Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki útba igazítana ebben a...

Valaki útba igazítana ebben a témában?

Figyelt kérdés
Szeretném jobban megismerni az 5 világvallást és most az iszlámba szeretném mélyebben beleásni magamat. Budapesten egyszer el szeretnék látogatni egy mecsetbe, de egyedül nem mernék csak úgy beállítani, azt se tudnám mit kell ott csinálni..a koromat csak így tudom leírni: tizenhat-egy+lány vagyok, mert ha konkrét számmal leírom akkor törli a regisztrációmat az oldal mivel 16 a minimum korhatár..

2019. ápr. 27. 22:05
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Tehát az ottani illemszabályokat és viselkedési normákat +elvárt megjelenést sem isnerem
2019. ápr. 27. 22:07
 2/18 anonim ***** válasza:
34%

Ahhoz, hogy megismerd az iszlám vallást, fölösleges ellátogatnod egy mecsetbe. Elég ha olvasol az alapító, Mohamed életéről...

Több, mint 10 felesége volt, a legfiatalabb 6 éves volt, őt 51 éves korában vette el.

2019. ápr. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%
Ez mellett azt tanította, hogy maximum 4 felesége lehet egy hithű mohamedánnak.:)
2019. ápr. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Ha még nem vagy 16 sem, akkor nem biztos, hogy az iszlámmal kéne kezdened az ismerkedést, azt is egy mecsetben...
2019. ápr. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
79%

A szokásos... valaki feltesz egy kérdést az iszlámról, mindjárt megy a gyalázkodás, pedig nem áttérni akar a lány, csak tanulni róla...

----------

A legnagyobb mecset az Allee közelében van, szombatonkén szokott lenni előadás, beszélgetés, mehet bárki. Mehetsz egyedül is, nem fognak lenyelni :) A recepciós segít mindenben eligazodni. Lehetőleg ne a legribisebb szerelésedben menj, de amúgy nem kell tartanod semmitől.


[link]

2019. ápr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm a válaszodat.. A többieknek pedig, üzenem, hogy nem áttérni szeretnék stb.. csak érdekel a vallás és ahhoz, hogy jobban megismerjem szerintem érdemes ellátogatni egy mecsetbe.. nem vesztek vele semmit..max nyerek, mert okosabb leszek. Csak kicsit félek bemenni egyedül úgy, hogy senkit nem ismerek..
2019. ápr. 28. 09:57
 7/18 A kérdező kommentje:
Ja és utolsó (#7-es) te jártál már ebben a mecsetben? Vagy te magad is gyakorlod a vallást?
2019. ápr. 28. 10:14
 8/18 anonim ***** válasza:

A mecseteknél úgy van, hogy csak férfiak látogathatják, az imádság nekik van és a nő otthon imádkozik. Nagyobb mecsetek szoktak egy külön bejáratot és egy kisebb külön imaszobát kialakítani a nőknek. Én azt mondom, hogy először be oda menj kellemetlenül fogod magad érezni, mert ott megvan a maga rituáléja a dolognak pl. hogyan kell bemosakodni előtte, milyen mozdulatai vannak az imádkozásnak. Ráadásul hijab nélkül nem biztos, hogy egyáltalán beengednek. Én azt javaslom, hogy nézz utána kisebb gyűléseknek. Sokszor a nők összegyülnek külön és egy női vallásban jártas nőtől tanulnak a mecseten kívül.

Egyébként arra vigyázz, hogy az iszlám erősen térítő vallás. Kb minta egy Jehova tanuját akarnál lerázni.

Én azt tanácsolom, hogy nézz fb csoportokat és olvass könyveket. Ha tudsz angolul akkor rengeteg könyvet találhatsz. Magyarul is van pár, a lényeg, hogy hiteles legyen (a Lányom nélkül soha meg ezek nem hitelesek)

2019. ápr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, volt már dolgom a Jehova tanúival (édesapám az) szóval a mecsetet is titokban nézném meg... De akkor mondjuk mint turista sem lehet korul nezni? Mint Pécsen
2019. ápr. 28. 11:03
 10/18 anonim ***** válasza:

De, nyugodtan bemehetsz. A szombati előadást ajánlom neked én is. Sok érdekes témát boncolgatnak. Tudsz kérni korant is magyarul, ezt kéne legelőször elolvasnod. Minden vallás megismerését először a saját könyvével érdemes kezdeni, ebben még nincsenek benne a törzsi vagy helyi szokások, babonák stb.

Menj fel a www.iszlam.com oldalra. Rengeteg információt megtalálsz, és rengeteg könyv is van amit le tudsz tölteni.

Én is ugyanezzel az elhatározással indultam anno. Meg akartam ismerni a vallásokat, rengeteget tanultam mindegyikről. Sokat ad az ember lelkének.


Nem kell félned, remélem jó élmény lesz számodra a mecset meglátogatása. :)

2019. ápr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!