Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Budapesten (Buda/óbuda) ismer...

Budapesten (Buda/óbuda) ismer valaki olyan papot, akinél viszonylag gyorsan lezaljik a felnőtt keresztelés?

Figyelt kérdés
Gyerekként jártam hittanra de nem kereszteltek valamilyen okból. Most felnőttként szeretnék élni ezzel. Elolvastam az újszövettséget és elég tajékozott vagyok a vallással kapcsolatban. Ezért érdekel van-e valahol valamilyen gyorsabb megoldás, mert ez a 1-2 év katekumen állapot valahogy nem nyeri el a tetszésemet.
2019. júl. 13. 23:48
 1/9 A kérdező kommentje:

Elnézést a helyesírási hibákért, telefonról írok.

Azt elfelejtettem, hogy római katolikus felekezetre gondoltam.

2019. júl. 13. 23:50
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdeklődtél már valahol? Mert ha tanultál már korábban hittant, akkor nem biztos, hogy több éves felkészülés lenne előtte.

Szerintem elsőkörben ott kérdezd meg, amelyik templomba szeretnél majd eljárni.

2019. júl. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

Szia!


Ha olvastad az Újszövetséget, akkor tudnod kellene, hogy


1. Gyermekeket sehol sem kereszteltek.

2. A keresztség nem vízzel meghintés volt, hanem teljes víz alá merítés.

3. A megtérés után EGYBŐL bemerítették a hívőket, nem kellett még csak napokat sem várni, nem hogy hónapokat, éveket.


Ne akarj olyan egyházhoz tartozni, amelyik alapvető bibliai elveket nem tart be.

2019. júl. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Istentelen egy szekta lehet az, ahol a legkisebbektől tagadják meg az istengyermekséget.
2019. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

4-es! Teljesen helyénvaló hogy gyermeket nem keresztelnek. Ez a szabad akarat lényege!

Kérdező!

Ha a keresztelkedést vallásnak tarod akkor inkább ne keresztelkedj. Akkor van értelme, ha élő kapcsolatban vagy Jézussal és az ő igéjével. Olvasd el az Új Szövetséget is. Egyik sem érvényes másik nélkül.

2019. júl. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pardon. Ó-t akartam írni.
2019. júl. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nyilván nem azért szeretnék megkeresztelkedni mert olyan kedvem van. Csak keresztség nélkül nem tudok normális lelki életet élni. Így nem vagyok keresztény.

Voltam katolikus papnál tavaly nyáron, ő azt mondta 1-2 éves felkészülés. Majd ha ő és a “kezes”, ugye a keresztszülő helyett, úgy ítélik készenállok akkor megkeresztelnek. Ott is elmondtam, hogy elolvastam az újszövetséget, imádkozok és próbálok rendes keresztény életet élni. De ez a 1-2 év katekumen állapot lehoz az életről. Azt sem értem megkeresztelik a csecsemőt, de majd a szülők neveljék rendes kereszténynek. Ami persze ritkán valósul meg.

2019. júl. 14. 20:07
 8/9 anonim ***** válasza:

"Voltam katolikus papnál tavaly nyáron, ő azt mondta 1-2 éves felkészülés."

Tehát akkor mostanra már meg is lennél vele. Egyébként ilyenkor nem csak keresztelő van, hanem a többi szentséget is megkapod, ezért a hosszabb felkészítő. Hiszen a keresztség csak a "belépő" szentség.

A csecsemőket pedig a szülők hitére keresztelik meg, miként tették ezt az apostolok is, amikor a megtérők egész háza népét megkeresztelték. Abban igazad van, hogy sokszor nem úgy valósul meg a nevelés, mint kéne, de ez már terhelje a szülők lelkét.

2019. júl. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez már az első próba! A kereszténység fontos értéke az engedelmesség és az alázat. Tényleg azt gondolod, hogy csak mert olvastad a Bibliát és némi hittant, neked már nincs mit tanulnod? Miért számít az az 1-2 év? Ha tényleg vágysz a keresztségre, akkor nem inkább örülnöd kellene, hogy lesz lehetőséged mélyebben megismerni a kereszténységet?
2019. júl. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!