Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Armageddon. Mi lesz azokkal...

Beatrix555 kérdése:

Armageddon. Mi lesz azokkal akik élők?

Figyelt kérdés
Sajnos nem ismerem a Bibliát. Felmerült bennem a kérdés, hogy mi lesz azokkal, akik hisznek Istenben, s Armageddon idején életben vannak? Ugye Őket Isten vagy Jézus megmenti. De hogyan? Meghalnak és úgy mennek a mennybe, vagy életben maradnak és úgy mennek a mennybe? Egyáltalán a mennybe mennek? Elnézést, ha véletlenül butaságot is írtam, mint mondtam az elején egyáltalán nem ismerem a Bibliát, viszont érzem, hogy "hív" Isten, szeretnék többet megtudni róla, és a Bibliáról is.

2019. máj. 6. 18:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

Ha Isten hív és szeretnél többet megtudni róla, akkor inkább az evangéliumokat olvasd és gyakorold a krisztusi szeretet.

Hogy pontosan miként zajlik le a világvége, azt senki se tudja, a Bibliában is csak homályos látomásokban szerepel. Ráadásul János apostol első századra vonatkozó látomásait szeretik sokan helytelenül a jövőre értelmezni.

Egy dolog fontos, hogy élj mindig úgy, hogy bármikor megállhass Isten színe előtt, így történhet bármi, nem számít.

2019. máj. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%

Isten nem hagyja kételyek között az embereket. Ezért is íratta le a szavát. Ha nem tette volna, akkor nem lehetne az embereket felelősségre vonni, ha nem adott volna tájékoztatást, a terveiről.


Nézzük mit ír Isten szava Armageddonról:

(Jelenések 16:14) . . .az egész lakott föld királyaihoz, hogy egybegyűjtsék őket a mindenható Isten nagy napjának háborújára.

(Jelenések 16:16) 16 És egybegyűjtötték őket arra a helyre, melyet héberül Har-Magedonnak neveznek.


Azt írja, hogy az emberi vezetőket, egy helyre gyűjtik össze, és Isten háborújának nevezi azt a napot. Isten ezt a napot a gonoszság megszüntetésére használja.

A szövegkörnyezet kiemeli, hogy ez a háború világméretű lesz.

Ellenségeit ’az egész lakott föld királyainak’ nevezi, akik „démonoktól ihletett kijelentések” hatására gyűjtetnek egybe.

Jelenések könyve ezt írja: „a föld királyai és a seregeik egybegyűltek, hogy háborút viseljenek a lovon ülő ellen és az ő serege ellen.”

Azt tudnod kell, hogy a Lovon ülő: Jézust, és az angyalait jelenti.

(Jelenések 19:19) 19 És láttam, hogy a vadállat, a föld királyai és a seregeik egybegyűltek, hogy háborút viseljenek a lovon ülő ellen és az ő serege ellen.


A kérdésedre a válasz:

(Jelenések 19:17, 18) 17 A napban is láttam egy angyalt állni, aki harsány hangon így kiáltott az ég közepén repülő minden madárnak: „Jöjjetek, gyűljetek egybe az Isten nagy vacsorájára, 18 hogy egyétek a királyok húsát és a katonai parancsnokok húsát, az erősek húsát meg a lovak húsát és a rajtuk ülőkét, és mindenkinek húsát, szabadokét, és rabszolgákét is, kicsikét és nagyokét.”


Ezekből a versekből jól kiolvasható, hogy Armageddonkor Jézus az angyalaival, sok embert fog elmarasztaló ítéletben részesíteni, akár fiatal, akár idősebb,akár vezető beosztású, vagy egyszerű segédmunkás.

Akik pedig életben maradnak, azokat Isten nem viszi sehova, mert Isten az embert, a Földi életre hozta létre, tehát a szelídek maradnak, és vissza áll az az eredeti rend, amit Ádám idejében volt tervben:

(Máté 5:5) 5 Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet.

