Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Erre a sziklára építem...

"Erre a sziklára építem egyházamat és a pokol kapui nem vesznek erőt rajta" - mit jelent a "pokol kapui"? Hogyan kell értelmezni?

Figyelt kérdés

Nem lehet, hogy egyszerűen "sír" kapui? Sokkal értelmesebben hangzana.

Hiszen azt jelenti, hogy a kereszténység olyan egyház/mozgalom, amit a sír/halál/kihalás sem veszélyeztet, olyan erő van benne, hogy a következő generáció is megmarad benne, illetve mindig vannak új betérők.

Ez a prófécia így 2000 év után be is teljesült.

Ha a tüzes pokolban hiszünk a sima sír helyett, úgy mi értelme ennek a próféciának?


2019. jún. 15. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért ne hívhatnánk pokolnak? Teljesen mindegy. A pokol nem feltétlenül egy tüzes kínzókamra, ahol az ördögök vasvillával szurkálnak, a néphagyományban terjedt el így.
2019. jún. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Rögtön a következő versben olvashatod:

"Neked adom a mennyek országának kulcsait."

Tehát itt egyfajta ellentétet állít fel Jézus, a pokol kapui kifejezés a gonosz lelkek birodalmát jelképezi, miként a menny kapuja, melynek kulcsait Péter megkapja, Isten országát.

Szóval nem, a sírnál itt sokkal többről van szó. Nem csak fennmarad az Egyház, hanem a gonosz sem tud rajta sosem diadalmaskodni.


"Ha a tüzes pokolban hiszünk a sima sír helyett, úgy mi értelme ennek a próféciának?"

Gondolom az, hogy a tüzes pokol a sátán és követőinek a helye, akik minden gonoszságot megszemélyesítenek, s ezek nem vehetnek erőt az Egyházon.

2019. jún. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg arra utal Jézus, ami az Apostolok Cselekdeteinek első néhány fejezetében van leírva. Péter többszöri bátor és halált megvető szereplése, felállása mind a Jézust megölő farizeusok, mind a Jézus halálát követelő jeruzsálemi emberek előtt, olyan meggyőző erő volt Jézus feltámadásáról az újdonsült jeruzsálemi Jézus-tanítványok számára, amely szilárdan megalapozta a Jeruzsálemi gyülekezet Jézusba vetett hitét, hiszen legtöbben közülük nem látthatták a feltámadt Jézust. Jeruzsálemből, az apostolok, és különösen Péter által ültetett magból terjedt el a kereszténység. De az idézet csak Péter szerepéről beszél a kereszténység történetében, nem arról, hogy mi lesz évszázadok múlva a kereszténységgel. Jézus hitét és bizalmát jelzi Péterben annak ellenére, hogy később háromszor megtagadta, feltehetőleg Jézusnak ezek a bizalmat kifejező szavai is segítettek neki, hogy felálljon a gödörből (ami Júdásnak nem sikerült), és valóban az első gyülekezet szilárd hitének megalapozója legyen belőle.

Láthatjuk, hogy ez az idézet nem szólha a későbbi kereszténységről, hiszen azt -- legalábbis a mainstream vonulatát -- valóban hatalmába kerítette a halál, hiszen mindenki tud az inkvizícióról, az intézményesített pénzsóvárságról (pénzért osztogatott bűnbocsánat - búcsúcédulák) stb.

üdv

Stefán

2019. jún. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy Péter kapta a mennyek országának kulcsait, azt jelenti nagy valószínűséggel, hogy Péter mutatta meg azt először, hogyan lehet Isten előtt elfogadhatóvá válni, azaz üdvözülni (bejutni Isten Országába), mindezt pedig a pünkösdi beszédében. Maga a kulcs az ApCsel 2:41-42. Három dolgot említ: (1) megtérni, (2) megkeresztelkedni a bűnök bocsánatára, (3) megkapni a Szentlélek ajándékát. A kulcs azóta is ez a három dolog, és ebben a sorrendben. Ha ezek közül bármelyik hiányzik, vagy nem jó a sorrend, nem nyílik ki a zár Isten Országába. Ezért pl. elég bátran mondhatom, hogy csecsemőként megkereztelni valakit (megtérni csak egy fenőtt tud), nem ér semmit, és tévtanítás: ajtó zárva!

Az pedig, hogy a "pokol kapui sem vesznek erőt rajta", szó szerint az alvilág (hádész) kapui valóban a halálra és elmúlásra is utalhat, arra, hogy a kereszténység meghal, de a semmiből újra életre kel, tehát a kihalás sem árt neki. Ugyanis a kereszténység kb. a 3-4. század utánra, amikor a római császárszág számára is elfogadhatóvá vált, és államvallássá tették, azzel barátjává vált a világnak, ergó ellenséégévé Istennek, gyakorlatilag meghalt. Évszázadokon keresztül semmi komooly életjel nem volt a katolikus kereszténységben, még a világ örületénél is durvább dolgokat mutatott fel (mint említettem, pl. inkvizíció, búcsúcédulák). Az első felélesztési kísérlet, a reformáció csak a halott bepúderezése volt, alapjaiban a reformáció egy politikai mozgalommá vált, amelyből nem származott élet. Az anabaptistákból lehetett volna valami maradandóbb és Istennek is tetsző mozgalom, de azokat a katolikusok és a reformáció különböző ágazatia tűzzel-vassal kiirtották, előszeretettell vízbe fojtották őket, és elüldözték európából. Végül az ún. restaurációs mozgalomból alakultak ki olyan gyülekezetek, amelyekből újra fellángolt az első századok keresztényeinek a hite és újraéledt belőle az eredeti kereszténység, több száz év halál után.

Tehát a hádész kapui (hosszú idejű kihalás) sem vetett véget Jézus egyházának.

Az sajnálatos, hogy a reastaurációs mozgalom, melyből mára csak utódegyházai léteznek, annyira kevéssé ismert a világban.

üdv

Stefán

2019. jún. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KZitus ***** válasza:

Szia


A sír, vagy: „hádesz”, a pokol, vagyis az a jelképes hely vagy állapot, ahova vagy amelybe a halottak kerülnek. A Biblia úgy beszél a halottakról, mint akik a halál kapuin (Zsolt 107:18), illetve a sír kapuin belül vannak, pl. az Ézsaiás 38:10-ban, vagyis a halál a markában tartja őket.

Jézus azt ígérte, hogy legyőzi a sírt. Ez azt jelenti, hogy a sír „kapui” megnyílnak majd, és a feltámadás által a halottak kijönnek onnan. Az ígérete biztos, amire a saját feltámadása a bizonyíték a Máté 16:21 szerint. Mivel a gyülekezet Jézusra épül, aki ki tudja szabadítani a tagjait a halálból, a gyülekezetet nem győzheti le vagy nem tarthatja fogva hosszú ideig a halál. Itt:Cselekedetek 2:31; Jelenések 1:18; 20:13, 14 ír erről.

2019. jún. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!