Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet e felmentést kérni...

Lehet e felmentést kérni keresztszülőség alól?

Figyelt kérdés
Bérmakeresztapja vagyok egy gyermeknek, akinek a szülei azért kértek fel bérmakeresztapának, mert az egyikük másodunokatestvére a volt feleségem, akiről időközben kiderült, hogy a házasságot színlelte, és váratlanul ugrott ki a házasságunkból az én tudtom nélkül, és ebben ennek a gyermeknek a keresztapja segítette. Mivel én ezzel a társasággal egy asztalhoz ülni nem tudok, így szeretném, hogy az egyház a bérmakeresztszülői kötekességem alól felmentene. Lehetséges ez? Szeretném ha egy új bérmakeresztapja lenne helyettem, aki alkalmas erre, és egy szerető család venné körül feszültségek nélkül.

2019. ápr. 17. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Nem lehet új keresztapja a gyereknek, mert ahogy nem lehet senkit sem kétszer keresztelni, úgy bérmálni sem.

De nem ő lesz az egyetlen gyerek, aki bérma-keresztszülő nélkül lesz kénytelen felnőni. Egyébként (bár itt a távoli rokonsági kapcsolatok miatt erről valószínűleg nincs szó), nem jó az, ha gyerekek sínylik meg a felnőttek rossz kapcsolatát.

2019. ápr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én bérmakeresztszülőm azonnal eltűnt. A keresztapám meg évekig ránk sem nézett, de szerintem egyébként sem keresztény.
2019. ápr. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"a házasságot színlelte, és váratlanul ugrott ki a házasságunkból az én tudtom nélkül, és ebben ennek a gyermeknek a keresztapja segítette"

Vagyis egyházilag érvénytelennek mondták ki a házasságot, vagy csak simán, polgárilag elváltatok?

2019. ápr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A házasságot egyházilag érvénytelennek mondták ki.
2020. jún. 9. 11:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Én tettem fel korábban az előző kérdést, de már nem tudom, hogy miért... Így újra elolvasva az egészet, tökmindegy, hogy mi van a házasságotokkal, ennek semmi köze ahhoz, hogy te vállaltad, hogy valakinek a bérmaapja leszel (teljesen mindegy, hogy miért vállaltad, vállaltad!), az is lettél - és kész. A bérmaapja vagy. Ha nem akarsz, nem veszel erről tudomást, de attól még továbbra is az leszel. Ha menet közben teljesen megszakad köztetek (a bérmagyermeked meg közted - a "volt feleségednek" ehhez semmi köze) a kapcsolat, akkor is a bérmaapja maradsz. Ha annyit megteszel, hogy időnként imádkozol érte, máris tettél valamit. Ha így nem elég tiszta a lelkiismereted, említsd meg gyónásban és kérj tanácsot.


"Szeretném ha egy új bérmakeresztapja lenne helyettem, aki alkalmas erre, és egy szerető család venné körül feszültségek nélkül."

Új nem lehet, hiszen már van neki, új bérmálása meg nem lehet, nyilván. Ha veled meg is szakad a kapcsolata, attól még körülveheti őt szerető család, emiatt ne aggódj. Ha új bérmaapja nem is lesz, lesznek körülötte mások, akik majd segítik őt az életben akkor is, ha te nem leszel a közelében.

2020. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!