(Zsoltárok 37:11) 11 A szelídek pedig öröklik a földet, És gyönyörködnek majd a béke bőségében.

(Ézsaiás 65:20) 20 „Nem lesz ott többé néhány napot élt csecsemő, sem öregember, aki ne töltené be napjait;. . .


(Ézsaiás 65:21, 22) 21 Házakat építenek majd, és bennük laknak, szőlőskerteket ültetnek, és eszik azok gyümölcsét. 22 Nem úgy építenek, hogy más lakjon ott, nem úgy ültetnek, hogy más egye azt. Mert mint a fának napjai, olyanok lesznek népem napjai, és kezük munkáját teljesen javukra fordítják választottaim.


Jehova Tanúi szívesen segítenek ebben, minden elkötelezettség nélkül.

2019. máj. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 lilla64 ***** válasza:
45%
Ha beállsz a Jehova Tanui nevű szervezetbe,akkor van rá esélyed,hogy az Armeggadon után a földi paradicsomba lehetsz,ahol majd az oroszlán szénát eszik.
2019. máj. 7. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
20%

"első századra vonatkozó látomásait"

(Jelenések 1:10) 10 Ihletés által eljutottam az Úr napjára. . .


Kedves első hozzászóló. János apostol, az Úr napjára kapott betekintést. Ami nem az első századra vonatkozik.

Az Úr napja azt jelenti, hogy Jézus visszatér, és elfoglalja a Trónját, ez pedig nem az első századra vonatkozik, hanem bizony az utolsó napokra.

2019. máj. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

"1Jézus Krisztus kinyilatkoztatása, melyet Isten adott neki, hogy szolgáinak megmutassa mindazt, aminek csakhamar meg kell történnie."

Már rögtön az első mondat, szerintem elég egyértelmű.


"10A Lélekben elragadtatásba estem az Úr napján, és hátam mögött olyan nagy hangot hallottam, mint a harsonáé"

Igen, vasárnap esett elragadtatásba, de mi köze van annak ahhoz, hogy mikor teljesednek be látomásai?


De ha nem tetszik a Káldi fordítás, itt a Bibliatársulaté is:

"10Lélekben elragadtattam az Úr napján, és hátam mögül hatalmas hangot hallottam, mint egy trombitáét"

2019. máj. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
16%

Isten bennünk él és maga az őszinte szeretet. Tehát Isten nem ítél, hanem elfogad. Ha törvényeket hozna saját magát korlátozná, ha ítélne saját magát ítélné el. Ha mi lelkileg fejlődünk azzal Isten is fejlődik, tapasztal.

Istennek a legfőbb célja ezzel a világgal, hogy mi emberek megértéseket, megtapasztalásokat gyűjtsünk. Ez egy játék, egy kiképzőbázis. Ha eljut a világ arra a pontra, hogy értelmetlenné válik. Tehát már nem szolgálja az emberek lelki fejlődését. Akkor létre hoz egy új világot és ennek véget vet.

Az hogy az embereket Istenfélővé akarják tenni, az egy aljas dolog. De egyben kihívás is, mert a problémák is értünk vannak.

A lélek örök életű. Mindenkinek úgy folytatódik az élete, mint idáig volt, hogy azt kapja, ami a fejlődését legjobban szolgálja. Tehát a halál nem az élet végét jelenti, hanem hogy tovább élünk egy másik síkon, dimenzióban.

2019. máj. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%

Mese nincs meg kell tanulni élni. Vagy parkolópálya vár ránk a másvilágon, míg meg nem unjuk. Bár odafent majd bölcsebbek leszünk.

A boldogság és a szeretet a legfontosabb, most nem az a dolgunk, hogy ilyenekkel foglalkozzunk.

