Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért bűn az ami jólesik, ha...

Miért bűn az ami jólesik, ha azzal másnak nem ártunk? (pl. :szeretkezés)

Figyelt kérdés

Már nagyon sokat gondolkoztam ezen, és mivel a Google sem tudott megfelelő választ adni, ezért muszáj már megkérdeznem. Főképpen azt nem értem, hogy miért bűn például a szex, és az önkielégítés. Én azt értem, hogy Isten azért teremtette ezt jóleső érzésnek, hogy a házas ember jóp járjon, de miérd bűn az, ha magamnak csinálom. Az evés is jól esik, mégsem tiltja semmi. A másik, hogy adni öröm, adni jó, ezt hirdeti mindenki. Akkor a másiknak örömet adni, örömet okozni, miért akkora bűn? Mármint, nem az egyéjszakás kalandokra gondolok, hanem két emberre, akik igazán szeretik egymást, tehát rendesen a szeretkezésre. Illetve persze arra is ha csak úgy kölcsönösen kényeztetik egymást valamilyen módon. Csak én látom ezt úgy hogy ez nem rossz (sőt)? A hittantanárunk még valamikor azt mondta amikor a Bibliából olvastunk, és az a rész jött, hogy a Földet be kell népesíteni, hogy na ez az, amiért a szex bűn, hiszen Isten akarata ellen cselekszünk. De ha így lenne, akkor az is bűn lenne ha nem csinálnánk semmit...

Valaki legyen szíves segíteni megérteni ezt!


Előre is köszönöm minden kedves válaszolónak, és kérlek ne essetek nekem ezért a kérdésért!



2019. jún. 18. 23:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%

A vallások sajátossága, hogy lehetetlen követelményeket állít a hívők elé, holott a legnagyobb szószólók füle mögött is vaj van.

A cölibátust fogadó papok között vajon hány szegte meg már a fogadalmát, hány pedofil került elő? Miért jobb pl. katolikus egy elnyomott, agymosott, szűz lány, aki belerúg az utcán fekvő kóborkutyába, mint egy "bűnös lélek", aki befogadja?

A szex=bűn tanítása semmi másra nem jó, mint az elnyomás, irányítás és bűntudat érzésének erősítésre.

2019. jún. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
3%

Szerinted ha egy fiatal lánynak 15-20 fiúja is volt, akivel szexelt is, mire az igazit/férjét megtalálja, az a lány ártott magának? És a férjének? És a gyermekeinek?


Ha keresés vagy tapasztalatszerzés közben mondjuk 2x teherbe esett, és botmixeres abortusszal kiszedeti magából a magzatokat, akkor mi a helyzet? Van egy kis anyagi kár? A beavatkozás költsége? Hm?

2019. jún. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%
Nem bűn.
2019. jún. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
4%

Vagy az egyik gyereket megtartja (ún. leány-anya lesz), és úgy megy férjhez? Akkor?


Hallottál már arról, hogy bizonyos nők első gyermeke nem a gyermek biológiai apjára, hanem a nő első (vagy előző) szeretőjére fog hasonlítani?

Az állatvilágban, bizonyos légyfajtáknál ezt már tudományosan kimutatták. A neten a telegónia szóra keresve fogsz erről cikkeket találni.


[link]


[link]


A video címe szerint egy nő minden férfi DNA-ját megőrzi, akivel szexuális kapcsolata volt. Ez az antik görög és római világban ismert volt.

2019. jún. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%

"A video címe szerint egy nő minden férfi DNA-ját megőrzi, akivel szexuális kapcsolata volt."

Csakhogy ez NEM IGAZ!

Embernél legalábbis nem - néhány állat létezik, amelyik tényleg meg tudja őrizni a spermát, de akkor erre külön módszere van. A nőnek nincs, ott pár napon belül vagy megfogan a gyerek - vagy vége mindennek.


"Ez az antik görög és római világban ismert volt."

Meg az iszlám világban is.

Egyéb hülyeségeket is mondtak akkoriban.

