Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a Bárány Atyjának neve?...

Mi a Bárány Atyjának neve? Miért jelentős, hogy a kiválasztottaknak mindkét név a homlokukon legyen? A Bárány ugye Jézus Krisztus?

Figyelt kérdés

Jelenések 14:1

Ezután ismét láttam: a Bárányt a Sion-hegyen, és vele együtt azt a száznegyvennégyezer embert, akik a Bárány nevét és a Bárány Atyjának nevét viselték a homlokukon.


2019. ápr. 11. 17:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Szentháromság: Atya, Fiú, Szentlélek. Ezek hárman alkotják Istent. Jézust szokták a Bárány hasonlattal illetni utalva a tisztaságára. Atyja neve meg Isten.
2019. ápr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Ez csak szimbolikusan értendő természetesen, annyit jelent, hogy azok, akik teljes egészében Istennek szentelték életüket.
2019. ápr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
12%

Az Atya JHVH, (magyarul Jahve vagy Jehova).

Az Isten az nem név, az egy cím. Orbán Viktor neve sem Elnök.

A Bárány Jesuára (magyarul Jézus) utal.

2019. ápr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Alex Fly ***** válasza:
48%
@3: "Az Isten az nem név, az egy cím." -majdnem. Az "isten" valóban lehet egy cím; de Isten a magyar helyesírás szabályai szerint tulajdonnév. Tehát magyarul bizony Isten az Ő neve... Más nyelveken természetesen más -a "yod-he-waw-he" az óhéber nyelvű írott formája, aminek semmi köze a kiejtéséhwz (ketív qeré); ráadásul az általunk hasznát latin ábécében nem szerepelnek az ebben a kifejezésben is használt héber (vagy kvadratikus arámi) karakterek...
2019. ápr. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 szp72 ***** válasza:
76%

@ "Az Isten az nem név, az egy cím. Orbán Viktor neve sem Elnök."


Igen cím, de névvé válik ha névként használják, ami például az úr és a király szavakra is vonatkozik:


Jel 19,16: "A ruhájára és a combjára egy név van írva: a királyok Királya és az uraknak Ura."

2019. ápr. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 szp72 ***** válasza:
58%

@ "Miért jelentős, hogy a kiválasztottaknak mindkét név a homlokukon legyen?"


Úgy is lehet értelmezni a szöveget, hogy az Atya és a Fiú közös neve van a homlokukon, tehát kettőjük neve és nem nevei. Például: Királyok királya, Urak ura ugye közös név (1Tim 6,15; Jel 19,16), de szinte mind az.

2019. ápr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%

Kedves Kérdező,


Kicsit úgy érzem magam a kérdésed kapcsán, mintha egy Jehova Tanúi tanulmányozáson lennénk.


A Bárány Jézus Krisztus. Nézzük az Atyjának a nevét:


Jézus így imádkozott:


5

És most te dicsőíts meg engem, Atyám, te magadnál azzal a dicsőséggel, amelylyel bírtam te nálad a világ létele előtt.

6

Megjelentettem a te nevedet az embereknek, akiket e világból nékem adtál: tiéid valának, és nékem adtad azokat, és a te beszédedet megtartották.


Mi ez a név? Amelyet megjelentett Jézus, mert nyilván nem hazudott, hanem amire utalt, azt elvégezte, a név hirdetését.


A kérdésre a ROSSZ válasz a Jehova (nőnemű műszó), de a JHVH is, mert ezeket Jézus nem hirdette, nem szerepelnek az Újszövetségben.

A kérdésre a JÓ válasz: az Atya, ami a kérdésben is benne van! Ezért imádkozott úgy Jézus, hogy:


"És most te dicsőíts meg engem, Atyám"


nem pedig úgy, hogy:


"És most te dicsőíts meg engem, Jehova"


Amikor Jézus imádkozni tanította a tanítványokat, akkor is kijelentette Isten nevét számukra:


"Ti azért így imádkozzatok: Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a te neved"


Az apostolok hogyan használták Isten nevét, amire Jézus tanította őket?:


Filippi 1,2:

"Kegyelem néktek és békesség Istentől, a mi Atyánktól és az Úr Jézus Krisztustól."


Nem azt írta, hogy

<Kegyelem néktek és békesség Istentől, Jehovától, és az Úr Jézus Krisztustól.> Ez hamisítvány lenne (lehet a JT "bibliában" így szerepel).


További hasonló versek a Bibliából:


"A Kolosséban levő szenteknek és hívő atyafiaknak a Krisztusban: kegyelem néktek és békesség Istentől, a mi Atyánktól, és az Úr Jézus Krisztustól."


"Pál, Silvánus és Timótheus a Thessalonikabeliek gyülekezetének, amely van az Atya Istenben és az Úr Jézus Krisztusban: kegyelem néktek és békesség Istentől, a mi Atyánktól, és az Úr Jézus Krisztustól."