2019. máj. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 KZitus ***** válasza:
18%

Szia

Ezt írja a Jelenések 7:9–17

" Ezek után láttam egy nagy sokaságot, melyet senki nem volt képes megszámolni, minden nemzetből, törzsből, népből és nyelvből. A trón előtt és a bárány előtt álltak, fehér köntösbe öltözve, és a kezükben pálmaágak voltak. És szüntelenül ezt kiáltották hangosan: „A megmentést a mi Istenünknek köszönhetjük, aki a trónon ül, és a báránynak!”

"Az angyalok mind ott álltak a trón, a vének és a négy élő teremtmény körül, arcra borultak a trón előtt, és imádták Istent, és ezt mondták: „Ámen! A dicséret, dicsőség, bölcsesség, hálaadás, tisztelet, hatalom és erő a mi Istenünké legyen örökkön örökké! Ámen!”

Erre a vének egyike megkérdezte tőlem: „Kik ezek, akik fehér köntösbe vannak öltözve, és honnan jöttek?” Én azonnal ezt mondtam neki: „Te tudod, uram.” Ő pedig így szólt hozzám: „Ezek azok, akik kijönnek a nagy nyomorúságból, és megmosták köntösüket, és megfehérítették a bárány vérében. Ezért vannak Isten trónja előtt, és éjjel-nappal szent szolgálatot végeznek neki a templomában. Az, aki a trónon ül, ki fogja feszíteni fölöttük a sátrát. Nem fognak éhezni többé, nem is szomjaznak többé, a nap sem tűz rájuk, sem semmilyen perzselő hőség, mert a bárány, aki a trón mellett van, terelgetni fogja őket, és elvezeti őket az élet forrásvizeihez. És Isten letöröl minden könnyet a szemükről.”

Jelenések 21:3–5

"Erre egy hangot hallottam a trón felől, mely hangosan ezt mondta: „Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakni, ők pedig a népe lesznek, és maga Isten lesz velük. És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.”

És az, aki a trónon ül, ezt mondta: „Mindent újjáteszek!” Ezt is mondja: „Írd meg, mert megbízhatók és igazak ezek a szavak.”


Te elhiszed ezt?

2019. máj. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 imakommandós ***** válasza:
36%

Szervusz!


Elragadtatásról hallottál már?

Lesz egy ismeretlen időpont amikor az Úr magához veszi a Menyasszonyát. Azokat akik az övéi egy szempillantásban felemeli magához az egekbe. Én legalábbis ebben hiszek, hogy lesznek akik méltókká tétetnek arra, hogy elkerüljék a bekövetkezendő dolgokat beleértve az antikrisztus megjelenését is.

2019. máj. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
19%

Istent úgy kell érteni, hogy atya és anya. Tehát úgy szeret minket, mint jó szülő a gyermekét. Mi Istennek a részei vagyunk. Melyik szülő küldené gyerekeit a pokolba. Isten tisztában van mindennel, hisz bennünk él. Ezért folyamatosan hatást gyakorol ránk. Mi értelme lenne az ítélkezésnek halálunk után.

Az egyház tanításainak hatására van az, hogy sok lélek mard itt halála után a földön kísérteni, megbetegíteni embereket évszázadok, évezredekig. Mert nem mer szembenézni Istennel félvén az ítéletétől. Ezt az állapotot nevezik sokan a pokolnak. Mert a lélek megreked ezen a szinten, és folyamatosan energiát kell lopnia az élőktől, hogy létezni tudjon. A hazatérési lehetőség sem áll rendelkezésre állandóan. Ez az állapot olyan, mint a börtön. Magányos, elveszett, kirekesztett a lélek. Ezért más friss halott lelkeket is buzdít a maradásra. Sőt akik még élnek és kapcsolatba tud kerülni velük. Buzdítja őket a halálra, hogy ne legyen egyedül. Jézus ezeket a lelkeket váltotta meg a szenvedéstől, míg három napig halott volt. Szállt alá pokloknak és harmad napon feltámadt. Tehát Jézus megértette az itt rekedt lelkekkel, hogy Isten szereti és hazavárja őket.

Tehát nem Isten büntet, hanem mi büntetjük magunkat és másokat.

2019. máj. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!