2019. jún. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%

Azt hittem trollkodsz, ez akkora marhaság.🤣🤣🤣🤣 Persze, a női test megőrzi a spermát, hogyne. Direkt testen kívüli szatyorban tartja az erősebbik nem, csak azért, hogy utána a csaj jól felforralja magában és eltartsa évekig, mint valmmi főtt tojást. Hogyne. Imádlak, te idióta. Ja, és már az ókori görögök is tudták! Best. Az ókori görögök aztán tudtak! Főleg meghalni. Meg lapos földet rajzolni. Hahahaha! Te se jártál bioszra! 🤣🤣🤣


A kérdés megválaszolásához pedig : nem bűn. A Biblia félrefordítások és évezredek óta lejárt szavatosságú, akkori érdekeknek megfelelő népfélelmet keltő és támadási pontok, akkori divat és gondolkodásmódok gyűjteménye. (biblion, biblia=könyvecskék)


De ezeket sokszor a papok se tartották be - nézd csak meg, hogy indult a reformáció. Luthernek elege lett abból, hogy a pápáék tivornyáznak (bizony, nőkkel meg minden!) , és pénzért árulják a megbocsátást. (cédulák) Nézz utána, mi lett vele... A lényeg, hogy ezeket nem Isten akarta így, csak önös emberi érdekek.

2019. jún. 19. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Wow! Mire felkeltem már ennyi válasz! Köszi mindenkinek! Kedves 2-es... pont hogy nem azokrol a lányokról, és ezekről a dolgokról beszéltem. De szerinted.. mi baj azzal hogyha van mondjuk egy pár, szeretik egymást, és mondjuk várnak. Nem házasságig, de felőlem addig is várhatnak. Szeretik egymást, biztosra akarnak menni, és mivel szeretik egymást egy idő után képesek lesznek teljesen átadni egymásnak magukat. Azaz: szeretkeznek. Lehet ez a pár 17-18 éves, de sokkal több is. Nem azokrol a had ne mondjam milyen lányoknak a szexuális kapcsolatairól beszélek, akikne már felnőtt korukra több “kapcsolatuk” volt, mint ahány ujja van, az egyszerűen erkölcstelen, felelőtlen viselkedés, főleg ha nem is védekezik.

Előbb említettem a házasságot. Ugyebár a házasságkor van egy időszak, a családtervezés, amikor a párok nyílvám nem védekeznek. Ez elvileg Isten akarata. De egy idő után, legalábbis szerintem legtöbben, azutám valamilyen módon védekezni kezdenek. Vagyis csak az élvezetért csinálják. Vagyis: bűnt követnek el. Szerinted ez bűn? Szerintem egy igazi, szereteten alapuló kapcsolatban az az egyik legszebb ahogy át tudod adni magad a szerelmednek, de ha még nem is átadni magad teljesen, akkor örömet okozni neki. Bárhogy. Mert ha örömet okozni mással, kedveskedéssel, segítséggel vagy bármivel nem bűn, akkor egy hatalmas (nyakamat veszitek ha azt mondom hogy a legszebb, de azt ami a legnagyobb élvezetet adja arra gondolok) örömöt, jóleső érzést, mindenféle hátsószándék nélkül adni, vagy együtt megélni miért akkora óriási baj? Érdekes az egyház elfogadja azt, ha védekezés nélkül csinálod, de a védekezéssel történőt már nem. És tudjátok mi ebben a paradoxon? Említetted itt az abortuszt. Tegyük fel, hogy egy ártatlan 18 éves lányka nem tud házasságig várni, mert már huzamosabb ideje (értsd mondjuk 1-2 akár 3 év, mert van ilyen!) együtt vannak. Mi a tanítás? Szexelhetsz, de ne védekezz. Hoppá, becsúszik a baba, na és így lesz egy abortusz, amit meg ugye az egyház nem fogad el. Na most akkor mi is van? (Félreértés ne essék szerintem sem egy jó dolog de ez most lényegtelen) De megtörténhet ez házasságban is, ahol már van elég gyerek, de nem védekeznek, mert “ez Isten akarata” és bumm becsúszik egy újjabb. Mit csináljon szegény házaspár ha egyszer nem tudnák megadni annak a gyerkőcnek a megfelelő hátteret, támogatást. És ha nem abortusz, az örökbeadás sem egy olyan könnyű dolog ám lelkileg!! Szóval, mit csinálnak? Védekeznek. Az egyház mit mond? Bűnt követnek el. Ha mégsem teszik, és becsúszik a baba, és elmegy a nő abortuszra... az egyház mit mond? Megölt egy embert, bűnt követtett el.


