Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten mikortól tekint egy...

Isten mikortól tekint egy kapcsolatot háasságnak?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk tegyük fel a pár egyértelműen érzi,hogy "soha senki más, csak ő", akkor is összeforr a lelkük. És tudjuk hogy van ilyen. Még ha az egyházi szertartás csak később lesz. Létezhet ilyen? Vélemények?

2019. jún. 26. 21:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem létezhet, de még inkább létezhetett (a múltban) ilyen. Viszont már az Ószövetségben kialakult, hogy a házasságkötést egy szertartással szentesítik Isten és a nép előtt. Nem tűnik úgy, hogy ezen Jézus változtatni óhajtott volna, sőt magán a házasságon is sokat szigorított, például válás kapcsán.
2019. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Akkortól, amikor törvényesítve van, és egyhangúlag tanúk előtt, kijelentik.

Ez országonként más lehet, de a lényege ugyan az.

2019. jún. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Országonként más,hogy Isten mit tekint házasságnak? Azt azért én nem hinném :)

Úgy értettem a kérdést hogy Isten szemében lehetsz-e házas már,ha még nem mondtad ki az igent egy esküvő keretében. Mert ugye Istennek nem az esküvőn lesz új infó, hogy te szereted x y-t és vele akarod leélni az egész életed,ahogy neked sem ott lesz tiszta,hanem már sokkal előbb tudod.

2019. jún. 26. 22:46
 4/16 anonim ***** válasza:

Templomi esküvőn nincsenek is tanúk...

A kerdésedre lényegében mindegy mi a válasz. Szerintem úgy van ahogy mondod, de ha az egyház szerint nem így van, a házasság akkor is szentesíti a dolgot, vagyis ugyan ott vagy vele.

2019. jún. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem neked inkább az a lényeg, hogy mikortól lehet Isten szerint szex. Legalább legyél őszinte.
2019. jún. 27. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

Na igen, kedves 5-s válaszoló rátapintott a lényegre.


Az országokat tekintve arra értettem, hogy más törvényesítés van, vagy szertartás, ami már törvényesítésnek számít.

Az az, bejegyeztetnek, mint Házasok, a szövetségkötés jogilag megköttetett.

ekkortól számít.

2019. jún. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
szerintem első csóktól már tuti egy pár.
2019. jún. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 szp72 ***** válasza:
100%

A házasság keresztény értelemben egy férfi és egy nő életre szóló elköteleződése. Lényegében tehát nem szükséges hozzá se pap, se anyakönyvvezető, se egyház, se állam, se ünneplő sokaság, hanem pusztán és kizárólag elég a házasságkötő felek őszinte elhatározása és beleegyezése. Ezért van az, hogy egy lakatlan szigeten is lehet házasságot kötni.


Mivel azonban a házasság nem magánügy, mindenkinek joga van ugyanis tudni, hogy ki kivel van elköteleződve, ezért általában a keresztény felekezet vezetősége elvárja sőt megköveteli a tagjaitól, hogy ha egy mód van rá, akkor a házasságkötés az ő jelenlétében és megerősítésével történjen. A házasságkötésben legtöbbször az állam is érdekelt, ezért ő is tudni akar a házasság létrejöttéről, ezért kell nála is aláírni.


Tehát a hitüket komolyan vevő keresztények, nem kerülhetik meg a felekezetük előírásait. Ha mégis megkerülik, akkor nyilván még se veszik annyira komolyan.

2019. jún. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#5-ös. Nem tagadom, igen emiatt kérdezem. Ettől függetlenül azt hiszem jogomban állt így feltenni a kérdést ;) Remélem azért nem kövezel meg.

Igen, nem bírtam tartani magam annak a jelenlétében, akit minden embernél jobban szeretek és vele fogom leélni az egész életem... Nem feküdtünk amúgy le, és úgy nem is fogunk, de örömet okozunk egymásnak. És a kérdésem azért a kérdésem, mert nem vagyok biztos benne hogy a gyülekezetem összead majd a párommal. És nem amiatt amit csináltunk.

És ha mondjuk tegyük fel nem ad össze és nen lesz egyházi, hiszek benne hogy Isten akkor is szövetségnek tekinti a kapcsolatot. Szerintem már most is, de tudom, tudom, a paráznaság és egyebek. Komoly, súlyos bűnök a házasságon kívül.

2019. jún. 27. 07:20
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Templomi esküvőn nincsenek is tanúk..."

Hogyne lennének... Anélkül nem érvényes a házasságkötés (ha csak a jogi oldalát nézzük).


A kérdésre válaszolva szerintem szp leírta a lényeget.

A házassági beleegyezés az, ami számít és talán meglepő, de az Egyház felbonthatatlan életszövetségnek ismeri el azokat a házasságokat is, amik pl. más vallás szerint köttettek. Sőt, még a polgárit is. Ennek oka az, hogy a házasságkötési szertartás menete, formája emberi találmány.

2019. jún. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!