Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek tetsző életet élhetek...

Istennek tetsző életet élhetek, mert nagyon nem ér negatív hatás, szenvedés?

Figyelt kérdés
Mivel emberi kapcsolatokat nem szívesen alakítok ki, mert alapjaiban nem szeretem az emberi természetet (hazugság, irigység, stb.) jól elvagyok magamban. Dolgozom, vásárolok, kirándulok, vannak hobbijaim, szüleim még élnek. Nyugodt életem van, majdnem 0 szenvedés, saját család nem hiányzik, 39 éves vagyok. A munkát sem viszem túlzásba, mert "kevés pénzből" is megélek. Olyan nyugdíjas, nyugodt életem van. Ez Istennek tetszhet?
2019. máj. 21. 09:43
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:

#28 Elég agresszívan rám jöttél, de nem baj.

A többi válasz is jó volt, de azért csak van olyan aki ebben a helyzetben van. Nem lehurrogni kell az embert, hanem segíteni rajta, hogy hogyan.


Közösségbe jártam (keresztény), de ott tiszta értelmi fogyatékos van és tolókocsis. Sajnos az én városomban csak a nagyon betegek a keresztények. Én nem vagyok ilyen tüneti beteg, hogy látszódjon rajtam külsőleg. Sokszor úgy néz ki, hogy hittagadóknak igaza lehet abban, hogy Istent mankónak nézik az emberek, mint egy protézis, amibe kapaszkodni lehet. Én nekem viszont egy partner az Isten, akivel együtt akarok lenni és nem támaszkodni rá.

2019. máj. 21. 15:26
 32/47 A kérdező kommentje:

"Mi marad akkor utánad? Miről fognak rád emlékezni azok, akik megmaradtak, az élők? Mit tettél az életeddel?"


Erre mondjuk az lehet a válasz, ami a Bibliában van, hogy a legkisebb a legnagyobb köztetek. Én nem akarok semmit hátrahagyni, nem akarom hogy emlékezzenek egy porból lett valakire. Ti is egyszer por lesztek és senki sem emlékszik rátok. Kivétel ez alól a híres ember. De igazából azoknak sem ismeri senki a belső vívódásait, lelki élményeit, az mind elvész. Csak a munkássága marad fenn.

2019. máj. 21. 15:52
 33/47 anonim ***** válasza:
54%

Az a helyzet, kérdező, hogy a Bibliában nagyon nem az van, ahogy te most élsz.

Szó nincs róla pl., hogy az isten kedvezne a keresztényeknek. A jó keresztényeknek sem!

Hát még neked, akiben azért bőven van hiba.

Ja, és az életed valószínűleg azért ilyen, mert nincs se párod, se gyereked.

Ez esetleg majd nyugdíjas korodban fog visszaütni, amikor majd korán meghalsz, mert senki se figyel majd rád.

Vagy kirabol majd a lakásmaffia, mert nincs senkid, aki segíthetne.

Vagy még korábban, ha meghalnak a szüleid.

2019. máj. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:

#33

Mondjuk te elég negatívan gondolkozol. Valahogy szavaidban benne van a félelem. Félelem az egyedülléttől, a betegségtől, az elhagyatottságtól, stb. Nem szabad félni! Jób-ot tudom, hogy szintén félt mindentől, gyerekeit féltette. Erről biztos tudom, hogy ezt nem szereti Isten.

2019. máj. 21. 16:44
 35/47 A kérdező kommentje:

#33

Most pl. be kell hoznom a politikát egy nagy emberrel: Orbán Viktor.

Most ő jó keresztény vagy sem? Még a pápával is találkozik és beszélget én soha nem jutok el oda, de szerintem ti sem.

Szerintem jól megy az élete, így külsőleg. Ha meg azt mondod, hogy rossz keresztény, akkor meg miért áll mellette a fél ország?

De egyébként sok jó helyzetben lévő keresztényt ismerek.


Végülis tényleg, soha nem tudjuk meg Isten hogy vélekedik erről, mert emberek gondolatait ismerjük, akik csak a megírt Biblia alapján tudnak elméleteket felállítani beleszőve saját érzelmi intiúcióit.

2019. máj. 21. 16:50
 36/47 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, de most mindegy is.

Te kértél tanácsot.

Az a helyzet, hogy nem stimmel, amire gondolsz.

Istennek nem teszik, ahogy élsz.

De ezt neked is tudnod kellene.

Pl. Ádámnak és Évának sem azt mondta, hogy éljetek csak itt, az édenben, és ne csináljatok semmit.

2019. máj. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

Az sem biztos, hogy ő keresztény-e.


"Ha meg azt mondod, hogy rossz keresztény, akkor meg miért áll mellette a fél ország?"

Hát nem a hite miatt, az aztán biztos!

2019. máj. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
A Biblia szerint keresztény sem vagy, nemhogy jó.
2019. máj. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne keresztény?

Akkor nem érdekelné, hogy istennek tetsző életet él-e.

2019. máj. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

"

#28 Elég agresszívan rám jöttél, de nem baj.


A többi válasz is jó volt, de azért csak van olyan aki ebben a helyzetben van. Nem lehurrogni kell az embert, hanem segíteni rajta, hogy hogyan. "


Ennyi hozzászólás után azért már igazán túltehetnéd magad rajta. Nekem ilyen a stílusom,kész,más se szokta így magára venni.

2019. máj. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!