Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallás mint téma miért...

A vallás mint téma miért ennyire érzékeny?

Figyelt kérdés

Ne értse félre senki, én nem ítéltek el senkit, sem a keresztényeket, zsidókat, iszlámot, ateistákat stb. Az tény hogy létezett sok eset ami alátámasztja a biblia történeteit, de a korán alapjait is. És igazából ha megnézzük akkor az összesnek egy az alapja: higgyünk valamiben/valakiben akinek van egy küldötte és van egy könyv amiben le vannak írva a szabályok, hogy hogyan mutassuk ki hogy hiszünk, segítsünk a szegényeknek, a betegeknek. A szabályok nagy része meg a régi körülményekre épült, pl: az arabok nem azért nem esznek sertést mert ezt csak úgy kitalálták hanem mert ottani meleg körülmények miatt nem tudták eltartani az ilyen húst (ezt valahol olvastam) Ami meg még elég érdekes hogy a kereszténységen belül is nagyok a különbségek...

Az érdekelne, hogy ha az alapja az összesnek az akkor miért ítéli el a legtöbb ember a másik vallás hívőit főleg hogy a lényeg a másik szeretete és segítése lenne?



2019. ápr. 20. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Mert ha egy keresztény kijelenti pl. hogy Jézus Isten, akkor egy muszlim szerint istenkáromlást hajt végre.

De ha jó barátok és nem elmeháborodott fanatikusak, akkor 5 perc múlva elfelejtik.

2019. ápr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

Mert pont a magukat békésnek gondolt vallásos emberek azok akik igen jelentős része nem képes elfogadni azt, hogy valaki máshogyan gondolkodik, mint ők.

A vallási alapú háborúk rendszeresek, de ateistákat ritkán ugranak egymás torkának.

De ha nem a dolog erőszakos oldalát veszem alapul, akkor is ők azok akik másokra akarják erőltetni az akaratukat. És itt most nem feltétlen a házaló jehovákra kell gondolni, hanem amikor otthon a nagyi vérbeforgó szemmel, habzó szájjal követeli, hogy az unokát márpedig meg kell keresztelni...

2019. ápr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

"A vallási alapú háborúk rendszeresek, de ateistákat ritkán ugranak egymás torkának."


Nem igazán ismered a történelmet.... Legalább ne állítanád be magadat annyira okosnak. :((((

2019. ápr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Itt egy elég jó elmélkedést lehet olvasni a vallási vitákról, szerintem nagyon jól össze van szedve.

[link]

Annyit tennék hozzá, hogy egyáltalán nem csak a vallásra jellemző az érzékenység, a politika is ilyen, csak még durvábbak a viták, főleg manapság, az egymás ellen hergelés korszakában, és fanatikus vehemenciával esnek egymásnak.

2019. ápr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
A vallását, hitét sok ember az identitása részeként tekinti, egyúttal egy közösséghez is tartozik. Amikor valaki megkérdőjelezi a vallásának az alapjait, akkor azt úgy éli meg, mint a személye és a közössége elleni támadást. Erre a legtöbb ember "ugrik". Nagyon kevesen jutnak el arra a szintre, hogy a vallástól függetlenül az embert, a személyiséget lássák és értékeljék a másikban. Sok esetben éppen a vallásának a dogmái akadályozzák ezt. Szerintem a te gondolkozásod elfogadó és toleráns, jó lenne, ha sok ilyen ember lenne.
2019. ápr. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Nagyon elgondolkodtató téma
2019. ápr. 20. 20:57
 7/11 Alain Delon ***** válasza:
33%
Szóval nem tetszik, hogy leírtam, hogy a magát az egyik mesébe belelovalt nem bírja elfogadni a másik mesét, mert szerinte az ő meséje az egyetlen igaz? És a saját mesén belül is van igazabb mese.
2019. ápr. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az evolúció meséjében hívők is ugranak, ha valaki nem hisz a hazug meséjüknek.
2019. aug. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Számomra a hitem mély belsö lelki dolog, ami nyilvánvalóan érzékenyen érint, fõleg, ha ez miatt támad valaki. Nem leszek sértõdött vagy agresszív ez miatt, de elszomorít ha valaki Isten és a benne vettett hitem miatt bírál.

Épp ezért soha de soha nem bántanék mást a vallàsa miatt, mert átérzem, ha rosszul esik neki.

Fõleg ha az illetõ más felekezetű, vagy esetleg zsidó vagy muszlim, hiszen ugyanaz az Isten az övé is, akit én imádok.

2019. aug. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 KZitus ***** válasza:

"Az érdekelne, hogy ha az alapja az összesnek az akkor miért ítéli el a legtöbb ember a másik vallás hívőit főleg hogy a lényeg a másik szeretete és segítése lenne?"

= Mert mindenki a magáét tartja igaznak. De igazad van, ennek nem kellene alapnak lennie arra, hogy a másik embert el-megítéljük. Erre egyetlen ember sem kapott jogot Istentől.

Mondok egy példát: valaki azt hiszi, a szentháromság bibliai tanítás, mások nem hiszik ezt. Nos a két csoport, legalább is itt ezen az oldalon, egymásnak esnek. Pedig nem kellene, mert egyáltalán nem az egyén véleménye számít ebben a kérdésben is, hanem Istené. Az lenne a Krisztusi viselkedés, ha nem szidnák egymást a másik ember meggyőződéséért. Krisztus is elmondta az igazat a vallásvezetpknek, azoknak ez nem tetszett, és mit csináltak? Keresték a módját, hogy megöljék Krisztust, mert másképpen gondokodott. krisztus neheztelt réjuk? Nem foglalkozott tovább velük. Itt is az lenne a keresztényi, ha nem szidnák, nem szemelyeskednének a másik emberrel cak azért, mert másképpen tudja.

Mindenki azt hisz amit akar. Minden embernek a hite a sajátja, az szerint veszi majd jutalmát, vagy nem.

2019. aug. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!