Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak: mi a véleményetek...

Vallásosak: mi a véleményetek a bosszúról?

Figyelt kérdés

Lehet-e egy vallásos személynek bosszút állni valami miatt a másikon?

És hogyha őt konkrétan nem érintette a téma, akkor felhatalmazhatja magát arra, hogy bosszút álljon a másikon valami miatt?

Pl.: a szomszédom összeveszett az "én" legjobb barátommal, akkor "én" nekem jogomban áll borsot törni a szomszédom orra alá emiatt?



2019. júl. 2. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

A vallásosnak lenni, vagy keresztény életet élni nem ugyan az

"Lehet-e egy vallásos személynek bosszút állni valami miatt a másikon?"

Nem. A bosszú, Isten joga, és nem adja át ezt a jogot senkinek.

Aki keresztény életet él, az Krisztust utánozza ebben.

(Róma 12:19–21) . . .mert meg van írva: „Enyém a bosszú; én visszafizetek, ezt mondja Jehova.” 20 Hanem „ha ellenséged éhes, adj neki enni; ha szomjas, adj neki inni; mert ha ezt teszed, tüzes szenet gyűjtesz a fejére”. 21 Ne hagyd, hogy legyőzzön a rossz, hanem a rosszat mindig győzd le a jóval.

(3Mózes 19:18) 18 Ne légy bosszúálló, és haragot se táplálj néped fiai ellen; szeresd felebarátodat, mint önmagadat. Én vagyok Jehova.

(Máté 5:43, 44) . . .« 44 Én azonban azt mondom nektek, hogy szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket,

2019. júl. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

"a szomszédom összeveszett az "én" legjobb barátommal, akkor "én" nekem jogomban áll borsot törni a szomszédom orra alá emiatt?"


Semmi közöd hozzá. Krisztus azt mondta, hogy Isten úgy bocsát meg, ahogy Mi megbocsátóak vagyunk az ellenünk vétkezőkkel szemben.

(Márk 11:25) 25 És amikor megálltok imádkozni, bocsássatok meg, ha valaki ellen valami panaszotok van, hogy égi Atyátok is megbocsássa nektek vétségeiteket.”

(Máté 6:12) 12 és bocsásd meg bűneinket, miként mi is megbocsátottunk az ellenünk vétkezőknek.

(Máté 6:14, 15) 14 Mert ha megbocsátjátok az embereknek a vétségeiket, égi Atyátok is megbocsát tinektek; 15 míg ha nem bocsátjátok meg az embereknek a vétségeiket, Atyátok sem bocsátja meg a ti vétségeiteket.

2019. júl. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 BGB ***** válasza:
100%
3Móz 19:18 Bosszúálló ne légy, és haragot ne tarts a te néped fiai ellen, hanem szeressed felebarátodat, mint magadat. Én vagyok az Úr.
2019. júl. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bűnt elkövetned nincs jogod. Igazságot szolgáltani lehet, ha van rá igény.
2019. júl. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bosszú: önkényes elégtétel vélt vagy valódi sérelemért.

Az öntörvényeskedőket pedig a társadalmi törvények büntetéssel fenyegetik.

2019. júl. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mt 5,38-48

"Hallottátok, hogy megmondatott: „Szemet szemért, fogat fogért.” Én pedig azt mondom nektek, hogy ne szálljatok szembe a gonosz emberrel, hanem aki arcul üt téged jobb felől, tartsd oda annak arcod másik felét is! Ha valaki pereskedni akar veled, és el akarja venni az alsóruhádat, engedd át neki a felsőt is! Ha pedig valaki egy mérföldnyi útra kényszerít, menj el vele kettőre! Aki kér tőled, annak adj, és ne fordulj el a kölcsönt kérőtől! Hallottátok, hogy megmondatott: „Szeresd felebarátodat, és gyűlöld ellenségedet.” Én pedig azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket, hogy így mennyei Atyátoknak fiai legyetek, mert ő felhozza napját gonoszokra és jókra, és esőt ad igazaknak és hamisaknak. Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, mi a jutalmatok? Nem ugyanezt teszik-e a vámszedők is? És ha csak testvéreiteket köszöntitek, mennyivel tesztek többet másoknál? Nem ugyanezt teszik a pogányok is? Ti azért legyetek tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes."

[link]

2019. júl. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem helyes ebben az esetben bosszút állnod, emberileg sem. Bekerülsz egy olyan konfliktusba, amit el is kerülhetnél.

Egyébként pedig nem jó keresztény az, aki bosszút áll.

2019. júl. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

TILOS.

Én viszont tudom a tutit. Ha szeret téged Isten és szomjazod az igazságot, minden lefekvéskor mond el imát, gondolj arra, aki büntessen meg az Isten. Figyeld meg, hatásos!

2019. júl. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. És pontosan ez az egyik oka,amiért már közöm sincs az egészhez. Én elég lobbanékony és bosszúszomjas típus vagyok,egyszerűen nem vagyok képes csak úgy elengedni,ha valaki árt nekem. Az meg,hogy még imádkozzak is érte,na ettől a tanácstól kapok bubópestist.
2019. júl. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!