Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetek katona keresztényként?

Lehetek katona keresztényként?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy alapból a válasz igen lenne ha az országomat védeném, de mivan ha pl. Afganisztánba mennék szolgálni, mint magyar katona?

2019. máj. 16. 14:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
7%
Mindkettő hülyeség. Katonának lenni és kereszténynek lenni is.
2019. máj. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Sajnálom hogy így gondolod
2019. máj. 16. 14:43
 3/27 anonim ***** válasza:
36%

1


Ha valamelyikért jól fizetnek, akkor nem hülyeség.


Szerintem lehetsz. Elég vérengzős vallás a kereszténység, csak a kisebb szekták (JT, baptisták) pacifisták.

2019. máj. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%

Nem is tudtam, hogy a baptisták is szektások 😅


Amúgy nem tudom. Tavaly ilyenkor még nem lett volna a válasz, de ahogy olvasom az Ószövetséget, már nem vagyok benne biztos. Lehet szolgálni gyilkosság nélkül is. Vagy nem tom....

2019. máj. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 lilla64 ***** válasza:
93%
Ha J.T.vagy akkor nem.Nem tudom még melyik felekezet tiltja a katonaságot,de a történelmi egyházak nem.
2019. máj. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
67%

Ha igaz keresztényként anno a lovagok lehettek, te miért nem?

Afganisztánba vezényelve is a hazát, hazád vezető ideológiáját védenéd.

2019. máj. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
23%

Kicsit tanulmányozd még a vallásod, mielőtt kérdezel.


Kereszténynek lenni nemcsak azt jelenti, hogy csókolgatod a keresztet, és békés hülyét játszol. A keresztény ember (mint minden igaz vallásos) épít, rendez és védelmez, társadalmat épít. Ha éppen Afganisztánban kell rendet rakni, akkor ott. A lényeg, hogy a Rendet képviseli bárhol, és bármikor.


Most abba ne menjünk bele, hogy Afganisztánban ez nem annyira sikerült. Teljesen mindegy, mert így is lehetőséget kínált, amit egy keresztény katona minden további nélkül megpróbálhatott. Nekem szolgált odakint egy barátom századparancsnokként. Nagyon sok családnak, közösségnek segítettek. Élelmiszert, gyógyszert vittek, megjavították az elromlott gépeiket, alkatrészt adtak nekik a járműveikhez, hogy tudjanak élni, dolgozni, szántani-vetni. A magyar katonáknak elsősorban erről szólt az egész. Semmi olyasmi nem történt, amit egy keresztyén ember ne vállalhatna örömmel.


Afganisztánba egyébként sem mennek már magyar katonák. ENSZ-misszióban előfordulnak Cipruson, a Sínai-félszigeten és még egy-két helyen, illetve időnként humanitárius missziókban hol itt, hol ott. Lövöldözni a mieink nemigen szoktak.

2019. máj. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem nem lehetsz. A "kötelező korban" is lehetett vallás miatt alternatív szolgálatot kérni. De egy hívő elvileg nem is gondol ilyenre, hogy katona legyen. A szeretetben krisztusivá épülést nem igazán szolgálja ez. De lehet, h még a megszentelődés elején jársz, és majd megérted idővel
2019. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Persze, keresztes vitézek előnyben!
2019. máj. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

" Nekem szolgált odakint egy barátom századparancsnokként. Nagyon sok családnak, közösségnek segítettek. Élelmiszert, gyógyszert vittek, megjavították az elromlott gépeiket, alkatrészt adtak nekik a járműveikhez, hogy tudjanak élni, dolgozni, szántani-vetni."


De mi lett volna, ha parancsba adják neki, hogy a századával kezdjen harcolni, vagy lőjön a tömegbe, stb...?

2019. máj. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!