Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztszülők mennyi pénzzel...

Keresztszülők mennyi pénzzel kell be szálljonak? Az édes szülők semmibe nem akarnak pótolni.

Figyelt kérdés

Tesóm kis fiát kereszteljuk en és a férjem de a tesóm azt mondta hogy ők nem állnak semmit mindent nekünk kell az éttermet 40.szemèlyre a tortát a kis ruhát italokat mindent.

De az nekünk nagyon sok költség lenne!



2019. jún. 13. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kell étterembe menni, hogy ha drága. A keresztelés lényege nem az evés és az ünneplés.

Szerintem egyébként a szülőknek kell fizetni mindent. Te csak vendég vagy.

2019. jún. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a szülők állták a vendégséget, mert ők ezt akarták, így döntöttek, hogy a fiúk keresztelőjét a családdal együtt szeretnék átélni és megünnepelni. Nekem, mint keresztszülőnek ez anyagilag semmit sem jelentett. Én is vendég voltam.
2019. jún. 14. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben a javasolt menü: vajaskenyér, uborka. Esetleg zsíros deszka, lila hagymával, paprikaszórással.


Honnan veszik azt az alaptalanságot, hogy a keresztszülőnek kell állnia bármilyen kiadást is? Ez sose volt része a hagyománynak.

2019. jún. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség, hogy neked kéne 100 000 forintos vendégséget rittyentened. Tetszett az előző hozzászóló ötlete, vajaskenyér és zsíroskenyér legyen akkor a menü :)

Természetesen az fizeti a felhajtást, aki rendezi. A keresztelő akkor kezdődik, amikor a pap elkezdi a szertartást, és ott végződik, amikor befejezi. Ami utána van, az nem a keresztelő része, állja a számlát aki szervezi. A keresztségben arra teszel fogadalmat, hogy keresztény hitre neveled a gyereket, nem arra, hogy 40 fős vendégséget csináltatsz.


Egyébként felénk vidéken az a szokás, hogy a keresztszülő viszi a tortát, tálca süteményt. De semmi több. Palira akarnak téged szedni, ne hagyd.

2019. jún. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4# nálunk is az a szokás hogy a keresztszülő viszi a tortát és veszi a kis ruhát de több semmi.

Én így tanultam az apukám rokonaitol.

De most unoka tesóm fiát keresztelem és az mondta hogy mindent mi fizessünk mert neki nincs pénze!

Köszönöm a válaszokat

2019. jún. 14. 10:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindenki addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér. Ha nincs pénze 40 főt étteremben megvendégelni, akkor ne tegye, csináljon helyette otthon egy kis állófogadást. Azt is erősen kétlem, hogy a szűk rokonság 40 fő lenne, ide elég meghívni a legközelebbi rokonokat, családtagokat.

Szerintem egyszerűen mond meg neki, hogy az ő vendégei, gondoskodjon erről ő.

2019. jún. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk én egy lelkész házaspár fia keresztszülője vagyok, tehát a hitet komolyan is gondoljuk mindannyian, ezért is volt valódi ünnep a keresztelő, de nálatok ez nem hiszem, hogy így van.
2019. jún. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanam hogy keressen masik balekot, vagy tartsa a keresztelot mikor lesz penze ra.
2019. jún. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!