megmaradt a bukás után is, csak bejött a rosszra valo képesség is.


De ha valamilyen eszme ugy akarja elfogadtatni magát hogy benned nincs belső visszaigazolás akkor azt el kell utasítani.

2019. ápr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Azért van meg az emberben a segítőkészség, a jóság, a jóhoz való ragaszkodás, a szánalom, hűség, kedvesség....mert Isten a saját képére és hasonlatosságára teremtette meg az embert, ezért (bár homályosan), de még mindannyiunkban meg vannak ezek az isteni tulajdonságok.

Mivel minden ember más és más körülmények között nől fel, ezért ezek a tulajdonságok mindenkiben más arányban van meg. Valakiben több, valakiben kevesebb.

2019. ápr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!