Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények számára miért...

Keresztények számára miért tiltott bármi nemű természetfelettinek titulált dolog gyakorlása, megismerése?

Figyelt kérdés

Az univerzum bizonyos törvények szerint működik, ami mérhető, bizonyítható. Nap mint nap ezen törvények működtetik a világot, kiszámíthatóak.. Ezek a fizika törvényei.

Talán vannak más erők, energiák is, amelyek egy része fel nem fedezett fizikai, míg más része talán más síkokra hatnak leginkább, azt határozzák meg. Ám gyakorlással akár jelentősebb mértékben is kihathatnak a fizikai sík dolgaira, ezzel együtt az emberekre is nyilván.

Ha ezen fizikai erők működnek, és az ember felhasználhatja ezeket, akkor egyéb még fel nem fedezett, vagy varázslásnak,mágiának titulált erőket miért ne használhatná ki?


2019. ápr. 12. 17:01
 1/4 spectator ***** válasza:
Először is tisztázni kell, mi az hogy természetfeletti. Az, hogy ennek tanulmányozása keresztények számára tilos lenne, teljesen új és meglepő és nincs alapja. Max Planck pl. ateista volt, Einstein hívő, és senki nem szólt érte. Persze, ha elkezdjük a mágiával, varászlással ezt összekeverni, akkor ebből minden zöldséget kihozhatunk.
2019. ápr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Maga Isten is természetfeletti, transzcendens lény, tehát nem tiltott. Legfeljebb az okkultizmus és ezotéria, amiben bár semmi természetfeletti nincs, de könnyen tévútra vihetik a buta embert.
2019. ápr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Katolikusoknál én még soha nem halottam, hogy tilos.

Egyszerűen tudjuk, hogy mese és nem dőlünk be a csalóknak.

2019. ápr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Rachel Warner ***** válasza:

" Ám gyakorlással akár jelentősebb mértékben is kihathatnak a fizikai sík dolgaira, ezzel együtt az emberekre is nyilván.


Ha ezen fizikai erők működnek, és az ember felhasználhatja ezeket, akkor egyéb még fel nem fedezett, vagy varázslásnak,mágiának titulált erőket miért ne használhatná ki? "


Bár nem vagyok vallásos,de az elmélet kedvéért tételezzük fel,hogy létezik varázslás. Talán azért és ebben még én is egyetértenék,mert az ember még úgy is képes ártani a másiknak,ha nincs a kezében hangyaf***nyi hatalom sem. Na képzeld el,ha ész nélkül varázsolgathatna bele a vakvilágba. Én rohadtul nem örülnék,ha valakinek természetfeletti hatalma lenne és alá lennék rendelve,befolyásolhatna,pláne,ha még a környezetet is. Nem is értem hogy gondoltad,hogy ez bárkinek is jó lenne.

2019. ápr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!