Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem vagyok vallásos,...

Ha nem vagyok vallásos, kötelező beleadnom a perselybe pénzt, ha csak meghívott vendég vagyok egy templomi rendezvényen?

Figyelt kérdés
2019. máj. 21. 15:25
1 2
 1/19 lilla64 ***** válasza:
100%
Nem.Senkinek nem kötelező.
2019. máj. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
17%
Nem, de nekem pl. megért egy százast, hogy ne nézzenek rám csúnyán. Pedig tudom, hogy az egyház a legnagyobb maffia.
2019. máj. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
dehogy kötelező! mit csinálnak, ha nem adsz be? benyúlnak a zsebedbe?
2019. máj. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
29%
Akkor mit keresel ott?? Senki sem kíváncsi ott a fancsali pofàdra, én sem megyek oda rágni a szart meg pár forintot siratni ha meg odamegyek nem tüntetem fel hogy milyen különleges vagyok hogy nem hiszek az istenükben.
2019. máj. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, annak se kötelező végülis, aki odajár rendszeresen. Ha ez olyan nagy anyagi terhet jelent számodra, akkor ne dobj bele pénzt.
2019. máj. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
#5 nem feltétlenül a pénzkiadás miatt merül fel ez a kérdés. én pl elvi okok miatt nem dobnék. mert nem tartozom ahhoz a valláshoz, így miért támogatnám? de elmenni már csak elmegyek, ha meg vagyok hívva egy temetésre, esküvőre, keresztelőre.
2019. máj. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező. Én vallásos vagyok, rendszeresen járok misére, de volt már nem egyszer, hogy nem dobtam pénzt (pl. mert nem volt nálam). Senki nem nézett rám furcsán.


Amúgy meg nem mindegy, hogy milyen "rendezvény". Esküvőn, temetésen nem is szoktak "perselyezni". Szentmisén igen, de nyilván nem kötelező semmit sem adni, ha csak mint érdeklődő ott vagy és nem szeretnél.

Ha valami koncert van, akkor sokszor valamire gyűjtenek, de amúgy a koncert ingyenes. Ilyenkor kitesznek perselyt, hogy ott lehet támogatni a koncert szervezését vagy valami célt, amire szervezték a koncertet. Senki nem nézi, hogy dobsz-e vagy sem. De mondjuk szerintem illik valamennyit, ha csak nem vagy nagyon leégve és megterhelő, mert egy hangverseny sosincs ingyen a valóságban. Mindenhol szednek belépőt.

2019. máj. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%
Nem kötelező, de illik.
2019. máj. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
25%
#7 életemben először akkor láttam perselyt mikor egy távolabbi rokonom temetésén templomba mentünk. odanyomták mindenki orra alá (az enyém alá nem, tizenpár éves voltam csak)
2019. máj. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

#9

Örülök, hogy ilyen tartós emlékként megmaradt neked valami egy gyerekkori szentmiséből. :))

Gyászmisén lehet, hogy szednek, temetésen kizártnak tartom. (Mivel a perselypénz a felajánlási részt képezi, ami a szentmise része.) Nem vagyok idős, de sajnos) eddig voltam vagy 10 gyászmisén és temetésen, ahol egyiken sem szedtek.

Hozzáteszem, nem a perselypénzből él meg az egyház. Ha nincs épp központi gyűjtés, akkor ezeket a plébánia és a templom fenntartására fordítják (villany, víz, gáz, szemétszállítás, gyertya, liturgikus kellékek), és csak ebből nem is tudnák ezeket finanszírozni, kivétel néhány szerencsésebb templomban, ahol rendszeresen sok hívő van.

2019. máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!