Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Vallás

A kérdés

Mennyire valós a lent linkelt cikk a Kabbala vallással kapcsolatban?

[link]

Elkezdett érdekelni a zsidó miszticizmus. Érdekel, hogyan lehet Isten egyszerre transzcendens és immanens, és hogy ez által, hogyan ismerhetjük meg a Teremtőt, de nekem a cikkben taglalt névszámok, meg hogy ez által valamelyest predesztinálva vagyunk a nevünk miatt, elég nagy bullshitnek tűnik. Csak most kezdtem ebbe beleásni magam, ha ez a cikk valós akkor nem biztos, hogy ez tényleg nekem való. Az oldal eléggé ilyen ”Soma mamagésás ezoterikus” oldalnak tűnik, ezért nem vagyok biztos a hitelességében.

Keress kérdéseket hasonló témákban: Kabbala, vallás, zsidóság, miszticizmus

jún. 11. 20:23  Privát üzenet  

A válasz
jdfGabrella nevű felhasználó válasza:

Nagyon

A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont jún. 13. 05:16 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A kabbalisztika is bűnnek számít mint a mágia használata vagy mint a bálvány imádás? Elvégre a Zsidóktól ered nem?
Ha az egész világ minden lehetőségével már eredendően benne volt Istenben, miért van szüksége ránk a megtapasztaláshoz?
Muszlimozók! Ezt olvassátok el! A cikk alapján mi a véleményetek?
Jehova tanúi, ma melyik Őrtorony folyóirat, és melyik cikk lesz a téma a gyülekezetben? Régebben voltam, de most nem tudok menni, és érdekel miről lesz szó ma?!
Ez a cikk igaz vagy csak hoax? Www.Magyarkurir.hu/hirek/kihivas-az-okkultizmus-terjedese-katolikus-eg yhaznak
Tinédzserként érdemes lenne belevágnom a kabbala tanulmányozásába?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Vallás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!