Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jehova tanúi az összes...

Ha Jehova tanúi az összes vallást a Sátántól valónak mondják, akkor hogyan tekintenek a keresztény emberekre?

Figyelt kérdés

Egy értelmes katolikus és protestáns ember testvérként tekint egymásra, a teológiai különbségek ellenére is. Leszámítva persze a fanatikus kisegyházakat, amelyek JT vallásszervezetéhez hasonlóak. A katolikusok és ortodoxok szintén megvannak egymás mellett a különbségek ellenére is.


Ezt a kérdést azért teszem fel, mert Jehova tanúi mindent megtesznek annak érdekében, hogy áttérítsék az embereket a saját vallásukra, de vajon hogyan tekint egy Tanú ezekre az emberekre? Az én gondolkodásomban egy református hívő is Isten embere lehet, és rajta keresztül is tud üzenni Isten valamit, amiből tanulni tudok.


JT vallásszervezete viszont úgy tudom, hogy azt tanítja, Isten csak őket támogatja, mindenki a Sátán kezében van. JT-i "gondolkodásában" tehát az összes ember a Sátán által megtévesztett, bálványimádó, stb... vagy mi?


2019. jún. 11. 15:34
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
20%

"testvérként tekint egymásra, a teológiai különbségek ellenére is"


Vajon a Teremtő is így gondolkodik, és Jézus is ezt tanította? Vajon Isten szava nem egy egységes imádatra, egy gondolkodásra oktatja azokat akik szeretnének megfelelni Isten elvárásának? Ha Isten E G Y, és a rend a harmónia Istene, akkor nem de egy dolgot tanít, és oktat? Mert két igazságot nem fog mondani, mivel az nem lehetséges.

Vagy van pokol vagy nincs. Három személyből áll az EGY Isten vagy nem?

Nem de mindenkinek aki kereszténynek tartja magát, az egyik teológia szerint nem baj ha parázna, és házasság előtt is él nemi életet, a másik szerint halál büntetés jár érte, akkor Isten melyiket tekinti elfogadhatónak?

S ehhez hasonló dolgok megosztottságot, és nem egységet idéznek elő, Isten pedig ilyet nem támogatott, és nem is támogat most sem.

2019. jún. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
16%

"JT vallásszervezete viszont úgy tudom, hogy azt tanítja, Isten csak őket támogatja, mindenki a Sátán kezében van."

(1Korintusz 1:10) 10 Buzdítalak pedig titeket, testvérek, Jézus Krisztus, a mi Urunk neve által, hogy mindnyájan egyetértésben beszéljetek, és ne legyenek köztetek meghasonlások, hanem legyetek teljesen egységesek ugyanabban a gondolkodásban és ugyanabban a felfogásban.

A Biblia a mérvadó, és mind a Héber időkben, mind a keresztény élet kezdetén az volt a helyes, hogy egy hit, egy reménység van, egy oktatás, egy mindenkire egységesen vonatkozó törvény:

Vajon mit jelent ez?

(2Mózes 12:49) 49 E g y törvény legyen a bennszülöttnek és a jövevénynek, aki jövevényként lakik közöttetek.”

(3Mózes 24:22) 22 Egyféle bírói döntés legyen nálatok. A jövevény ugyanolyan legyen, mint a bennszülött, mert én vagyok Jehova, a ti Istenetek.«”

(4Mózes 9:14) . . .Egy rendeletetek legyen, a jövevénynek is, és a földetek szülöttjének is.«”

(Róma 3:29) 29 Vagy csak a zsidók Istene ő? Nem a nemzetekből valóké is? De igen, a nemzetekből valóké is,

(2Korintusz 13:11) . . ., egyetértésben gondolkodjatok, . . (Filippi 2:2) . . ., egyazon gondolatot tartva elmétekben,

(2János 10, 11) 10 Ha valaki elmegy hozzátok, és nem ezt a tanítást viszi, soha ne fogadjátok az otthonotokba, s ne is köszönjetek neki soha. 11 Mert aki köszön neki, az részes annak gonosz cselekedeteiben.

(Róma 16:17) 17 Buzdítalak pedig titeket, testvérek, hogy tartsátok a szemeteket azokon, akik meghasonlásokat támasztanak, és botránkozásra adnak alkalmakat, ellentétben azzal a tanítással, amelyet tanultatok, és kerüljétek őket.

