Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jól gondolom, hogy keresztény...

Jól gondolom, hogy keresztény szemmel bűn az, ha valaki feketén dolgozik, hogy legyen, , elegendő" pénze?

Figyelt kérdés

2019. máj. 13. 20:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem teljesen helyes, de nagyobb probléma, hogy sokkal inkább magával szúr ki az ember hosszabb távon.

Én feltenném magamnak a kérdést, hogy azért dolgozok így, mert erre kényszerülök, nincs más lehetőség, vagy egyszerűen ki szeretném cselezni az adózást.

2019. máj. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 lilla64 ***** válasza:
100%
Istenszemében nem bűn ha azért dolgozol,hogy eltartsd a családodat.De ha a hatóság elkap akkor az bizony bűn lesz.
2019. máj. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem ez annyira bűn, mint letölteni egy zenét.

Illetve még annyira sem, mert nem a politikusok és ingyenélők zsebét tömöd.

2019. máj. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Vajon az első keresztények nem követtek el egy-két olyan dolgot, ami a korabeli római törvény szerint bűn?
2019. máj. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

#4

Jellemzően nem, ezt már Jézus is elég világosan kifejtette, amikor rámutatott a császárt ábrázoló érmére. Csak azokat a törvényeket nem fogadták el, amik teljesen ellentétesek voltak hitükkel, így például nem imádták istenként a császárt.

2019. máj. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

ugyan miért lenne bűn? az az államnak a törvénye. ez olyan mintha azt kérdeznéd hogy tilosban parkolni bűn-e.

Az persze egész más ha fösvénység vagy kapzsiság is bekerül a képletbe, de az hogy ha valaki nem tud munkát vállalni egy bejelentett munkahelyen és kénytelen feketén dolgozni hogy megéljenek ő és a családja az nem bűn. Legfeljebb meggyónja (ha katolikus, Evangélikusoknál Reformátusoknál nincs gyónás)

2019. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Pál Apostol sem azért kelt fel hajnali 4-kor dolgozni mert adózni szeretne, hanem azért, hogy ne kelljen kéregetnie. Az más kérdés hogy Önnél mennyi az elegendő pénz.
2019. máj. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem bűn. Ha valaki mondjuk havi 1millió után nem adózik azon már lehet vitatkozni, bár itt 27% áfa mellett ha mattfekete minden jövedelmed akkor is adózol elég jelentős mértékben. Kivéve ha számla nélkül veszel is mindent.
2019. máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%

Erről Jézust is kérdezték. Ő azt válaszolta, hogy add meg a császárnak ami a császáré , és Istennek ami az Istené.

Az adó a császáré ezért azt be kell fizetni. Ha nem fizeted be akkor bűnt követsz el. Vizsgáld meg a szived mélyét. Te is pontosan érzed hogy ha a pénzt nem te bocsátod ki hanem az állam, akkor állam szabhat feltételeket a pénz használatához, ehhez joga van. Ha használni akarod a pénzt, akkor ezt a feltételt el kell fogadnod, ha megszeged ezt a szabályt akkor bűnt követsz el. Lehet vitatkozni hogy jogos-e az adó vagy sem, meg hogy a politikusok úgyis korruptak meg minden de ez legyen az ő bűnük. A lényeg hogy a pénz használata feltételekhez kötött, ez pedig az adó. Te csak foglalkozz a te lelkiismereteddel, ne mások bűneivel foglalkozz. Isten majd megbünteti azokat. Az én megítélésem hogy ha rendesen adózol, akkor biztosabb a vállalkozásod egy válság idején mint aki feketézik és trükközik. Isten megáldja azt aki ezt a szabályt betartja. Én vállalkozó vagyok és eljutottam 12 fős cég vezetéséig a nulláról úgy hogy mindig leadóztam mindent. A gazdag gondolkodás gazdaggá tsz, a szegény gondolkozás szegénnyé. Ha azt gondolod hogy elég pénzed van akkor is ha leadózod, mert Isten megjutalmaz, akkor így is lesz , egyre több lesz a bevételed, és nyugodtan alszol. Nem kell félned sem az NAV-tól sem senkitől. Ha azt gondolod hogy te szegény vagy és mindenen spórolnod kell még az adón is akkor ez így is marad egész életedben. Én úgy gondolom hogy gazdag vagyok és megadom mindenkinek ami jár és ez azzal jár hogy ezt mindenki látja rajtam és egyre többet keresek mert megbíznak bennem. Ha viszont azt látnák hogy sumákolok vagy trükközök, még az adót sem fizetem be, akkor egyre szegényebb lennék mert ezt látnák belőlem az emberek hogy neki még ennyire sem megy, és nem bíznák rám a pénzüket vagy a munkájukat.

Tehát összegezve adózz, aludj nyugodtan , legyél gazdagság tudatos és meglesz mindened amire szükséged van Isten meg fog áldani. Velem is ez történt.

2019. máj. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Akkor miért nem kell adózni a vallásszervezeteknek. Ők ki vannak fehérítve? Akkor rossz példát mutatnak. Mert itt ugye pénzről van szó.
2019. máj. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!