"Szüntelenül emlegetve a ti hitetek munkáját, és a ti szeretetetek fáradozását, és a mi Urunk Jézus Krisztus felől való reménységeteknek állhatatosságát, az Isten előtt, a mi Atyánk előtt:"


"Timótheusnak, az én igaz fiamnak a hitben: Kegyelem, irgalmasság és békesség Istentől, a mi Atyánktól, és Krisztus Jézustól, a mi Urunktól."


"Én fiacskáim, ezeket azért írom néktek, hogy ne vétkezzetek. És ha valaki vétkezik, van szószólónk az Atyánál, az igaz Jézus Krisztus."


"Felettébb örültem, hogy olyanokat találtam gyermekeid között, akik igazságban járnak, amint parancsolatot vettünk az Atyától."


"Amit azért ti kezdettől hallottatok, az maradjon meg bennetek. Ha bennetek marad az, amit kezdettől fogva hallottatok, ti is az Atyában és a Fiúban maradtok."


Megállapíthatjuk, hogy Jézus jó munkát végzett, Isten nevét, az Atyát megtanította az apostoloknak. Ha a Jehova nevet tanította volna Jézus, akkor ezek az újszövetségi idézetek hemzsegnének ettől a névtől, de - ezt nem vették észre a Jehova Tanúi Őrtorony Társaság alapítói -, ez a név nem szerepel az Újszövetségben, hanem az Atya nevet tanította Jézus.

2019. ápr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Két formája van egy névnek. A személyes tulajdon neve, illetve a rangi besorolása.

Az Isten kifejezés, a személy rendeltetésére utal. Még az angyaloknak is van neve, még ha nem is ismerjük mindegyiknek a személyes nevét, Sőt Isten a csillagokat is a nevén szólítja.


De hát mindenki mindent megfog tudni, nem vitatkozom.

Hiába is próbálják meg elfeledtetni Isten személyes nevét némelyek, Maga a név Tulajdonosa, soha nem fogja engedni, hogy elfelejtsék. Eddig is gondoskodott Róla, ezután is.

2019. ápr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 imakommandós ***** válasza:

Egyeseknek nehéz felfogni sajnos, hogy nincs Jehova szó az újszövetsegben. Nincs benne egyetlen görög kéziratban sem, és nem, nem vette ki onnan az egyház egyikből sem. :d Ilyenkor meg ha kicsit tapintatlanabbul ír egy egy keresztény mert már fárasztja a téma, akkor meg úgy tűnik, hogy a szentháromsághívők vannak "rossz szellemben". :d A kérdező mellett szól, hogy legalább szeretne utánajárni az őrtorony idétlenségeinek és hetek óta őrlődik szerintem, hogy higgyen nekik vagy sem. Elárulom, hogy hazugság a nagy része amit azon az oldalon olvasol. Még ógörögül se tudnak, inkább csak konteókat gyártanak. Valahol olvastam, hogy egyes helyeken az az Istentisztelet náluk, hogy felolvasnak a legfrissebb őrtorony magazinból, és utána gyakorolnak vitázni meg ilyenek. Elképesztő, hogy az a szellem hogy tudja használni ennyire őket. Keresztény világban a 8 millió fő egy kis morzsa, de a hangjuk az nagy. Itt is szinte minden nap van velük kapcsolatos kérdés. Magyarországon is szerintem csak max 15 ezer Jehova tanú van, és ez családostul értem. Tudom, hogy erre is tudnak igét felhozni, de hagyjuk inkább. :d

Isten nem ennyire tehetetlen, hogy az idők végén tudott volna csak ilyen kis marék embert megmenteni.

Lehet abban hisznek, hohy nemsokára megszámlálhatatlan sok Jehova tanu lesz? 😥

Kérdéshez én annyit fűznék, hogy kedves kérdező, szoktad-e szólitani a szüleidet a személynevükön, vagy csak úgy, hogy pl apu? Nem furcsállnád, ha apukádat a személynevén szólitanád? Melyik bensőségesebb szerinted? Ha Istent apukádnak szólithatod vagy valamilyen személyneven?

Egyébként pedig mivel nincs más Isten csak egy, így ha Istenhez beszél valaki és az Isten néven szól hozzá, pl "Én Istenem", akkor arra Isten odafigyel. Mert amikor Jézus azt mondta a sátánnak, hogy "távozz tölem sátán", akkor nem nézett körül a sátán, hogy ez kihez beszél nekem van személynevem. Isten is tisztában van vele, hogy Isten és nincs más rajta kívül senki. Mégis ha megszülettünk már tőle szellemben, akkor számára is bensőségesebb ha Atyának szólitják, mint bármilyen más néven vagy címen.

2019. ápr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Sátán, nem személy név, hanem egy tulajdonság, amit ez a személy felmutat. Hogy eredetileg mi volt a neve nem tudjuk, nem is érdemes Rá.

ezért a két jelzőt használják névként, /Sátán, sz Őrdög"/ami nem hogy nem megtiszteltetés, hanem bizony elmarasztalás.

Péterre is alkalmazta Jézus a Sátán kifejezést, pedig Pétert nem úgy hívják.

2019. ápr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!