Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok arról, hogy az...

Mit gondoltok arról, hogy az embernél vannak nemesebb állatok?

Figyelt kérdés

A pingvinek és a varjak egyszer életük során egyszer választanak párt, ki tartanak mindvégig mellette, pedig nem köti őket semmiféle törvény, parancsolat. Az emberek - akik elvileg a teremtés koronái - többsége nem tud felülkerekedni "állati" ösztönein.


Szerintem az ember egyszerűen csak menthetetlenül egoista, emiatt azt hiszi ő a világ közepe, és ezért kreálta a teremtés meséjét.


Vagy ti mit gondoltok?



2019. máj. 19. 02:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Én most is abban bízok hogy eljön az a nap amikor valójában meglátogatja a Földet egy fejlett civilizáció,és végleg eltörli az utolsó szálig emberiséget,megszűnik a bolygó mértéktelen kizsákmányolása,állatfajok kiirtása és sorolhatnám,és ezzel újra egyensúly fog uralkodni Földön.Az ember nevű állatfajnál nincs undorítóbb,aljasabb a bolygón.
2019. máj. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Lassan ott tartok,hogy minden állat többer ér mint az ember. Csak rombolni,pusztítani tudunk. És puszta élvezetből ölni,kínozni is. Elég undorító faj vagyunk. Az első hsz-val egyetértek,akkor is,ha lepontozták.
2019. máj. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Az állatoknak nincs szabad akarata. Az állatnak ösztönei vannak. Tehát a bennük lévő program szerint élnek, és nincs lelkük.

Alapból az ember sem aljas. Csak nem rendelkezik az ember megfelelő tudással ahhoz hogy megvalósítsa önmagát, kimutassa szeretetét. Ráadásul az erkölcsi normák is akadályai, vágyai megélésének. A tudás hiányában az egoizmusra lehet csak támaszkodni, különben mindenki átgázolna az illetőn. S nem maradna más, mint a depresszió, vagy az öngyilkosság.

A megfelelő tudás átadása tehát közérdek. Ha szeretetet adunk, a körülöttünk lévő világ is azt fogja visszasugározni, ami az élni és élni hagyni elv.

2019. máj. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem akkor kezdjétek el használni azokat a dolgokat, amiket az állatok alkottak. Csalni nem ér, így ezentúl ide is csak olyan eszközzel lehet írni, amit állat talált fel és alkottott.

Stb stb stb.

A kérdés pedig jól mutatja a kérdező színvonalát. Nála a gondolkodás nem fejlődött még ki.

2019. máj. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 jdfGabrella ***** válasza:
0%
Ez biztos igaz.
2019. máj. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Mióta is van a modern ember? Kb egymillió éve. Ezalatt mennyit változott?

És mióta van pl a mostani pingvin? 15 millió éve. És mennyit változott?

Kérdezz újra 14 millió év múlva.

2019. máj. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2019. máj. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

6


Biztos hogy mindig szükség van a változásra?

2019. máj. 19. 11:43
 9/14 A kérdező kommentje:
Én nem vetem meg az emberiséget, csak próbálom helyén kezelni. Egy régi zsidó mese elhitette az emberekkel, hogy a Földön minden - az állatok, a növények stb. - csakis ő értük van. Ennek megfelelően pusztít az ember. De az ösztönein ő sem tud felülkerekedni, akármennyire is értelmes. Az ember az egyetlen állat, mely nem törekszik egyensúlyra a természettel.
2019. máj. 19. 11:48
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

"Biztos hogy mindig szükség van a változásra?"

Erre egy idézettel válaszolnék:

"A világban csak egy dolog állandó: a változás."


"Egy régi zsidó mese elhitette az emberekkel, hogy a Földön minden - az állatok, a növények stb. - csakis ő értük van. Ennek megfelelően pusztít az ember."

Az ember már akkor is pusztított, amikor annak a zsidó mesének még híre-hamva sem volt. De ilyen tekintetből nem különbözünk más mindenevőktől vagy ragadozóktól, hozzá tartozott az életünkhöz. Évmilliós "hagyományokat" nem lehet csak úgy egyik napról a másikra levetkezni.


"Az ember az egyetlen állat, mely nem törekszik egyensúlyra a természettel."

Mondj nekem egy olyan élőlényt, amelyik törekszik arra, hogy egyensúlyban legyen a természettel!

2019. máj. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!