Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell tudni a buddhizmusról?

Mit kell tudni a buddhizmusról?

Figyelt kérdés

Van itt buddhista? Hol lehet magyarországon felvenni ezt a vallást? Hogyan lehet valaki buddhista? Mi a lényege a buddhizmusnak?


Előre szeretném közölni, hogy értelmes válaszok érdekelnek, a kérdések szimpla kiváncsiságból lettek feltéve.



2019. jún. 17. 18:14
 1/6 anonim válasza:

van Chong An Sunim


[link]


https://www.youtube.com/user/chongan1008/videos


vagy


Láma Csöpel


https://www.youtube.com/user/chongan1008/videos


de elmehetsz Józsi lámához is


[link]


én ugyan egyéni gyakorló vagyok - ezért nincs túl sok tapasztalatom más tanítókkal, de egyedül szerintem nehéz, és rizikós is belekezdeni - szóval keress valakit aki szimpatikus...

2019. jún. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

ezt akartam még linkelni


https://www.youtube.com/user/kagyublog/videos


itt is vannak érdekes videók

2019. jún. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

A buddhizmus lényege a szerénység (anyagi és szellemi egyaránt), törekvés a boldogságra és a békére. Nem pártolni semmit, mindig megtalálni az aranyközéputat.

A lényege ez.

Ha valóban buddhista akar lenni valaki, az hatalmas életváltást jelent. A buddhizmusban menedéket kell keresni, Buddha tanait kell tanulmányozni és alkalmazni az életben.

Célszerű lenne felkeresned valamilyen oldalt, csoportot, ahol erről bővebben tudsz beszélgetni, gondatokat és tapasztalatot cserélni másokkal.

Fogadalmat kell tenni, hogy valóban buddhista légy.


Meg kell találnod az életed útját, harmonikusan élni. Nem szabad elvenned azt, amit nem neked adtak. Nem vehetsz el életet. Ha pl húst eszel, az egyenlő azzal. Tehát vegánnak is kell lenned.

A lényeg, hogy a karma elve szerint kell viselkedned.

Ha az emberben eleve nincsen jóság, akkor ennek nincs értelme.

De egyébként nagyon sok netes oldal van. És kultúrát és vallástörténetet tanulok, én is a netrol szedtem sok anyagot. Nézz körbe te is.

2019. jún. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell felvenni. Gyakorlatilag ez nem is a vallás, sőt Buddha nem is akart alapítani a vallást, csak kinőtte magát azzá.

Ez a többi "máz", hogy menedék, hogy lehajlás, stb.. ez már az utókor adaléka. Mint a kereszténységnél, amit az egyház később csinált. pl.

Buddha számomra egy filozófus, mint Nietzsche vagy bárki más. Végigjárt egy utat, és tapasztalt, majd átadta.

A Dalai láma is azt mondta,, hogy a buddhizmus egy út, ami segít hogy jobb keresztények, jobb zsidók, jobb emberek legyünk.

2019. jún. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha ezt a kettőt sikerül értelmezned, akkor a lényeggel tisztában vagy:

- Négy Nemes Igazság

- Nemes Nyolcrétű Ösvény


Tehát csak szenvedés van az anyagi világban, de létezik rá feloldozás.

2019. jún. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Keresd fel a Tan kapuja főiskolát.
2019. jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!