Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy mondjam el a családomnak,...

Hogy mondjam el a családomnak, hogy muszlim lettem?

Figyelt kérdés

Saját döntésből hoztam meg ezt a döntést, nem fiú miatt. Barátom sincs.

Nem 'ragadott meg' soha a kereszténység, annak ellenére, hogy megkereszteltek kiskoromban és a szüleim viszonylag vallásosok.

Mindig is érdekelt az arab kultúra, majd később rátaláltam az iszlámra. Sok muszlim nővel beszélgettem (áttértel, születettel) egyaránt, olvastam a Koránt és rengeteg könyvet,cikket. Majd rájöttem, hogy én ezzel tudok azonosulni.

Nem láttam lényegét, hogy a kereszténységben maradjak (semmi bajom a kereszténységgel) de nem gyakoroltam, csak 'névileg' tartoztam oda, nem saját döntésből. Nem éreztem magaménak (holott hittanra is jártam régen és kiskoromban templomba is).

Így úgy döntöttem, hogy felesleges egy olyan dologban benne lennem amiben nem érzem jól magam, egyáltalán nem gyakorlom és nem vagyok boldog.

Lehet valakinek az iszlám túl távoli de én ebben vagyok boldog és ebben találtam rá önmagamra. És inkább leszek boldog minthogy kényszerből legyek a semmiben (ezt arra értem, hogy nem gyakoroltam a kereszténységet meg semmi).

De félek, hogy a szüleim nem fogadják el majd és cikinek fogják érezni főleg ha majd úgy döntök, hogy kendőt szeretnék hordani.

21 éves vagyok. Tudom nem vagyok már gyerek, felelős vagyok a döntéseimért. De nem szeretném a szüleimet sem szomorúnak látni sem azt, hogy csalódtak bennem. Mert nagyon szeretem őket, viszont én úgy éreztem/érzem, hogy ez ami boldoggá tesz engem. És nagyon szeretném ha megértenék a döntésem, mert nagyon boldog vagyok, hogy végre valahova tartozok és saját döntésemből nem azért mert beleszülettem és 'oda kell' annak ellenére, hogy akarom vagy sem.

Megmondom őszintén lelkiismeret furdalásom is van, hogy csak utólag tudják meg de egyszerűen nem tudtam, hogy hozzam fel a témát és akkor több probléma is volt a családban, nem szerettem még egy lapáttal rátenni.

Illetve szeretném hozzátenni, hogy nem egyik napról a másikra döntöttem. Több mint fél évig vártam mert nem akartam, hogy csak fellángolás legyen és csak megbánom.

Egyébként anyukám tudja, hogy sokat olvasok az iszlámról, illetve van több könyvem is és mecsetbe is járok.


Hogyan tudnám a legkíméletesebben elmondani?

Nem szeretném a szüleimen azt látni, hogy csalódtak bennem.


(Kérlek kíméljetek a rosszálló kommentektől és megjegyzésektől)


2019. máj. 19. 19:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
69%
Úgy érted, hogy a kendőtől leszel boldog nő?
2019. máj. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem említettem, hogy a kendőtől leszek boldog. Nem hordok kendőt és így is boldog vagyok :)
2019. máj. 19. 20:02
 3/89 lilla64 ***** válasza:
77%

Nagykorú vagy,ha igy döntöttél,hogy ez a vallás tetszik neked,el kell fogadják.Lehet,hogy az elején csalódottak lesznek,de majd bele fognak nyugodni.

Sok sikert!

2019. máj. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 anonim ***** válasza:
36%
Mitől lettél végül is muszlim, attól, hogy hogy kijelented, hogy mostantól az vagy?
2019. máj. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 A kérdező kommentje:

#4.

Kimondtam, a tanúságtételt (shahadat) a mecsetben.

És muszlimként élek.

2019. máj. 19. 20:42
 6/89 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ha betartod és követed a vallásod szabályait, akkor szüleidnek egy időn belül fel fog tűnni a változás. Majd rákérdeznek maguktól, mi ennek a változásnak oka. Akkor majd elmondod nekik.

2019. máj. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 anonim ***** válasza:
Tartod is a ramadánt?
2019. máj. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 A kérdező kommentje:

Már ne is haragudj de miért lennék ostoba?!


Különben igen, tartom. Viszont sokszor nem vagyok otthon (egyetemista vagyok és kolis), plusz ők is sokat dolgoznak így van, hogy mikor otthon vagyok csak este találkozunk.

Nem igazán szeretném ha maguktól jönnének rá mert nem szeretném ha ez is probléma lenne, illetve kitudja mikor jönnének rá a fent említett okok miatt.

2019. máj. 19. 21:01
 9/89 anonim ***** válasza:
20%
Pedig ez rád igaz. Divatmajmolás level végtelen
2019. máj. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 A kérdező kommentje:

Te mi jogon ítélkezel? Ismersz?

Menj törődj a saját életeddel, lenne mit törődnöd 😊

2019. máj. 19. 21:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!