Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ma nagypéntek van! Vajon...

Ma nagypéntek van! Vajon Jézus Krisztus kereszthalálával tényleg az Atyát engesztelte ki az emberek bűneiért, vagy csak az UTAT mutatta meg az embereknek, hogy merre kell menniük, ha Isten Országába akarnak jutni?

2019. ápr. 19. 07:18
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
73%
Az Atyát engesztelte ki az emberek bűnei miatt. Nem gondolom, hogy Jézus az várná, mindenkit feszítsenek keresztre...
2019. ápr. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
35%
Az Atyát engesztelte ki bűneinkért, illetve megmutatta az utat nekünk is, hogy szenvedéseinknek értelme van.
2019. ápr. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

János 3,16


nem csak egy útról van szó mint egy pl.: buddhizmusban

sokkal többről van szó ez nem egy út ez nem csak egy életforma.


Isten őt választotta ki hogy világossága legyen a világnak

János 8,12


Jézus az út az Atyához

141„Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higgyetek Istenben, és higgyetek énbennem. 2Az én Atyám házában sok hajlék van; ha nem így volna, vajon mondtam volna-e nektek, hogy elmegyek helyet készíteni a számotokra? 3És ha majd elmentem, és helyet készítettem nektek, ismét eljövök, és magam mellé veszlek titeket, hogy ahol én vagyok, ott legyetek ti is. 4Ahova pedig én megyek, oda tudjátok az utat.” 5Tamás erre így szólt hozzá: „Uram, nem tudjuk, hova mégy: honnan tudnánk akkor az utat?” 6Jézus így válaszolt: „Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam. 7Ha ismernétek engem, ismernétek az én Atyámat is: mostantól fogva ismeritek őt, és látjátok őt.” 8Fülöp így szólt hozzá: „Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk!” 9Jézus erre ezt mondta: „Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát. Hogyan mondhatod te: Mutasd meg nekünk az Atyát? 10Talán nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van? Azokat a beszédeket, amelyeket én mondok nektek, nem önmagamtól mondom; az Atya pedig bennem lakozva viszi végbe az ő cselekedeteit. 11Higgyetek nekem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van; ha pedig másért nem, magukért a cselekedetekért higgyetek.”

2019. ápr. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

az utat mutatta meg. "Kövessetek engem" "csak"?

Kérdező, ajánlom Boulad Teózis könyvét.

[link]

2019. ápr. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 KZitus ***** válasza:
0%

Krisztus (halála)váltsága utat nyit arra, hogy valóra váljon Isten szándéka, vagyis hogy az engedelmes emberek örökké élhessenek Paradicsomban a földön ("Az igazságosak öröklik a földet, és örökké rajta laknak+ . Zsoltárok 37:29). Pál ezt írta: „Istennek valamennyi igérete ő benne [Jézusban] lett igenné” a 2Korinthus 1:20 szerint. Igen, „királyként uralkodott a halál” ahogyan eről a Róma 5:17 ír. A váltság alapot ad Istennek arra, hogy eltörölje ezt az „utolsó ellenséget” ("Majd megsemmisül az utolsó ellenség, a halál." 1Korinthus 15:26; "És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.” Jelenések 21:4).

Jézus váltsága még azoknak is hasznos, akik meghaltak. Jézus ezt mondta: „eljő az óra, a melyben mindazok, a kik a koporsókban vannak, meghallják az ő (Jézus) szavát, és kijőnek” János 5:28, 29;

"Ámde Krisztus feltámadt a halottak közül, elsőként azok közül, akik meghaltak. Mivel egy ember miatt lett a halál, egy ember által van a feltámadás is. Mert ahogy Ádám miatt mindenki meghal, úgy Krisztusnak köszönhetően mindenki életre fog kelni." 1Korinthus 15:20–22.

2019. ápr. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ha jól értem akkor azt mondjátok, hogy nagypénteken ~4 óra előtt még nagyon haragudott az Atya az emberekre, de miután keresztre feszítettük Szent Fiát utána már megnyugodott és ismét szerette az embereket.


Szerintem ez az Atyát kiengesztelődés valahol "sántít". Hiszen az Istenben nincs változás, még árnyéka sincs a változásnak, hogyan lehetne akkor olyan változás benne, hogy nagypéntek után jobban szerette az embereket, mint nagypéntek előtt?



Jézus csak az UTAT mutatta meg, de ezen az ÚTON már mindenkinek magának kell végig mennie? És Jézus senki helyett sem tud végig menni az ÚTON?

"mert tudjátok az UTAT"

2019. ápr. 19. 08:31
 7/31 Rachel Warner ***** válasza:
64%
A kereszthalállal milyen utat mutatott volna kérdező? Aki a Mennybe akar jutni,annak is egy keresztfára szögezve kéne végeznie,vagy milyen útra gondoltál?
2019. ápr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

#6

Lehetséges, hogy te egy szobornak képzeled Istent? Mert az, hogy Isten nem változik, közel sem jelent olyasmit, amit te belemagyarázol. Sokkal inkább csak természetére utal, hogy Isten nem fejlődés útján érte el, ami.


Természetesen Isten a bűnös embert is szereti (tehát nem igaz állításod, hogy haragszik rájuk), de a bűnös ember nem képes üdvözülni Krisztus tökéletes áldozata nélkül.

2019. ápr. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 KZitus ***** válasza:
41%

"Ha jól értem akkor azt mondjátok, hogy nagypénteken ~4 óra előtt még nagyon haragudott az Atya az emberekre, de miután keresztre feszítettük Szent Fiát utána már megnyugodott és ismét szerette az embereket."


Bocsáss meg, de ez egy nagyon torz kép Istenről és a Fiáról, és Istent gyalázó is. Karikatúra.

Talán lehetne azzal kezdeni, hogy ma, naplemente uán kezdődik a zsidó sabbat, amikor Krisztus összeült a tanítványaival elfogyasztani a pászkát, és miután Iskariót Júdást elküldte, bevezette az úgynevezett Úr vacsoráját, vagyis szövetséget kötött a tanítványaival egy királyságra. Csak utána kell kutatni a 4 evangéliumban :-(

2019. ápr. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 pelgrim ***** válasza:
36%

Helytelen, nagyon kificamodott magyarázat az, hogy az Atya küldte volna az egyeszülött fiát, hogy az emberek bűnei által okozot sérelmét a saját egyszülött fia szenvedésével és gyötrelmes halálával kiengesztelje.

Jézus a népek, az emberek (ön-)tudatának felemelését látta feladatának és küldetése sikerének érdekében, hajlandó volt a legnagyobb áldozatot hozni amire egy ember képes lehet. Üldöztetése és gyötrelmes kereszthalála nem az Atya akarata volt, hanem csak az egyetlen lehetőség, hogy tanítását kellőképpen alátámassza. Képzeljük csak el a tanítványai lelkiállapotát, mikor az első alkalommal találkoztak vele azon emlékezetes nap után, mikor a keteszten látták meghalni. Tudatuk akkor a 'magasba szökknet' egy ember lehetőségeinek láttára, aki isteni kilétére ébredve a Krisztust hozta kifejezésre.

2019. ápr. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!