Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Buddha azt mondta lássuk...

Ha Buddha azt mondta lássuk olyannak a dolgokat amilyenek akkor miért mondja hogy van karma?

Figyelt kérdés
Az is egy belelátása a dolgoknak hogy előző életben meg következőben ez jár szenvedésként. A tiszta az hogy nem keresünk semmit csak látjuk a dolgokat és nem látunk összefüggést abban ki hova születik.
2019. júl. 8. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:

A Karmából, mint az előző életek tetteinek okozatából csak az okozatot érzik az újjászületettek.

Az okot, hogy miért ilyen a mostani életük, nem ismerik/ismerhetik.

.

"lássuk olyannak a dolgokat amilyenek"

Éljük meg mostani életünket a tanulással a szellemünk megvilágosodása érdekében, cselekedjük a jó ás ne keressük, mi/mik voltunk előző életeinkben, aminek tudása hátráltatná fejlődésünk.

2019. júl. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs bizonyiték arra hogy valaki ez életében szenved hogy előző életében történtek miatt lenne erre utalok.
2019. júl. 8. 14:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Szóval én ezt a karma dolgot úgy képzelem el, hogy nem ilyen egyszerű. Ahogy mondjuk a kereszténység sem annyi, hogy várjuk a világvégét ahol kiosztják ki megy felfelé és ki megy lefelé. Csak nehéz elmagyarázni valamit amit sehogysem érthetünk. A karma sem olyan szerintem, hogy mindig máshova születünk, de nehéz átlátni azt, hogy tényleg minden mindennel összefügg, hogy nincs egyetlen olyan tett vagy gondolat ami ne hatna ki a világ egészére, és hogy az idő sem kivétel ezalól, az csak számunkra egymás utáni történések sorozata, valójában ez mind egyszerre történik és dinamikus mozgásban van.

Nem tudom pontosan mit lehet érteni az alatt, hogy olyannak amilyennek látni a dolgokat, én pl. összefüggéseiben látom a dolgokat. Ami igaz kicsiben, az nagyban is úgy működhet. Én hatok, rám hatnak, és nem kerülhetjük ki a rendszert, így minden visszahat, átformál, új hatást indít, alakít. Nem az én életem, hanem mindenkié, és mindenkor mindenkié. Én ezt látnám összefüggésként ebben a két elképzelésben.

2019. júl. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Buddha meghalt, túl sok mérges gombát evett, előtte meg nagyképűsködött, hogy


"ezt csak a Kiválasztott tudja megemészteni."


Béke poraira, nem érdemes a szövegeivel foglalkozni.

2019. júl. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#3, a dolog valóban bonyolultabb. A dolgokat olyannak látni, amilyenek kijelentés pedig mély emberismeretet tükröz. Tudod te, hányan látják a dolgokat egészen másnak? A világ nagyobb része látja téveszmékben. A mondás más szóval annyit tesz, tanuljunk, hogy képesek legyünk a valódi összefüggéseket felismerni, mert ez mindenképpen hasznos nekünk - és ezáltal a világnak is.
2019. júl. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még szerencse hogy te ilyen pontosan látod ötös.Honnan tudod hogy a tied nem egy másik téveszme?
2019. júl. 8. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!