A teljes Biblia szerint, Isten soha nem idézett elő és nem is támogatott különbözőségeket az imádat terén.

(Efézus 1:9, 10) 9 azzal, hogy megismertette velünk akaratának szent titkát. Ez jótetszése szerint való, melyet elhatározott magában 10 egy olyan igazgatás felől, mely a meghatározott idők teljességének végén történik, hogy tudniillik ismét egyesít mindent a Krisztusban,. . .


Az egységben egyesítés, nem lehet megosztott. De ezek a versek is ezt erősítik.

(Máté 7:22, 23) . . .Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!

2019. jún. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
16%
(Máté 12:48–50) . . .kik az én testvéreim?” 49 És kinyújtva a kezét tanítványai felé, ezt mondta: „Íme! Az én anyám és az én testvéreim! 50 Mert aki cselekszi égi Atyám akaratát, az az én fivérem, nővérem és anyám.”
2019. jún. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 A kérdező kommentje:

17%-os, Ornella Mutti!


(Vagy Living Wintness, meg ki tudja, hogy nevezed magad...)


Természetesen meg fogom cáfolni, amiket ide írtál, már csak az idelátogató, tapasztalatlan olvasók miatt is, hogy lássák a fától az erdőt. Tehát nem erről van szó.


Arról van szó, hogy feltettem egy kérdést - igen, egy kényes kérdést - amit te rafinált módon úgy próbáltál megkerülni, hogy halmozod a szentírási idézeteket és burkoltan utalgatsz.


Tehát akkor most még egyszer megkérdezem:


Ha Jehova tanúi az összes vallást a Sátántól valónak mondják, akkor hogyan tekintenek a keresztény emberekre?

2019. jún. 11. 16:55
 5/63 anonim ***** válasza:
87%
Jézus a szeretet kimutatására ösztönözte az Ő követőit. De vajon Jehova Tanúi olyan hibátlanok, vagy helyesen járnak el. Nem! Ők is emberek. Ők is követnek el hibákat, csak néhány tény: Vannak közöttük akik feketén dolgoznak, vagy vállalkozóként feketén alkalmaznak embereket, miközben a pódiumról arról beszélnek, hogy ez helytelen. Köztük is vannak házasságtörők, akiket ha megbánják a tetteiket, csak megfednek, ha pedig nem, kiközösítik őket. Láttam olyanokat, akik a gyülekezetben megszóltak másokat. Voltak akik dohányoztak és elnézték nekik, míg másoknak nem. A személyválogatás sem áll messze tőlük. Azonban sorolhatnám még tovább! Köztük voltam 30 évig, de a tapasztaltak miatt és egyéb más okok miatt hivatalosan kiléptem a szervezetből. Nem ők közösítettek ki, hanem magamtól hagytam őket ott. Nem engedte meg a lelkiismeretem azt, hogy olyan dolgokról prédikáljak az embereknek, amik nem felelnek meg az igazságnak. A falunkból sokan tanulmányoztak velük és eljártak is az összejövetelekre, de egy idő után mindannyian abbahagyták a tanulást velük.
2019. jún. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
0%

"akkor hogyan tekintenek a keresztény emberekre?"

(Róma 10:2) 2 Mert tanúskodom mellettük, hogy van bennük buzgalom Isten iránt, de nem pontos ismeret szerint;

2019. jún. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsit utána olvasol, akkor hamar kiderül, hogy a nem-Jehova tanúit nem tekintik "keresztény embereknek", szóval már a kérdést is rosszul tetted fel. (Számukra keresztény ember = Jehova tanúja.)
2019. jún. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
13%

Ne haragudj kérdező, de mit akarsz te megcáfolni? Tudod te miről beszélsz? Hát nem hiszem! A Bibliával vitatkozol, nem a Tanúkkal, Ember! Szerinted a 2-es válaszoló "megkerülte" a kérdést és "burkoltan utalgat"? Nem elég világos amit írt? Amit a Bibliából idézett a kérdésedre válaszul?


