Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érvek vallások mellett?

Érvek vallások mellett?

Figyelt kérdés
Mint egy folyamat révén megtért, szárnyait bontogató felekezeten kívüli teista kérném meg azokat a hívőket akik elkötelezettek egy bizonyos vallás felé hogy érveljenenek a saját vallásuk mellett. miért azt a vallást gyakorolják? Mi győzte meg őket?
2019. máj. 10. 21:44
1 2
 1/11 anonim válasza:
95%

Katolikus vagyok, annak vagyok keresztelve. Tini és korai huszonéves koromban nekem is volt egy ateista, kételkedő fázisom, de mostanra (kései huszonéves korom) visszatértem az Egyházhoz.


Miért is?


-Mert sokat olvastam teológiáról, egyházi tanokról, a középkori Európa történelméről. A teológiai érveket megvizsgálva nem marad más döntésem, mint hogy a katolikus kereszténység a "legfejlettebb vallás", ami a legkidolgozottabb teológiával rendelkezik. Nagyon jól esik azon egyházhoz tartozni, amihez 1000 évig minden ősöm tartozott és maga Szent Péter és Jézus alapított



-Gyerekkoromban és fiatal tini koromban voltak vallásos vízióim, ha nem is olyan küldetéstudatosak, mint anno Jeanne d'Arc-nak. Ezeket későbbi életkoromban letudtam azzal, hogy nevetséges hallucinációk, képzelgések, de most már látom, hogy ezen élmények milyen fontosan vallási kontextusban, hogy maga az Isten szól így hozzánk. Ilyen nézetből megvizsgálva ezeket manapság csak erősödött a hitem.


-Nem látom alternatíváját az európai katolikus társadalmi értékeknek se a balliberális nyugati tanokban, se az orosz ortodox társadalomban, se a muszlimokban, se a még távolabbi vallásokban

2019. máj. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 imakommandós ***** válasza:
25%

Előzőhöz én annyit fűznék, hogy a Katolikusoknál van sokkal magasabb rendű út is Krisztus követésére.

Szükség volt az egyház megreformálására, mert nagyon sok igaz Istenkereső ember méltatlannak tartotta azt, hogy az egyháznak tömeggyilkosok, kéjencek, méregkeverők, és pompával nagyzolók nyilvánitsák ki ex-catedra a tanitásaikat.

Így indult el rögös útján üldözések közepette a protestantizmus amelynek mai ágai közé tartozik a pünkösdizmus és a karizmatikus mozgalmak. Ezek ma a legdinamikusabb élő gyülekezetek ahol Krisztust hirdetik és nem teológiát meg egyházat, meg apostoli utódlást.

Mi győzött meg engem? Ma a SzentLélek tesz bizonyságot a világban bünről, itéletről és igazságosságról azokon a hívőkön keresztül akik nem liturgiákban élik meg a hitéletüket hanem élő közösségben vannak Krisztussal.

2019. máj. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, mi érdekel téged?

A vallás mellett szeretnél érveket hallani (általában), vagy egy bizonyos vallás mellett?

2019. máj. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 jdfGabrella ***** válasza:
Az embernek szüksége van hitre.
2019. máj. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 lilla64 ***** válasza:
84%
Jehova tanúja voltam,de nem értettem soha egyet azzal amit ott csináltak.Aztán megismerkedtem a férjemmel akiRómai Katolikus,most én is az vagyok,nagyon szeretem,úgy érzem itt találtam meg azt a szeretetet,ami a J.T.nevű szervezetben csak szóban van jelen
2019. máj. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz

A Bibliában olvasottak alapján kerestem meg, az Isten által elfogadott egységes imádatot.

Mivel Életünk forrása nem hozott vallásokat létre, és nem is támogatja az ökomenizmust, sem a megosztott vallási nézeteket, ami ellentéte az egységnek, fontos meghatározása Isten szemszögének.

A szavában leírtak alapján adott egy útmutatást, amihez mindenkinek egységesen ragaszkodnia kellett, és alkalmaznia az életében. Ezekből jól felismerhető, hogy kik azok, akik a megírtak alapján, és a próféciák szerint, összhangban élnek ezzel.

Azt ne felejtsd el kedves kérdező, hogy Isten mindenkori választottjai között is voltak helytelenségek, de ezeket a megfelelő módon korrigálta, de nem oszlatta fel, vagy szüntette meg az imádatot. E helyett azokat, akik ezt az egységet akarták megbontani, eltávolította a közösségből, így vagy úgy.


Jehova Tanúja.

2019. máj. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5%

Nincs olyan.


(Egy ex-keresztény)

2019. máj. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
00:04 Egy bizonyos vallás mellett:)
2019. máj. 11. 19:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Na, az nehéz lesz.
2019. máj. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 KZitus ***** válasza:

Szia

Katolikusnak kereszteltek, de a vallási visszásságok miatt ateista lettem.

majd a 30-as éveim elején (kultúra szempontjából) és rengeteg kérdéseim miatt elkezdtem olvasni a Bibliát. Nem sokat értettem belőle. Majd alkalmaztam az olvasásra azokat a tanácsokat, amelyeket a Biblia javasolt, mint pl.a Példabeszédek 2:1-5, vagy a Zsoltárok 1:1-3 versei. Egyre érdekesebbnek, élvezetesnek találtam a Biblia olvasását. Sok mindent megtudtam Istenről, a szándékáról, és egyéb, az életemet érintő kérdésről, pl. arról, hogyan élhetek boldog életet.

Felismertem, hogy Istennek mindig is volt népe a földön, és az mindig szervezett, Isten által vezetett, irányított nemzetként élt. Az Újszövetségben a Cselekedetek könyvében konkrétan le van írva, ki ma Isten népe, és hogyan hozta létre Isten őket, ki az aki ma vezeti, és hamarosan átvezeti a nagy nyomorúságon.

Megtapasztalnam azt olvasás közben, hogy amint alkalmazom a bibliai, vagy krisztusi tanításokat, alapelveket az életemben, mennyivel jobb lett az életem, a családom, a munkatársaimmal a kapcsolatom, mivel még kedvezőtlen körülmények között is a békét kerestem mindenkivel, és senkinek sem viszonoztam rosszal a rosszat.

Szóval amikor mindezt megtalasztaltam, engedelmeskedtem annak a krisztusi parancsnak, amely a Máté 28:19,20 versében lett lejegyezve. Ennek több évtizede, és ma már elmondhatom, azóta "élek", amióta megismertem a Teremtőmet, Istenemet Jehovát, akit szívből imádok. Jól mondja Pál apostol, hogy SEMMI sem szakíthat el Isten szeretetétől - csak mi saját magunkat!

Mi győzött meg? Az, amit Krisztus mondott a János 17:3 versében - vagyis az Istenről és Krisztusról szerzett pontos ismeret.

2019. máj. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!