Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek, ti Nietzsche...

Vallásos emberek, ti Nietzsche sorsát Isten büntetésének tartjátok?

Figyelt kérdés

Nietzsche kétségkívül a 19. század nagy ateista-gondolkodója volt, de amennyire észrevettem, az ő ateizmus nem ugyanaz volt, mint pl. Lawrence Krauss-é, aki anti-teistának vallja magát. Nietzsche az Egyházat szidta, azzal nem volt megelégedve. Állítólag az "Isten halott" mondását is félreértik, ő nem ugyanazt értette rajtam, mint a mai ateisták.


Mindent összevetve Nietzsche nem volt vallásos ember, és mint tudjuk, élete végén megőrült, teljesen összeomlott. Szerintetek Isten büntette meg?


2019. jún. 10. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem, saját magát büntette. Aki sok hüleséget alkott, az törvényszerű, hogy meghülül.
2019. jún. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. jún. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Az Újszövetségben Isten nem bünteti életében az embert. Az utolsó ítéletben kell minden embernek számot adnia, az alapján nyernek egyesek üdvösséget, mások kárhozatra ítéltetnek.
2019. jún. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1


Te, a magad 11%-ával vajon mennyire lehetsz okos?

2019. jún. 10. 13:17
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
Isten nem létezik.
2019. jún. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Ahhoz képest, hogy milyen kérdések vannak, ahhoz képest a minél kisebb százalék a jó! :)

Persze ha konvencionális válaszokat szeretnél ami nem sérti a konvencionális gondolkodási módodat, akkor miért teszel fel kérdéseket egyáltalán?

2019. jún. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Hogyan értik a "mai" ateisták, és hogyan érti Nietzsche a kijelentést? Tény, hogy félreértelmezik legtöbben, de én ezt általában vallásos részről hallom, akik valamilyen deista áthallást képzelnek bele.
2019. jún. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne is számítsak válaszra? Komolyan érdekelne, hogy Te miként látod Nietzsche aspektusát és az értelmezőkét. Utána elkezdhetünk vitatkozni érdemben, de így felesleges lenne leírnom, hogy én mit gondolok, és mi a de facto elfogadott álláspont.
2019. jún. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
talán ez segíthet egy kicsit: [link]
2019. szept. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 világvége1 ***** válasza:
0%
Isten nem büntet a földön.
2020. jún. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!