Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szoktatok járni templomba?

Szoktatok járni templomba?

Figyelt kérdés
Miként gyónjátok meg a mások ellen elkövetett vétkeiteket?

2019. jún. 23. 22:12
1 2
 1/20 anonim válasza:
23%
én amugy katolikus vagyok.. de.. nem tartom reálisnak hogy nekem meg kellene gyóni a vétkeimet hisz minden ember hibázik és minden ember egy helyre kerül halál után a temetőbe.. ott nem fogja megkerdezni a pap hogy gyóntam e.. de ez csak az én szemszögem mindenki másképp gondolja és tenplomba se járok mióta a Dédi mama meghalt
2019. jún. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
35%

Nem. Miért tenném?

Sehogy nem gyónok meg semmit. Az általam elkövetett bűnök sehol sincsenek ahhoz képest, amit velem követtek el. Nem szoktam ok nélkül és direkt ártani másoknak.

2019. jún. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
61%

Én régen sokat jártam.

Varg Vikernes/F

2019. jún. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Szoktam templomba járni és gyónni is, amikor szükséges.

Vannak jó lelkitükrök, és az alapján szoktam gyónni.

2019. jún. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
53%

Néha szoktam. Vannak időszakok amikor gyakrabban, de van, amikor épphogy párszor elmegyek egy évbe.


Nem szoktam gyónni, csak ritkán. Meg igazából nem is nagyon van vétkem mások ellen. Mármint szándékosan nyilván nem ártok senkinek. Véletlen, úgy, hogy lehet észre sem veszem, hogy valakit pl. megsértettem, az persze meg lehet. De nincsenek olyan rossz bűneim. Meg egyébként sem látom a gyónás értelmét. Mármint katolikus vagyok, meg minden. De sosem tudtam elfogadni azt, hogy el kell mondanom a bűneimet másnak, hogy megbocsájtást nyerjek. Mármint elvileg Isten hall, tud mindent. Akkor pedig nem látom értelmét, hogy mi értelme is van a gyónásnak. De ez most lényegtelen. A lényeg az, hogy ha tudom, hogy vétkeztem, akkor nyilván elgondolkodok rajta, meg minden, de gyónni ritkán szoktam.

2019. jún. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
Járok rendszeresen, a gyónás mikéntje az elkövetett bűntől függ. De igyekszem mások ellen nem elkövetni bűnt.
2019. jún. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
39%

Nem, mert gyülekezetbe járok.

Egy keresztény, Krisztus oktatása alapján, igyekszik nem véteni mások ellen. A tökéletlenség miatt előforduhatnak még is kivételek. Erre Jézus, és az írások, konkrét eljárást emelnek ki. Ha a vétség, nem megbocsáthatatlan szándékos, nem sért erkölcsi alapelvet, akkor a két ember rendezni tudja egymás között. Ugyanakkor őszintén elmondhatjuk Istennek, hogy mennyire sajnáljuk, és rendezni szeretnénk.

Akkor kell felvigyázókat bevonni, ha vétek sérti a Bibliában lefektetett erkölcsi alapelveket, mert ezzel Istent, és a hittársainkat is befeketítjük, mélyen érinti Isten és a környezetünkben élők jó hírét.

Őszintén tiszta lelkiismerettel mindent el kell mondani, hogy a szellemi segítségnyújtás helyénvaló, és helyreigazító legyen.

2019. jún. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
A #2-es válaszom mégis miért lett lepontozva? :D A kérdés arról szólt, hogy járok e templomba és egyebek. Erre válaszoltam. Aki ezek után leírta, hogy ő jár templomba és lepontozta a válaszom, az remélem észrevette, hogy mennyire álságos az egész hite.
2019. jún. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
NEm. És azt ajánlom te se se menj be Mária bálványimádással teli templomba. Ha meg szeretnéd gyónni a bűnödet, imádkozz Istenhez vagy mondd el valami barátodnak vagy valami családtagodnak. Természetesen, ha jó ember a pap, akkor azzal sincs semmi baj, ha neki mondod el, sőt mék köti a titoktartás is. Azzal vigyánék, hogy valami pedofil papnak vagy megélhetési papnak beszéljek őszintén.
2019. jún. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
13%
Az Újszövetség tanítása szerint a Krisztusban hívők teste a Szent Lélek temploma. Az én testem a templom, nem én megyek templomba. A kőtemplom a kőszobrokkal nem egy szimpatikus hely a számomra. Gyónni egy rendezetlen nemi életű (bejárónő a szeretője, vagy homoszexuális kapcsolatban élő) papnak pedig értelmetlen.
2019. jún. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!