Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nehéz ez? Nehéz a keresztények...

KZitus kérdése:

Nehéz ez? Nehéz a keresztényeknek így élni?

Figyelt kérdés

„Az az Isten szeretete, hogy megtartjuk az ő parancsolatait; az ő parancsolatai pedig nem nehezek” 1JÁNOS 5:3.

Máté 11:28–30

"Jöjjetek hozzám mindnyájan, akik keményen fáradoztok, és súlyos terheket cipeltek, és én felfrissítelek benneteket. Vegyétek magatokra az igámat, és tanuljatok tőlem, mert én szelíd és alázatos vagyok, és fel fogtok frissülni. Mert az én igám kellemes, és az én terhem könnyű.”


Mi lehet az akadály?



2019. máj. 8. 15:03
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
arra gondolok, nagyon sok kereszténynek valló ember nem él Krisztus tanításai szerint.
2019. máj. 8. 15:05
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Mert nehéz.

"Könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, mint gazdagnak az Isten országába bejutni."

2019. máj. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Mansour ***** válasza:
100%
Az akadály az emberi egó, ami több mint egyszerű önzés.
2019. máj. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos szinten nehéz, hiszen nem véletlenül használja Jézus az "iga" és a "teher" szavakat. Hiszen a krisztusi élet lemondásokkal jár, nehézségekkel, sőt még manapság is olykor vértanúsággal.

"Ha valaki utánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye föl keresztjét minden nap, és kövessen engem."

Ha pedig valaki, Jézus tudta milyen vinni a nehéz keresztet.

2019. máj. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Inkább az lehet nehéz, hogy valaki úgy él, hogy a viselkedése határozza meg az üdvösségét. Na az lehet a kegyetlen.
2019. máj. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 lilla64 ***** válasza:
Nem nehéz.Én legalábbis semmi nehézséget nem látok benne
2019. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az egyik legnehezebb dolog a kísértésnek ellenállni. Legalábbis nekem. Bár nem érzem "igának" akkor is nehéz ellenállni.

"Mi lehet az akadály?"

Szerintem nem vagyunk elég erősek.

2019. máj. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

Nem lenne nehéz, csak a mi rossz beidegződéseink, hitetlenségünk teszi nehézzé. Nem hiszed, hogy mindenkivel jót kell tenni, azt hiszed, hogy magunknak, egóból kell sok mindent kivívni, megoldani. Nem tűrjük a kárt, stb... Mert nem bízunk Istenben, Isten igéjében, ami óriási hiba. Magunknak lövünk ezzel öngólt


Másik meg, amit az ötös ír. Van aki még mindig a törvény megtartása alapján igyekszik üdvözülni. Ők meg átok alatt vannak, ahogy írja Pál a Galatában

2019. máj. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 szp72 ***** válasza:
100%

Semmi se nehéz annak, aki elég erős. Isten parancsai sem nehezek önmagukban, hanem csak a bűntől sebzett embernek. Nekem például semmi nehézséget nem okoz sem a dohányzás, sem a kábítószerezés, sem az alkoholizmus káros szenvedélyének az elkerülése.


Ha nehéznek találjuk Isten parancsait, akkor tudhatjuk, hogy szabadulásra van szükségünk, ami a Krisztusba vetett erős hit által érhető el. A szabadulás sajnos nem mindig azonnali és gyors, hanem olykor hitet próbálóan nehéz is lehet, mindazonáltal Isten senkit sem enged, hogy erején felüli kísértést szenvedjen. Ha mégis elbukunk, akkor a hitünkkel volt a baj, s nem az erőnk nagyságával.

2019. máj. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem az lenne a nehezebb, hogy NE éljek keresztényként.

Persze, vannak a kereszténységben nehéz dolgok, meg amelyek a mai ember számára látszólag értelmetlenek, nem is lehet mindent betartani, de talán nem is ez a fontos. Isten szeretete a lényeg.

2019. máj. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!