Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nevezik ateistának az...

Miért nevezik ateistának az emberek magukat, miért nem maradnak a pogány kifejezésnél?

Figyelt kérdés
... ahogy Jézus is nevezte őket a nevükön
2019. jún. 23. 08:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
A pogánynak van hite, az ateistának nincs.
2019. jún. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
3%

#1


Nincs olyan ember, akinek nincs hite.

A kérdés az hogy kire, mire irányul?

Az ateista magában hisz, a maga erejére támaszkodva, mivel úgy hiszi, hogy nincs Isten, se semmilyen szellemi felsőbb hatalom.

2019. jún. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

#2


Engedtessék már meg a transzcendens hitet és a hitet az emberi szabadságjogokban "ateista" jelzővel megkülönböztetni. Igen, van hitem, csak nem a transzcendencia vonatkozásában. De ez a hit ne legyen már egyenlő az emberi jogokban vetett hittel.


Kérdező


Nem kifejezetten érdekel, hogy Jézus mit mondott, vagy mit nem mondott. Én nem a kereszténységgel szemben definiálom magamat, én a transzcendenciával, transzcendentális filozófiával és a metafizikával szemben protestálok, ami egy lényegesen nagyobb réteg, mint egy felszögelt zsidó mesetörténete.

2019. jún. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A pogány szó már foglalt, rendszerint többistenhívő vallásokat neveznek így. Továbbá van vallás, ami így hívja magát, a wiccák is szokták így nevezni magukat.
2019. jún. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

A pogányság vallás. A kereszténység ezt akarta átemelni egyetlen legfelső Istenben való hitre, ami nem babonákon és hiedelmeken nem személyi kultuszon alapszik. Most az egy dolog, hogy ez mennyire sikerült, meg hogyan...

Az ateisták szükségét érzik annak, hogy határozottan elkülőnüljenek minden vallási rendszertől, bár a mai napig nem értem miért nem megfelelő erre a szkepticizmus, számomra ez még mindig úgy néz ki mintha nem lenne elég elutasítani a transzcendens letezését, de konkrétan el akarnának utasítani egy olyan istenséget, ami nincs.

Szerintem valamilyen hit alapból minden ember része, hiszel a buszsoförben hogy kepes uralni a volánt, pedig alapvető szabadságjoga ittassan vezetni, majd vállalni ennek következményeit. Hiszel az élelmiszerkészítőkben, hogy nem mérgeznek meg, hiszel a fogorvosban hogy nem fertőz meg egy koszos eszközzel, és az emberek 95%-a aláír és elfogad olyan formanyomtatványokat amiket nem is igazán olvas el vagy képes 5 perc alatt értelmezni, valójában ha nem hinnénk egy alapvető emberek közti jóindulatban, emberségben, akkor képtelenek lennénk társadalomban élni. Ezt pedig nem a törvény szabályozza, sokkal inkább valami belső békére és jóra való igény és hajlam vezérli.

2019. jún. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mert az ateistával ellentétben a pogány nem azt jelenti hogy az ember nem hisz semmilyen istenben.
2019. jún. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Akkor mi különböztet meg benneteket a pogányoktól? Mert nem ezt csináljátok ti is?

Jézust idézve:

"Ne aggodalmaskodjatok hát, hogy Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mibe öltözzünk?! Ezeket a pogányok keresik. "

2019. jún. 23. 15:53
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A három nagy monoteista vallás szerint pogány az, aki nem az egyelen "élő" Istent imádja.

Az ateista nem hisz a totemekben és a tabukban, mint ahogy nem hisz Oziriszben, Zeuszban vagy Jupiterben sem, hogy tovább ne soroljam.

Az a-teista nem hisz semmiféle áldó vagy büntető de főleg mindenható akárkiben, a pogányok viszont igen.

Szokták is mondani, hogy ez meg az a hiedelem "pogány vallás".

Sokkal régebbiek pl. a kereszténységnél.

2019. jún. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Mansour ***** válasza:
100%

"Ne aggodalmaskodjatok hát, hogy Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mibe öltözzünk?!"

Én még nem ismertem és nem hallottam olyan keresztényről, aki nem aggodalmaskodott volna ezek miatt, legalábbis ha az anyagi helyzete okot adott ilyen aggodalomra. Biztos van ilyen, de nagyon ritka lehet...

2019. jún. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
30%
első, az ateistának van hite, de akinek vallása van lehet hogy hite nincs.
2019. jún. 26. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!