Mert a kérdésed PROVOKATÍV, ROSSZINDULATÚ, ELEVE ELÍTÉLŐ szellemű, ezt nem lehet tagadni. De ha így van, milyen jogon vonod felelősségre a válaszolót, főleg úgy, hogy a bibliai idézetek sokaságával felelt meg neked arra a negatív hangvételű kérdésedre, amivel előre megfontolt szándékkal a Tanúkat akartad pellengérre állítani?


Egy "értelmes katolikus és protestáns ember testvérként tekint egymásra"? Tényleg? Akkor válaszolj nekem, de úgy ŐSZINTÉN: hány katolikus ölt meg protestánst (és sok mást) és fordítva, hány protestáns gyilkolt meg katolikust (és sok mást) nemzeti, etnikai és vallási alapon? Ha ezek testvérként tekintenek egymásra, akkor ezek szerint megszámlálhatatlan milliók voltak és vannak testvérgyilkosok a te által emlegetett "testvérek" között, igaz vagy nem ???


Ja, nehogy arra apellálj, hogy ez a régmúlt, mert a két világháború sem olyan régi, de Ruanda vagy a Délszláv népirtás, no meg a jelenleg is zajló Ukrán válság sem Busmanok között zajlott és zajlik.


Nyugodtan elkönyvelheted, hogy vannak akik nálad is többet tudnak a kereszténységről, az igaz keresztényekről, tehát azokról, akik nem csak annak nevezik magukat. Mert a kérdésed már itt pontatlan, de nagyon! Ugyanis NEM SZERINTED, nem az X,Y katolikus vagy református szerint kell a "keresztény" kifejezést értelmezni, hanem a Biblia szava szerint (hiszen ezek az egyének és szervezetek sem feltétlenül egységesen értelmezik a kereszténység fogalmát). A szó maga azt jelenti Krisztus-követő. Legyél most egy kicsit őszinte és úgy válaszolj nekem: hány ember mutat fel a MINDENNAPJAIBAN keresztényi vonásokat azok közül, akik kereszténynek mondják magukat? Nem a többség az biztos!


Akkor most arra válaszolj légy oly kedves, hogy hányan igazán keresztények ezek közül a szó VALÓSÁGOS, bibliai értelmében, vagyis hányan igazán Krisztus-követők? Hányan cselekszik azt, amit Jézus például hagyott a követőinek? Itt jegyeznem meg, hogy a cselekedetekbe nem csak az tartozik bele, hogy tanítasz-e másokat, hanem az is, hogy MIT TANÍTASZ MÁSOKNAK! Vagyis az isteni igazságokat, Isten Királyságát prédikálod-e, amely Krisztus központi tanítása volt, vagy a háromságot, a lélek halhatatlanságát és a pokol tüzét? Esetleg politizálsz és a gyakran véresen megosztó politikai csatározásokban választgatsz magadnak másik messiást? Vajon hol mutatott erre példát Jézus? Őszintén!


Tudod egy Tanúnak NEM szellemi testvére egy más vallású, de ettől még megtanultak a krisztusi békében élni és nem bántani mást. Majd akkor kérdezz vissza, ha az általad említett "tesók" is ezt teszik világméretekben, nemzetiségtől és etnikumtól függetlenül!

2019. jún. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
87%

Ha minden vallás a Sátántól van,akkor a JT. vallása honnan való??

Talán csak nem e a Sátántól van az is,?

Mert ha minden vallás, akkor minden vallás?


Még jó hogy vannak itt biblia ismerő emberek ,akik tudják ,és hiszik,hogy az ember nem a törvény betartásával kerül a Királyságba,hanem hit által.Semmilyen vallás nem visz be a Királyságba.

A JT.nagyon keverik a dolgokat,és sajnos nem hiszik el.

Keresztyén ember= Jézus Krisztus követője.

Jehova Tanúja ember= Sátán követője.

2019. jún. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
0%

Persze, azért gyilkolják egymást halomra, mert "Krisztus-követők", ugye? Meg azért, mert "testvérek", ugye?


A törvény és a hit pedig Pál szerint hogyan is van? Milyen törvény nem ad megmentést? A zsidók ószövetségi törvényhez, azaz a betűhöz való ragaszkodása!


Ellenben a hit általi megmentés viszont nem hiszékenység, hanem a pontos bibliai ismeret szerinti hit. Amely önmagában mit sem ér, ha nincsenek cselekedetei.

2019. jún. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!