Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos szülők ti mikor...

Vallásos szülők ti mikor engeditek meg legyen barátja vagy barátnője hány évesen engedetitek meg?

Figyelt kérdés
2019. jún. 16. 10:02
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Vagy nem szóltak bele?
2019. jún. 16. 10:03
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Én szülő még nem vagyok, de vallásos családból származom. Nem kértem a szüleimtől engedélyt, 15 évesen lett először barátnőm. Egyedül az együtt alvás kérdése amit más családokban valószínűleg lazábban kezeltek volna.


Pl. amit hormonokban úszó kamaszként nevetségesnek találtam, hogy egyszer volt egy családi összejövetel, és én, a barátnőm, és a barátnő anyukája a nagybátyámnál aludtunk. Én és a barátnőm aludtunk egy ágyban, a barátnőm anyukája a másik ágyban (ekkor 16 éves voltam). A nagybátyám benyitott a szobába, meglátta a felállást, és fel volt háborodva, hogy hogy aludhattam vele egy ágyban. Én meg próbáltam magyarázni, hogy mivel az anyukája is velünk egy szobában volt, így nyilván nem csináltunk semmi erotikusat, de önmagában az egy ágyban alváson is ki volt akadva.

2019. jún. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

Nem vagyok szülő, de biztosan nem szólnék az életébe a gyerekemnek, csak tanácsokat adnék.

Ha lány lenne, csak annyival félteném jobban, hogy ne legyen nem kívánt terhessége.

2019. jún. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem mindegy, hogy vallásos, vagy keresztény életet él.

A kettő nem ugyanaz. S azt kell megérteni, hogy elsősorban, nem a szülő tiltja, hanem az életadó Istenünk. A szülőt minden korban arra szólítja fel, hogy:

(Efézus 6:3, 4) . . .” 4 És ti apák, ne ingereljétek föl gyermekeiteket, hanem továbbra is Jehova fegyelmezésében és az ő gondolkodásának zsinórmértéke szerint neveljétek őket.

(5Mózes 6:7) 7 vésd ezeket fiaid elméjébe,. . .


Nevelés kérdése. Ha keresztény értékeket nevelünk, helyes magyarázattal, akkor a gyermek megfogja érteni, mit miért nem szabad. A keresztény egyébként is az Úrban házasodik, és tisztán tartja a házaságyat addig.

Ettől lesz keresztény egy ember.

2019. jún. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%

#3


Te mióta vagy vallásos? Vagy a válaszaid meg kérdéseid alapján én ismertelek félre?

2019. jún. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
nem szólok bele, ő dolga
2019. jún. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Még nem vagyok szülő, de nem tiltanám meg semmilyen korban, hogy barátja/barátnője legyen. Az együtt alvást nem engedném egy bizonyos kor alatt, illetve ha még csak 1-2 hónapja vannak együtt. 18 éves kor felett természetesen már azt csinál, amit akar, de remélem, hogy addigra sikerül majd értelmes, felelősségteljes felnőttet nevelnem a leendő gyerekemből.
2019. jún. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudtam, hogy nevelés kérdése a szerelem. Az ilyen képmutató, álszent szülőktől mentsen meg mindenkit az Isten.
2019. jún. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

"nevelés kérdése a szerelem."

Nem a szerelmet kell nevelni, hanem a gyermeket, fizikailag, szellemileg, és érzelmileg is.


Egy szülő, aki szereti a gyermekét, és a Teremtőjét, arra tanítja, hogy ne legyen törölköző, akibe bárki beletörölheti magát. Nem tilos a szerelem, ha megfelelő időben és módon jön.


E világ uralkodójának szelleme és levegője, átjárja a Földet. A levegő létfontosságú az élethez, de nem mindegy milyen levegőt szívunk be. Ezt kell helyén kezelni, a gyermek nevelésben.

2019. jún. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%
Látom tanú, hogy neked a szerelem egyet jelent azzal, hogy valaki mindenkivel összefekszik. El sem tudsz vonatkoztatni már, annyira el van sorvadva az agyad az ördög tanítása alatt.
2019. jún. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!