Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 709 èvben"Bevezetik a pápai...

709 èvben"Bevezetik a pápai lábcsokot"Pèter apostol mèg Korneliusz leborulását sem fogadta el. Mièrt?

Figyelt kérdés

#bevezetés #Korneliusz.
2019. jún. 29. 21:12
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom, de én most épp arra keresem a választ, hogy Dávid Ferenc miért ültetett muszlim tanokat a kereszténységbe.
2019. jún. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, de én most épp arra keresem a választ, hogy Dávid Ferenc miért ültetett muszlim tanokat a kereszténységbe."


Kérdezd meg Ariustól

2019. jún. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 szp72 ***** válasza:
85%

Ez a lexikon azt írja, hogy a lábcsók egy keleti szokás volt az engedelmesség jelképes kifejezésére, amely aztán egyházban is elterjedt, de végül csak a pápának tartották fenn. Az új pápának mind a mai napig lábcsókkal fogadnak engedelmességet a bíbornokok.


[link]


Engedelmességet sokféle jelképes gesztussal ki lehet fejezni, végül is lábcsókkal sem tilos. Kornéliusz leborulása azonban nem engedelmességi, hanem hódolati gesztus volt, amely formájában nagyon is hasonlított az imádáshoz, ezért zavarta Pétert annyira.

2019. jún. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mert mindenikböl lelehet szűrni valamit.

Èn inkább a biblia szerinti válaszról szerettem volna tudni,ami azt jelenti,hogy megszeretnèm tudni,hogy a biblia támogatja-e a L-csokot,vagy pogaány eredetű?

2019. jún. 30. 05:24
 5/29 anonim ***** válasza:
Talán a lábmosáshoz van némi köze, de nem tudom. A Biblia nem ír lábcsókot és Szp leírta, hogy keletről átvett szokás.
2019. jún. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

szp72.Nem èrtem:Korneliuszt a szíve ès a lelki álapota kènyszeritette.A pápai lábcsokot a vallás törvènye kènyszriti.

Akkor most mi van?

Amennyit olvastam a bibliát sokhelyen leborultak mint Korneliusz,de olyat nem tudok,hogy ugy megalázni valakit,hogy a lábát megcsókolta,mèg a királynak sem.

2019. jún. 30. 07:39
 7/29 anonim ***** válasza:
67%

"Kérdezd meg Ariustól"

Miért kéne Áriusztól megkérdeznem, amikor Áriusz nem vallott olyan förmedvényes eretnekségeket, mint a kérdező szektája.

2019. jún. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 szp72 ***** válasza:
95%

@ "Amennyit olvastam a bibliát sokhelyen leborultak mint Korneliusz,de olyat nem tudok,hogy ugy megalázni valakit,hogy a lábát megcsókolta,mèg a királynak sem."


A lábcsók nem a megalázás jele volt, hanem az alávetettség és az engedelmesség kifejezése. Ugye Mária Magdolna is csókolgatta Jézus lábát (Lk 7,45), aki egyébként hagyta, nyilván nem engedte volna, ha ez önmagában sértő gesztus lett volna.


Minden csak akkor sértő és megalázó, ha így tekintünk rá. Tehát minden kultúra függő.


@ a biblia támogatja-e a L-csokot,vagy pogaány eredetű


Ősi eredetű, s a Biblia nem tiltja. Például a Biblia támogatja az öltöny nyakkendőt? Vagy mondjuk a tisztelgést? A kultúra változik.

2019. jún. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Èn úgy gondolom,ha törvènyes ès kőtelező ,az megalázó.

Amit Mária tett azt a jóindulat ès a tisztelet vezèrelte.

2019. jún. 30. 13:31
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

"Amit Mária tett azt a jóindulat ès a tisztelet vezèrelte."

Tehát a bíborosokat nem vezérelheti a jóindulat és a tisztelet?

2019. jún. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!