Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon mit akarhat tőlem most...

Vajon mit akarhat tőlem most Isten? Beszélhetek vele erről? Miért nem kapok választ tőle.

Figyelt kérdés

Köszönöm, hogy elolvasod. Jelenleg munkakereső vagyok, és nagyon nehezen találok munkát, pedig fiatal és motivált diplomás vagyok, emiatt a lelkiállapotom is nagyon rossz, kétségbe vagyok esve.


Imádságban meg lehet kérdezni Istent, hogy segítsen munkát találni nekem? Lehet több pénzért imádkozni?

Az egész hittel kapcsolatban vannak kétségeim, pedig meg vagyok keresztelve.

Arra is gondoltam, hogy egy pappal szeretnék beszélni ezekről a dolgokról, ilyenre van lehetőség Budapesten?


Köszönöm a válaszod!



2019. ápr. 25. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Milyen diplomád van?
2019. ápr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Igen, nagyon jó felé indultál el.Ugyanis van egy jó hírem, Isten minden lelki problémát kigyógyít! Ha rossz a lelkiállapotod, és kétségbe vagy esve, akkor egyértelmű erősíteni kell a hitedet, mert Istennel bármi lehetséges.

Na most a pénz és a munkakereséssel az a gond, hogy ez világi probléma, nem lelki. Itt nem elég az ima, tett is kell, ha igazi segítséget vársz. Tudom, mert voltam ugyanígy.

Rengeteg történetét hallottam, akik sokkal rosszabb helyzetből mint a tiéd magasra jutottak, és nem én állítom, hanem ők maguk mondják, hogy csak azért érték el, mert tiszta szívvel megtértek Istenhez, és őt dicsérve és kérve kimásztak a gödörből.

Én magam is hasonlóan voltam. Volt, hogy hónapokig nem dolgoztam, balszerencse balszerencsét követett az életembe. Majd Jézus útjára léptem, és nem csak boldogságot, és lelkibékét kaptam, hanem világi javakat is elértem, többek között munkát ami jól is fizet.

Persze tettem is érte. Folyamatosan kerültem közelebb Istenhez, imádkoztam, gyülekezetbe jártam, olvastam és tanultam róla.

Szóval tedd ezt te is, keress fel egy lelkipásztort, vagy papot, bár nem tudom hogy a gyónás mennyit segít a dologban, de erősítsd a hitedet, és menni fog.

2019. ápr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 KZitus ***** válasza:
20%

Szia

Isten azt szeretné, ha megismernéd őt, mert akkor tud neked a tanácsaival témogatni, segíteni.

Persze, beszélhetsz vele, sőt azt kéri tőlünk, hogy szüntelenül imádkozzunk. De előfordul olyan, hogy nem hallgatja meg az ember imáját.

Röviden itt nézheted meg miért, mikor fordulhat ez elő: [link]

Ha úgy érzed nem kapsz választ az imádra, keresd az okát - miért nem?

Az jó, ha MOTIVÁLT diplomás vagy! Mert több fiatallal is levelezek itt az oldalon, akik közül néhánynak hasonló gondja van mint neked. De náluk azt látom, bár van diplomájuk, nincsenek motiválva, pedig menő szakmájuk van: programozó, és mérnök. De néhány próbálkozás után feladták, mert szerintük ők sehol nem kellenek.(az egyik segédmunkásként dolgozik) Pedig ez nincsen így. Talán jó lenne ha kicsit türelmesebb lennél és többet próbálkoznál, növelné az esélyeidet, ha lenne lehetőséged ida költözni, ahol munkahelyet ajánlanak. Persze ezek a kevés információ miatt nem biztosan jó ötletek...de hátha.

Kívánom minél hamarabb találjál munkát :-)

2019. ápr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 KZitus ***** válasza:
19%

Néhány vígasztaló gondolat neked:


Zsoltárok 25:16, 17

Fordítsd felém arcodat, és légy kegyes hozzám, mert magányos vagyok, és elhagyatott. Szívem gyötrelmei megsokasodtak; szabadíts meg aggodalmaimtól!

Zsoltárok 34:4,7,15,18

"Megkérdeztem Jehovát, és ő válaszolt nekem. Minden félelmemtől megszabadított.

Jehova angyala táborozik az istenfélők körül, és megszabadítja őket.

Jehova szeme az igazságosakon van, füle meghallja a segélykiáltásukat.

Jehova közel van a megtört szívűekhez, megmenti azokat, akik elcsüggedtek."


Zsoltárok 37:4

"Gyönyörködj Jehovában, és ő teljesíti szíved vágyait."

2019. ápr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kezdjük az elejéről.

Milyen diplomád van?

2019. ápr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Közgazdász diploma és 2 éves munkatapasztalat..
2019. ápr. 26. 10:18
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
Felnőtt ember vagy, kinőhetnél már a mesékből.
2019. ápr. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%

Igen, imádságban meg lehet kérdezni az Istent, hogy mit szeretne tőled, a lelki ismeretednek a hangján keresztül pedig a válaszokat is mindig megkapod.


Az egész hittel kapcsolatban pedig csak azért vannak kétségeid, mert még nem ismered valójában Jézust. Sajnos ebben a vallások mindig torzítva adnak minden tovább a saját maguk fennmaradása érdekében. Valójában nincs egyetlen egy felekezet sem, aki valóban azt tanítaná amit Jézus tanított, mindegyik torzítva adja tovább.

Javaslatom az, hogy a 4evangéliumot tanulmányozd át újból, és ha kérdések merülnek fel benned ezzel kapcsolatban, akkor addig ne nyugodjál amíg értelmedet és a szívedet is megnyugtató válaszokat nem találsz a benned felmerülő kérdésekre.



"Isten nagyon is válaszol neked, csak nem Reá figyelsz. Te Őt magadon kívül képzeled el, s nem magaddal azonosnak. Pedig létazonosság van közöttünk. Én vagyok a szőlőtő, te pedig a szőlővessző! Minden olyan gondolatod, amely téged épít, buzdít, vigasztal, Tőlem jön, Én, Jézus mondom neked a saját gondolataid, saját szavaid által!


Ne rendkívüliségeket várj, amikor Velem beszélsz, hanem akkor légy a legjózanabb, legnormálisabb! Magadnak mondd az építő mondatokat, és hidd el, hogy ez Én vagyok benned! Ezt is jelenti az, hogy az igaz ember a hitből él!


Szerezd meg a HANG 1. kötetét! Ebben részletesen kifejtettem, hogy hogyan szólok Én, Jézus, azokhoz, akik párbeszédimát folytatnak Velem!


Megáldalak az ALÁZAT LELKÉVEL!"

Jézus; A HANG - könyv 2534

2019. ápr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Milyen kár, hogy Isten nem létezik...
2019. máj. 14. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%
Lehet Isten más életutat szánt neked. Nézz magadba, mert Isten benned van. Vagy fejtsd meg az álmaidat. Gondolkozz el rajta mihez volna kedved, és kezdj egy új szakmát, vagy keress fel cégeket, keress munkát!
2019. máj. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!