Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Értelmezted már félre a...

Értelmezted már félre a vallásodat? Cseréltél már valaha hitet?

Figyelt kérdés
Honnan tudod, hogy most nem tévedsz?

2019. máj. 19. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, régen volt, hogy imádkoztam, és nem kaptam meg, amit akartam . Egyszerű dolgokért, sokszor tárgyakért, szerelemért, pénzért, ilyenek. Mintha jokivansagtündérnek imádkoztam volna. Aztán jobban belemerultem a keresztenysegbe, megismertem Istent, hogy ki Ő valójában, megtanultam, hogyan kéne hozzá imádkoznom. Ma már látom, amit régen nem, hogy hogyan irányítja az életem, és érzem a szeretetet amit nekem nyújt. Sok-sok kereszténynek meg kellene tapasztalnia ugyanezt, mert sokan vannak ugyanabban a tévhitben amiben én is voltam. És ez eltávolítja az embert Istentől.
2019. máj. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mostanában engem is foglalkoztat ez a kérdés. Bár tévedni akkor lehetne ha ráhagyatkoznék a vallásomra és nem saját döntéseket hoznék hanem azt tenném amit mondanak. Eddig sem mindenben értettem egyet.

Hitet cserélni? Inkább vallást. Csak én az ilyesmit megfutamodásnak érzem, mert nem csak az én vallásom, és ha valamivel nem értek egyet, akkor annak inkább hangot kellene adni, elvégre Isten szolgáiként hírdeti magát minden vallás, ha az a vallás rossz, rosszat tesz vagy nyilatkozik, akkor Istent hazudtolja meg, és szerintem ezt egy hívő ember nem hagyhatja annyiban azzal, hogy na akkor leléptem.

2019. máj. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 lilla64 ***** válasza:
100%
Hitet nem cseréltem,most is hiszek Istenben,de kiléptem a JT.nevű szervezetből.
2019. máj. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hitet nem cseréltem,először ateistából lettem hívő,aztán hívőből agnosztikus. Onnan tudom,hogy most nem tévedek,hogy jelenleg nem állítok semmit,lehetségesnek tartom,hogy van valamiféle isten,de nem vagyok benne biztos,sőt abban sem,hogy ha van,akkor melyik. Azt meg hogy érted,hogy értelmeztem-e már félre a vallásomat? Ha ez annak számít,hívőként durván átmentem ezotériába angyalkommunikációval meg mindennel,mikor rájöttek,akkor világosítottak fel a gyüliben,hogy ez okkultizmus és egy keresztény nem beszélget angyalokkal. Talán ennyi.
2019. máj. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!