Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek tetsző életet élhetek...

Istennek tetsző életet élhetek, mert nagyon nem ér negatív hatás, szenvedés?

Figyelt kérdés
Mivel emberi kapcsolatokat nem szívesen alakítok ki, mert alapjaiban nem szeretem az emberi természetet (hazugság, irigység, stb.) jól elvagyok magamban. Dolgozom, vásárolok, kirándulok, vannak hobbijaim, szüleim még élnek. Nyugodt életem van, majdnem 0 szenvedés, saját család nem hiányzik, 39 éves vagyok. A munkát sem viszem túlzásba, mert "kevés pénzből" is megélek. Olyan nyugdíjas, nyugodt életem van. Ez Istennek tetszhet?
2019. máj. 21. 09:43
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
Szerintem itt a talentum nem a mai értelemben vett tehettségre utal, hanem bármire amire a saját erőnkből (vagy valamivel mindig felette) megtehető. Hogy a döntéseinket ne a félelmeink határozzák meg,és ne azt nézzük mi lenne számunkra a kényelmesebb megoldás.
2019. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
#10 Nem, persze hogy nincs értelme ha ez céltalanul történik, akkor pl. az attól való félelmet kell leküzdeni hogy nem mersz kilépni egy ilyen helyzetből és változtatni. Végül is olyasmit jelent, hogy a jóra való törekvés kockázatos döntésekkel járhat.
2019. máj. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
75%

#10


Én is úgy gondolom,hogy csak akkor fejlődik a nehézségtől az ember,ha megvan a hajlam,az akarat benne. Nekünk volt autóbalesetünk,nem volt annyira vészes,enyhe agyrázkódással megúsztam,de utána 1 évig rémálmaim voltak és féltem télen beülni az autóba,mikor csúszús volt az út. Maradhattam volna ebben az állapotban és akkor szép lassan tönkremegyek,de ebből én inkább azt tanultam,hogy ne azzal roncsoljam magam,hogy mi lett volna ha,hanem inkább annak örüljek,hogy nem történt meg. Amúgy is pánikbeteg voltam és ennek akkor lett vége,mikor feldolgoztam a balesetet.

De írhattam volna a kérdezőnek azt is,hogy a Biblia szerint a hívők nem fognak itt jól élni és üldözik őket,ami megint csak nem őt igazolja. Csakhát tőlem nem fogadja el,mert "köztudottan (?) ateista megnyilvánulásaim vannak",így én már biztos pontosan idézni sem tudok.

2019. máj. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 lilla64 ***** válasza:
62%
Mivel társas lények vagyunk,jó lenne ha megpróbálnál emberi kapcsolatokat is kialakitani.Nem mindenki hazug és irigy,ha igy folytatod egy besavanyodott ember lesz belőled.
2019. máj. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy mostanában elég sokszor felszólaltam a vallás érdekében,szóval már csak ezért sem értem a kérdező lenéző reakcióját. Na de mind1, ebből is látszik,hogy ha kiírok a Bibliából valamit és esetleg kiállok a hívők mellett,de odabiggyesztem a végére,hogy agnosztikus vagyok,akkor már csak a végét látják az emberek,hogy előtte miről szövegeltem,az már bagatell,a címke meglegyen rajtam,az a lényeg...
2019. máj. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 Mansour ***** válasza:

"Szerintem itt a talentum nem a mai értelemben vett tehettségre utal, hanem bármire amire a saját erőnkből (vagy valamivel mindig felette) megtehető."

Igen, de számomra az is kérdés, hogy akkor cselekszünk-e jól, ha a saját erőnkből (pláne "valamivel mindig felette") akarjuk megoldani a problémákat, vagy hagyjuk a dolgokat folyni a maguk útján és csak annyit avatkozunk bele, amennyit feltétlenül szükséges?


"Hogy a döntéseinket ne a félelmeink határozzák meg,és ne azt nézzük mi lenne számunkra a kényelmesebb megoldás."

Igen, abban egyetértek, hogy az nem jó, ha a félelmek határoznak meg bármit. Itt az a fő kérdés, hogy a félelmeken hogyan lehet túllépni.

Azt viszont megint csak kérdésesnek tartom, a "kényelmesebb megoldás" mindig rossz megoldás-e, lásd a fenti dilemmát. Ha valamiről biztosan érezzük, hogy rossz, de mégis amellett maradunk, mert számunkra így kényelmesebb, az persze baj. De amúgy meg lehet, hogy valamiről pont úgy tudjuk eldönteni, hogy jó megoldás-e, ha az érezzük, hogy az a kényelmesebb. Nem tudom, de nálam a "jó" és a "kényelmes" valahogy szinonímák, hosszú távon legalábbis. Mert lehet, hogy átmenetileg vállalnunk kell a kényelmetlenséget a jó érdekében, de véglegesen csak az lehet jó, ami kényelmes is...:)

2019. máj. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 Mansour ***** válasza:
81%
Azt én is szeretném megerősíteni, hogy RachelWarner nem egy kukacoskodó, a vallást mindenképp lejáratni akaró ateista, hanem nagyon korrekt hozzáállásal, pártatlanul szokott válaszolni vallási kérdésekben, sokszor a hívőket védve a "vad" ateistákkal szemben.
2019. máj. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
63%

A keresztény életet élő, nem szigeteli el magát.

S végzi azt a feladatot, amit rábíztak. valaki idézte a tálentumokat.

Egy kereszténynek pedig nincs nyugodt élete, mivel nem él a világ dolgaival összhangban. S ez szemet szúr a kívülállóknak.

2019. máj. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 imakommandós ***** válasza:

Ezzel nincs baj szerintem amit leirtál.

Az igazságért való szenvedést is ennyire kerülöd?

Az Úr félelméhez az is tartozik, hogy embermentő életvitelt éljünk. Én azt a példáját hoznám inkább fel Jézusnak, hogy aki gyertyát gyújt az nem teszi az ágya alá. :)

2019. máj. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:

Képzeld el, hogy holnap meghalsz, és eltemetnek.


Mi marad akkor utánad? Miről fognak rád emlékezni azok, akik megmaradtak, az élők? Mit tettél az életeddel? Kiket szerettél igazán, milyen nyomot hagytál magad után másokban, mit tettél másokért, magadért, a lelked fejlődéséért?


Minden embert ér negatív hatás, szenvedés, csak az a kérdés, hogy van-e mersze felismerni azt, hogy mi az és mit miért kapott.


Hogy Istennek mi miért tetszik, azt ő tudja. Véleményem szerint nemigen tetszhet neki az, ha egy ember úgy él, ahogyan te. De ezt ő tudja, nem én. Szerintem magad is érzed belül, hogy gáz van, különben nem tetted volna fel a kérdést.

2019. máj. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!