Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Helyes a szentekhez imádkozni?

Helyes a szentekhez imádkozni?

Figyelt kérdés

2019. júl. 4. 18:57
1 2 3 4
 1/36 BGB ***** válasza:
42%

Határozhattam NEM!


Ezzel isteni tulajdonságokkal ruházod fel a halottakat akik mindenütt ott vannak mindent látnak stb.


Nem is tudom. hogy van ez elképzelve?

Ülnek a szentek a mennyei telefonfülkébe és várják a kedves hívek hívását hogy aztán rohanjanak Isten elé földre vetve magukat ober könyörögjenek Marci bácsiért, aki azt szeretné hogy nagyobb tojásokat tojjanak a tyúkjai?


Szent Izidor ünnepén amikor egyszerre több millióan omadkoznak hozzá akkor aztán izzadna szegény



Luk 11:2 Monda pedig nekik: Mikor imádkoztok, [ezt] mondjátok: Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a te neved. Jöjjön el a te országod. Legyen meg a te akaratod, miképpen a mennyben, azonképpen e földön is.



"Máté 6:6 Te pedig amikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, aki titkon van; és a te Atyád, aki titkon néz, megfizet neked nyilván."

2019. júl. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
29%

"Nem is tudom. hogy van ez elképzelve?"

Ha fingod sincs az egészről, akkor igen fura, hogy ilyen nagy határozottsággal jelented ki, hogy nem.


A hagyományos keresztény teológia szerint (pl. katolikus, ortodox, anglikán) a Krisztusban elhunytak nem a sírban fekszenek, hanem ígérete alapján élnek:

"De most is tudom, hogy bármit is kérsz Istentől, Isten megadja neked.« Jézus azt felelte neki: »Testvéred fel fog támadni.« Márta így szólt hozzá: »Tudom, hogy feltámad a feltámadáskor, az utolsó napon.« Jézus azt mondta neki: »Én vagyok a föltámadás és az élet. Aki hisz bennem, még ha meg is halt, élni fog, és mindaz, aki él és hisz bennem, nem hal meg soha. Hiszed ezt?«"


Nos az említett felekezetek erre Krisztusnak azt válaszolják, hogy "hisszük". Sőt nem csak hogy élnek, hanem Krisztussal együtt uralkodnak, miként a Jelenések könyvében is szerepel.


Mint Jakab apostol írja:

"Igen hathatós az igaz ember buzgó könyörgése."

Kik lehetnek igazabbak azoknál, akik már üdvözültek és Isten dicsőségében élnek?


Ez sem másabb, mint amikor az apostolok a hívek imádságait, könyörgéseit kérték. Csak itt már üdvözült szentek, Krisztusban élők imádságait kérik, nem pedig esendő földi bűnösökét.

2019. júl. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
19%

Abban mindenképpen igaza van az elsőnek, hogy ha valakihez egyszerre millióan fordulnak, abból nem sül ki jó.

Teljesen nyilvánvaló, hogy kis töredékét sem hallja meg.

Csakis Jézus képes mindenkit meghallani.

Amúgy szó nem volt róla, hogy egy szent egyáltalán bárkinek az imáját meghallja. Miért is hallaná pontosan?


Még egy dolog:

ha egy szent segítségét kéred, az nagyjából olyan, mintha Mári néni segítségét kérnéd (feltéve persze, hogy Mári néni istenfélő keresztény).

Annál többet ő sem szólhat érted, mintha Mári néni imádkozna Jézushoz.

2019. júl. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
38%

"Annál többet ő sem szólhat érted, mintha Mári néni imádkozna Jézushoz."

Ez majdnem igaz, de ennek ellenére az apostolok mégis kérték a Mari néniket, hogy imádkozzanak értük. Ezek szerint, akkor szerinted ezt helytelenül tették?

2019. júl. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
24%

Nem feltétlenül.

De egyrészt Jézus mondta, hogy ne tegyék. Ennek csak van oka, nem?

Másrészt, amit írtam: ha valahogy célba is ér az ima (amire roppant kicsi az esély), akkor is kicsi a hatása.

2019. júl. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
21%
Az apostolok az ÉLŐ szenteket kérték, hogy imádkozzanak értük. Jó, tudom, katolikuséknál nek divat a Biblia. Ott inkább a mindenféle hagyomány járja.
2019. júl. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
84%

Hát, ártani nem fog.

Talán még valami jó is kisülhet belőle.

Ha más nem, egy jó barátság.

2019. júl. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 tgt ***** válasza:
40%
Igazából a Biblia sehol sem írja, hogy halott emberekhez lehetne imádkozni, bármennyire is szentéletűek voltak.
2019. júl. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
0%

A 6. kérdésben már élő szentekről volt szó.

Az igaz, hogy már jó ideje nem is létezhetnek élő szentek, de ez ne zavarjon.

2019. júl. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

"Helyes a szentekhez imádkozni?"

Nyugodtan imádkozhatsz, emiatt nem kárhozol el, de felesleges. Inkább ahogy a Biblia írja, Jézus nevében, az Ő akarata szerint Istenhez.

2019. júl. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!