Hosszas kifejtés után a lényeg. A kérdés pont nem az olyan lányokról szól akiket írtál. De szerinted mi a baj azzal ha két egymást szerető ember örömet okoz a másiknak (és magának is persze) annélkül hogy aggódniuk kéne egy becsúszó baba, egy abortuszlehetőség miatt?? Hmm???

2019. jún. 19. 06:17
 8/23 A kérdező kommentje:

4-es: Hát ez hatalmas!!😂😂😂 Már bocsánat. Lehet hogy legyeknél így van, na de tanultál egy kis biológiát??? Hogy a fenébe maradna meg a nőben a spermium?? Akkor egy kis biosz óra: a nő hüvelyének pH-ja olyan hogy alapból elpusztulnának benne a spermiumok. A ciklus közepén, az ovulációkor a méhnyaknyák az ami életben tarja őket, segíti útjukon a kicsi spermiumokat. Ezek kb 2-3 napig ha jól tudom, de ki lehet javítani szépen várakozhatnak egy petesetre. A menstruáció közeledtével a hüvely pH-ja megváltozik. Savas lesz. (Pontosabban nem az változik meg, csak nem lesz méhnyaknyák ami ezen alapból savas állapoton segítene) Ami a kicsi spermiumnak nem a legjobb. Éés most figyelj: elpusztul. A másik eset a méhben, hogy maradna ott meg sperimium, amikor havonta leválik a fala, és lényegében ‘kitisztul’ teljesen?? Elbújik valahova vagy mi?? Nem kell ám mindent elhinni ami a neten van! Főleg ha az utolsó mondat az, hogy az embernél pláne nem tudjuk hogy van e ilyen. Nem bántásból írtam most ezt, ez egy tanulság, ezen én is átestem, hogy valamit nagyon bevettem és kiderült hogy hülyeség. Mielőtt valamit elhiszel gondold végig, és akkor nem lesz baj😉 A másik, amit meg már előbb leírtam a védekezés. Őőő... ha a férfi örökítőanyaga az óvszerbe kerül, akkor hogy is maradna meg az oda sem jutott spermium? Igen tudom van sok más fogamzásgátó: pesszárium + spermicid, ami megöli a spermiumokat, tabletta ami hormonháztartásba avatkozik bele, de a vérzés ugyanúgy megvan. Hm.. a legyeknel vajon van menzeszük? Ez érdekes kérdés.


Tudom, tudom, nem kellett volna ennyire kifejteni, de ezt a kis félreértésf tisztázni szerettem volna.


És amúgy visszatérve, most még jobban elgondolkoztattál: elvileg ha jól értelmezem, akkor maga a “babacsinálás” nem bűn hanem csak a védekezéses szex... ő... akkor mi is van azokkal a lányokkal akik minden nélkül összefekszenek pár emberrel? Jaaa? Hogy az nem is bűn? De ha én a szerettett barátommal/férjemmel úgy bújok ágyba hogy védem magama teherbe eséstől akkor az bűn? Hogy is van ez? Én már ezt nem értem!

2019. jún. 19. 06:42
 9/23 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
22%

Ez vallástól is függ, de hadd közelítsem meg általánosabban a kérdést:


Te már eleve egy erkölcsi alapvetésből indulsz ki, azaz hogy "amivel nem ártasz, az nem rossz", ráadásul mindehhez a felvilágosodás "istentelen" ésszerűségét hívod támaszul.


A vallásoknak azonban általában nem ez az alapvetése, hanem egy isten mindenhatósága. Tehát hibás megközelítés azzal jönni, hogy miért rossz/jó valami. Persze vannak magyarázatok, de ezek lényegtelenek.

2019. jún. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
24%
Meg kell tagadni a vallásos gondolkodást, ez a megoldás.
2019. jún. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!