Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, férfigyűlölő vagyok?

Hívők, férfigyűlölő vagyok?

Figyelt kérdés

Honnan tudhatom, hogy az vagyok-e?

Hívőket azért kérdezem, mert ha ezt mondja a nemannyira hívő arra, hogy nem éltem együtt senkivel, az nem számít.

Viszont van bennem valamennyi ellenállás, honnan tudom, hogy ez túl sok-e?



2019. júl. 9. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Roppantul ellentétes a keresztény lelkülettől bárkit is pusztán a nemi hovatartozása miatt gyűlölni.

Viszont attól, hogy pl. nem szeretnél párkapcsolatot, még nem leszel férfigyűlölő. Sok egyedülálló, keresztény nő van. Vagy pl. a szerzetesnők mind férfigyűlölők, mert nincsenek párkapcsolatban...? :))

2019. júl. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Hat ha a Szuzanyahoz imadkozol, és szerzetesnő vagy, akkor lehet, hogy van problémád a ferfigyűlölettel.
2019. júl. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Na most elmondom a férfiaknál hogyan van ez. A legtöbb férfi , ha huzamosabb ideig van punci nélkül akkor sajnos elszáll az agya. Itt jelentkezhetnek rengeteg pszcihés problémák, sok esetben megtér Jézushoz, ami történt pl velem is.

Na most ez nem baj, ha nem lesz valláskárosult az ember, ennél vannak sokkal rosszabb esetek. Van aki pszcihopata lesz, vagy rákap a férfi társai nemiszervére, vagy sok esetben frusztráció miatt nõgyűlölõ lesz. Szexista, hímsoviniszta undormány, ami csak romlik lefelé...

Épp ugyanez van a nõknél is, ha rám hallgatsz maradj meg az Istenhitnél, mielõtt elindulsz a lejtõn es eltaszítod magadtól a férfiakat.

2019. júl. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Van aki pszcihopata lesz"


Attól, hogy megkeseredik, esetleg haragot érez a társadalom iránt amiért neki nem jutott nő és öröm, még nem lesz pszichopata. Nem is lehet, max szociopata, de ehhez kell egy olyan környezet, ahol bántalmazva van, vagy éppen másokat bántalmaznak.

2019. júl. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. De lehet, ha megházasodnál, akkor férfigyűlölővé válnál. A Biblia azt írja, hogy Isten kegyelmi ajándéka a egyedülállóság is meg a házaság is. Ő tudja, hogy kinek-kinek mi a legjobb. Én pl. nem vagyok házas, egyedülálló vagyok, és bár szoktam vágyakozni bizonyos dolgokra a házasságból, teljesen józan pillanatimban nagyon hálás vagyok, hogy nem vagyok házas, főleg azért, mert a Biblia írja is, hogy akik meghzasodnak, azoknak gyötrelmük lesz a testben. Pál apostol próbálta arra vezetni az emebreket, hogy ettől a gyötrelemtől meg legynek kímélve, és azt tanácsolta, hogy mindenki maradjon úgy, ahogy Isten lehívta, ha házasként, akkor maradjon házas, de ha nem házasként, akkor ne házasdodjon meg. De ezt nem egy Istentől jövő parancsként kommunikálta, hanem csak az ő saját belátása szerinte jótanácsként. tehát ha valaki másként dönt, és mégis megházasodik az elhivatása után, az sem követ el bűnt.

üdv

Stefán

2019. júl. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Annyi infóból, hogy egyedülálló vagy, nem lehet még gyanítani se, hogy kollektíven van-e bajod a másik nemmel vagy más miatt nincs párod. Ha gyanús vagy magadnak, érdemes mondjuk egy pszichológus segítségével kiderítened, hogy megértsd az érzelmeid, és ne általánosságban vetítsd ki és/vagy önmagad könyveld el selejtnek.
2019. júl. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Én inkább arra gondolnék, hogy kevés az ismereted. Nem a férfiakról, a világról. HA több lenne, tudnád, hogy a legtöbb nő tinédzser koráig leginkább a szüleivel él. Hogy a nemi megtapasztalás erősen befolyásolhatja a további viszonyulást a másik nemhez. Hogy aki egyedül él, annak erre ezer oka lehet, és ebből csak egy a férfigyűlölet. És leginkább azt tudnád, hogy erre a kérdésedre nem a hívő, hanem a segítőkész okos tud jól válaszolni.
2019. júl. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Változatos válaszokat kaptam, köszönöm ezeket.

Van, amelyik építő és megerősítő számomra.


Érdekes, a kérdésfeltevés előtti nap láttam, hogy mi a címe a legutóbbi videónak egy lelkipásztortól, akitől szoktam hallgatni, de csak másnap hallgattam meg.

Ha érdekel vkit: https://www.youtube.com/watch?v=vCvY2qc6piQ a tanító rész 24:33-tól.

2019. júl. 11. 08:35
 9/9 anonim ***** válasza:

aha szóval az a baj, hogy nem vagy Ráhel.

Nem rajong érted egy férfi sem, nem vagy tökéletes.

Ilyenkor csak gondolj bele, kitől van Júda. Nem Ráheltől...

2019. júl. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!