Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyi a világban azoknak a...

Mennyi a világban azoknak a keresztényeknek a száma akik tartják is?

Figyelt kérdés
Nem az a kérdés hány keresztény van a világban, hanem hányan tartják is a vallást?

2019. jún. 16. 14:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
5 és 10 között
2019. jún. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Kérdés, hogy kire mondod azt, hogy tartja a vallást. Arra, aki minden hétvégén a templomban csápol, és nagy fakereszteket tesz ki a visszapillantójára, vagy arra, aki egyébként nem is tartja magát kereszténynek, de egyébként mindenben a Bibliának megfelelő életet él? És akkor még csak ezt a két esetet említettem.
2019. jún. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Az igazi keresztényeknek nem vallásuk van. Ők napi szinten követnek egy élő személyt, Jézust, akivel élő kapcsolatuk van.
2019. jún. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Ezt nem lehet kiszámolni, de még megsaccolni se nagyon. Hozok rá pár példát is.

Például falunkban vannak idősek, betegek, akik nem tudnak járni már templomba, őket hova sorolnád? Egyébként hozzájuk a pap szokott kijárni.

Vannak olyan országok, ahol nincsenek keresztény templomok. Ott hogy mérnéd a templomba járást? Pedig keresztények biztos vannak.

Vannak olyan országok, ahol a húsvéti misén a békés buddhisták vagy muszlimok rád robbantják a templomot. Ott szerinted merik szabadon vállalni vallásukat a keresztények?


Magyarországon a felmérések azt mutatják, hogy a magukat valamilyen felekezethez tartozónak vallók és a ténylegesen vallásukat gyakorlók száma egyre közelít. Hiszen egyre kevésbé az alapján mondják magukat adott felekezetűnek, hogy őket abba keresztelték, hanem inkább azért, mert többnyire oda tartozónak érzik magukat, ami valamilyen szinten gondolom meg is nyilvánul.


De ha hazánkból indulnánk ki, az elég rossz példa lenne, mert szerencsére például az afrikai, vagy dél-amerikai keresztények sokkal inkább tartják vallásukat. A keresztények zöme pedig azon földrészeken él.


Ha nagyon saccolni kéne, én azt mondanám, hogy kb 2/3, esetleg 3/4.

2019. jún. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

A Föld népességéhez mérten, kevesen vannak.


A kereszténynek lenni nem vallás, hanem életforma, ami a nap 24.órájában megmutatkozik, még a tökéletlenség ellenére is. Keresztény az, aki Krisztus követője, utánzója, ami nem csak az "elmegyek az összejövetelekre", hanem az élet minden területén éli azokat az erkölcsi elveket, amit Isten Krisztus által lefektetett. Ebben a világban nem könnyű, de Jézus nem is mondta, hogy az lesz.

2019. jún. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13%
Ha a 10 parancsolatot veszed alapul, akkor max 10%.
2019. jún. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Én tartom, és egy ismerősöm is.


"Ha a 10 parancsolatot veszed alapul, akkor max 10%."

A kérdésben keresztényekről volt szó, nem Izraelitákról

2019. jún. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%
A keresztények nem parancsolatokat követnek, hanem Krisztust. És a föld népességéhez képest nincsenek sokan. De Jézus megmondta, hogy a keskeny úton kevesen fognak járni.
2019. jún. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

"

Én tartom, és egy ismerősöm is.



"Ha a 10 parancsolatot veszed alapul, akkor max 10%."


A kérdésben keresztényekről volt szó, nem Izraelitákról"


Akkor már értem, hogy sokan közülük miért lopnak, csalnak, hazudnak. Köszönöm a felvilágosítást!

2019. jún. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor már értem, hogy sokan közülük miért lopnak, csalnak, hazudnak. Köszönöm a felvilágosítást!"

Szívesen, bogárkám. Most már könnyebben kárhozol el, gondolom. Örülök, h segíthettem

2019. jún. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!