Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A MINDENHATÓ Isten sem tud...

A MINDENHATÓ Isten sem tud mindig segíteni?

Figyelt kérdés

Aki 7 csapást mér egy országra, özönvizet zúdít, mindenek teremtője...

Nem tud olyan apróságokba beleavatkozni, hogy könnyű legyen a vizsga, fogjon az agyam, ne legyen valaki hajléktalan, ne haljon meg valakinek a valakije(és könyörgöm ne ragadjunk le a részleteknél!)

Hívő vagyok, olykor meginog a hitem, és még rengetek keresztény van akit kivégeztek iszlám országokban vallása miatt, keresztény aki éhezik stb..

Tényleg hülye kérdés, de hogy alszik Isten? Manapság nem csinál semmit csak nézi ezt a sárgolyót?

Nem tud ilyen piti dolgokba beleavatkozni? Pl.: időjárás ne verje el a termést + a fentebb említett dolgok??

Nem akarom nála kihúzni a gyufát tényleg mert Istenfélő vagyok csak érdekel!


2019. jún. 11. 19:42
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
40%

A mindenható Isten véleményem szerint nem engedi meg, hogy a hívői úgy tekintsenek rá, mint valami protekcióra. Adott az embereknek észt, tessék gondolkodni, és megoldani a problémákat. Noha Isten maga figyelemmel kíséri a világtörténelmet, mindazonáltal úgy gondolom, hogy az esetek kb 97%-ában nem avatkozik bele a dolgokba, csak nagyon minimálisan, észrevétlenül. Nem zárom ki persze, hogy nagyobb csoda is történjen egy ember életében 1-2 alkalommal, de pl. ilyenek, amiket a pünkösdisták terjesztenek, hogy "halottak támadnak fel" egészen biztosan nem tesz, ez hazugság.


Az istenhit nem azt jelenti, hogy én aggatom rá Istenre a magam kéréseit, hanem azt, hogy az illető belehelyezkedik Isten akaratába, akkor is, ha neki az nem felel meg.

2019. jún. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
77%

József Attila

ISTEN


Hogyha golyóznak a gyerekek,

az isten köztük ott ténfereg.

S ha egy a szemét nagyra nyitja,

golyóját ő lyukba gurítja.


Ö sohase gondol magára,

de nagyon ügyel a világra.

A lányokat ő csinosítja,

friss széllel arcuk pirosítja.


Ö vigyáz a tiszta cipőre,

az utcán is kitér előre.

Nem tolakszik és nem verekszik,

ha alszunk, csöndesen lefekszik.


Gondolatban tán nem is hittem.

De mikor egy nagy zsákot vittem

s ledobván, ráültem a zsákra,

a testem akkor is őt látta.


Most már tudom őt mindenképpen,

minden dolgában tetten értem.

S tudom is, miért szeret engem -

tetten értem az én szívemben.

2019. jún. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

köszönöm a hasznos választ, felnyitottad a szemem. De mi az a pont amikor úgy dönt Isten, hogy beavatkozik? Esetleg az már csak a halál elkerülése? És honnan lehet tudni mi Isten akarata velem?

Ha én alakítom az életem akkor kicsit paradox az egész mert nem az történik amit Isten akar hanem amit én.

2019. jún. 11. 20:14
 4/40 anonim ***** válasza:
28%

Vigyázni kell azzal az istennel, akinek az akarata nem felel meg az embernek. Lehet hogynem véletlenül van az emberben ellenérzés.


Egyébként minden további nélkül be tudna avatkozni, hogy miért nem teszi lehet még ő se tudja.

2019. jún. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
még ő se tudja?? Ne hülyéskedj, akkor ki tudja?
2019. jún. 11. 20:47
 6/40 anonim ***** válasza:
Rajtakívül mindenki más csak találgat, vagy mondja az egyháza álláspontját/tanitását.
2019. jún. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 Tamás321 ***** válasza:

Két ok van:

1. A bűnnek be kell érnie. Ha nem engedi meg a bűnt végrehajtani, hogy hoz ítéletet ellene?

2. Kiszolgáltatja a bűnös emberiséget azoknak a gonosz erőknek, amiket imád.

2019. jún. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:

1: a bűnnek csak azért kell beérnie mert az isten úgy döntött, és ezért minden további nélkül kritizálható

2: mindenkit kiszolgáltatott pedig nem mindenki imád gonoszt

2019. jún. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
43%

A teljes Biblia alapján, hogy látod ezeket az eseményeket?

Mindig mindenben változtatott, segített? Ha nem, miért nem, ha igen akkor mikor és miért?

Az ilyen kérdések után való válaszok kutatása, meghozza a várt kérdésedre a választ tőle.

2019. jún. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Komolyan mondom az embernek minden oka megvan rá ezek után, hogy alkoholista legyen mondjuk.

"érjen be a bűn" tehát úgysem tehetek addig semmit ellene, ki vagyok szolgáltatva, tök jó..


#9 - nem olvasom a Bibliát, de az a baj, hogy nem tudom eldönteni mikor volt Isten keze a dologban amikor jóra fordult valami és mikor/mennyire volt benne Isten mikor rosszra.

2019. jún. 11. 22:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!