Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan egyházi közösség...

Létezik olyan egyházi közösség Magyarországon, amely elfogadja a melegeket és oda járhatnak?

Figyelt kérdés
Eddig csak olyan közösséggel találkoztam, akik szerint ez bűn. Nagyon érdekelne tényleg, hogy itt Magyarországon van-e ilyen.

2019. júl. 13. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2019. júl. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tgt ***** válasza:
Úgy tudom, az Unitárius Egyház elfogadja a melegeket, támogatja a melegházasságot is.
2019. júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Az Öt Kenyér Katolikus Homoszexuális Közösség csak ilyenekből állt. Azóta megszűnt, de lehet, hogy újraalakult?
2019. júl. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
2019. júl. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2019. júl. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy meleg vagy, önmagában továbbra sem bűn. Ha meleg kapcsolatban élsz, akkor azt a keresztény felekezetek többsége bűnnek tartja. Bár nem mind, van több protestáns felekezet Európában, akik össze is adnak akár.
2019. júl. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Vatikán papjainak 80%-a egy 1500 interjúból készített felmérés alapján homoszexuális. A Római Katolikus Egyház hivatalosan ugyan elítéli a homoszexualitást, de egyes katolikus papok szerint az előmenetel nagyobb eséllyel következik be, ha az "atya" a fiúkat szereti.
2019. júl. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

A homoszexualitás a Biblia alapján bűn, nem csak a fizikai megélése, hanem már az ilyen ferde vágyakat is a Biblia tisztátalannak nevezi:


Rómaiakhoz(talán nem véletlen!:) ) írt levél:

24

Annakokáért adta is őket az Isten szívök kivánságaiban tisztátalanságra, hogy egymás testét megszeplősítsék;

25

Mint akik az Isten igazságát hazugsággá változtatták, és a teremtett dolgokat tisztelték és szolgálták a teremtő helyett, aki mind örökké áldott. Ámen.

26

Annakokáért adta őket az Isten tisztátalan indulatokra; mert az ő asszonynépeik is elváltoztatták a természet folyását természetellenesre:

27

Hasonlóképpen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban.


Vatikánban ez alapján a papok 80%-a tisztátalan vágyakkal terhelt, tisztátalan szívű ember.


Igyekeznek persze mosni a ferde, tisztátalan indulatú papjaikat a katolikus hívek, de a Bibliát nem tudják megváltoztatni, a középkorban betiltották a népnek az olvasását, de most már el tudjuk olvasni Isten egyértelmű véleményét erről a kérdésről! :)

2019. júl. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat. És kedves 8-as válaszoló. Köszi a válaszodat, de nem egészen erre voltam kíváncsi. Hogy bűn-e azt mindenkinek szíve joga eldönteni. Úgysem mi döntünk erről nem igaz? Isten fog ítélkezni és nem az emberek. Nem azt kérdeztem, hogy bűn-e, hanem azt, hogy hova járhatnak az lmbtq emberek.
2019. júl. 23. 00:33
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező,


Nincs jogunk eldönteni, mert ahogy írtad is, Isten fog megítélni mindannyiunkat. Részben egy előző hozzászóló válaszára válaszoltam, ugyanis Isten véleménye a "meleg" vágyakról a Bibliából kiolvasható. :)

Minden jót!

2019. júl. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!