Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan döntsem el, hogy...

Hogyan döntsem el, hogy melyik felekezetbe járjak? Honnan tudom, hogy melyik az igazi és melyik hamis?

Figyelt kérdés

2019. júl. 14. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Szia. Én egy nagyon jó gyülekezetbe járok.

Számomra az volt a fontos, hogy amikor beléptem szeretettel köszöntöttek, oda jöttek bemutatkozni és megkérdezték, hogy ki vagyok.

Tanítás is a szeretet és a Isten építő erejéről szólt, hogy Ő az aki életét adta értem, hogy nekem boldog teljes örök életem lehessen. Jézuson kívül nekem nem kell másra figyelni. Nem kell aggódnom semmiért ha elsősorban az ő országát és igazságát keresem (Mt 6:33). És ez valóban így van. Isten mindig a megfelelő időben cselekszik.

Akkor vagy jó helyen ha a tanítás megegyezik Isten igéjével a Bibliában állítottakkal. Nincs bálványimádás bérmálkozás és egyéb ember létrehozta dolog. Ahol meghagyják a szabad akaratod, hogy megtérsz e vagy sem, oda akarsz-e járni vagy sem. Ha bővebben érdekel írj privit, nagyon szeretem Jézust és szeretek is beszélni róla.

30/N

2019. júl. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem Isten vitt el oda, ahol a legjobban tudok szolgálni. Igazából sosem értettem azt, hogy Őt miért kell mindenből kihagyni, de mindegy.
2019. júl. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én imádkoztam, de nem tapasztaltam semmit, nem éreztem, hogy bárhova is küldene. Rengeteg felekezetet megjártam és vannak jók, de rengeteg helyen találkoztam megkérdőjelezhető dolgokkal.
2019. júl. 14. 20:34
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Hasonlítsd össze a tanításuk alapjait és a prioritásaikat azzal, amit Jézus és az apostolok tanítottak (vagyis a Bibliával). Azt persze érdemes meggondolni, hogy tökéletes gyülekezet ugyanúgy nincs, mint tökéletes ember, mivel minden gyülekezet emberekből áll.

Viszont én fontosnak tartom a helyes tanítást, mert félre lehet vezetni egy egész gyülekezetet is akár, a vezetők jószándéka ellenére. Van jó néhány közszájon keringő meglehetősen általánosan elfogadott vallási "hittétel", amelyek, ha a Biblia fényében megvizsgáljuk őket, nem állják meg a helyüket, csak elterjedtek, mint a városi legendák. Másrészt a sok gyülekezet tanításában sok egymásnak ellentmondó dolgo is van. De emberként mi magunk is hajlamosak vagyunk beleolvasni nem létező dolgokat abba, mit olvasunk (pl. vallási neveltetésünk okán), vagy nem venni észre lényeges dolgokat az olvasottakban. Ezért komoly bajban vagyunk. Kérhetünk bölcsességet Istentől, aki szemrehányás nélkül ad, ha valaki hittel kéri (Lásd Jakab 1:5-6), de az nem úgy jön, mint a varázsütés (bedobtuk az imát, és jön azonnal a tisztánlátás), vagy mint amit Ádám és Éva csinált a Sátán csábítására, hogy bölccsé válunk egy szempillantás alatt. Hát egyáltalán nem bölccsé váltak, hanem csak azt a terhet vették magukra, hogy szenvedni fognak a lelki érettségükhöz képest eltúlzott ismereteik és tudásuk miatt. Tehát trelmesen meg kell maradni az egészséges fejlődés útján, ami hasonló az iskolai tanuláshoz. A Példabeszédek 2 írja le jól, hogy a bölcsességet milyen fáradságosan és kitartóan kell kutatni, és nem adni fel. "ha úgy keresed azt, mint az ezüstöt, és úgy kutatod, mint az elrejtett kincseket..." A ritka ércek kutatása, mint pl. az ezüst nehéz és fáradságos munka, ha belegondolsz. Vagy elrejtett kincsek után kutatva mennyi olyan helyen keresi az ember, ahol nem találja, míg megtalálja végül.

A Biblia sok mindenben szabadágot enged meg, de vannak egyes kívánalmak, amelyekhez ragaszkodni kell, hogy az ember egységben maradhasson Istennel, és a gyülekezet valódi (nem látszat) egysége is ezáltal megmaradhasson.

Ezeket feltehetőleg legjobban az Efezus 4:4-6 írja le, de az egy nagyon vázlatos leírás, és utána kell járni, ki kell tanulmányozni a Bibliából, hogy pontosan mit jelentenek. Alább bemásolom az Efezus 4:4-6-ot, de nagyon érdemes az előtte és utána levő részeket is elolvasni, mert önmagában ez egy kiragadott rész egy gondolatmenetből.

"Egy a test, és egy a Lélek, aminthogy egy reménységre kaptatok elhívást is: egy az Úr, egy a hit, egy a keresztség, egy az Istene és Atyja mindeneknek; ő van mindenek felett és mindenek által és mindenekben."

Még egy jó tanács, ha valaki (lelkész, stb.) valamit mond, ami kétségeket kelt benned, nem meggyőző, kérd meg az illetőt, hogy mutassa meg, hol van az benne a Bibliában.

A mi gyülekezetünkben vannak olyan bibliai leckék, amelyekből (én legalábbis úgy gondolom) meg lehet ismerni a kereszténység alapjait, és ezek elég gyakorlatias felfogású leckék, tehát nem csak elméletre koncentrálunk, hanem a tanuló szintjének megfelelő gyakorlati kihívások is kapcsolódnak hozzájuk.

üdv

Stefán

2019. júl. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Én is a harmadiknál éreztem azt, hogy itthon vagyok, előtte a másik kettőnél csak ridegség volt. De ahol emberek a tagok, ott nincs tökéletesség. Nem is értem miért keresel hibátlan bármit. Lehet pont ezért nem tudsz sehol sem meglenni, mert minden szálkát észreveszel.
2019. júl. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy igaz gyülekezet, mindegyiknek vannak hibái, valamegyiknek több, valamelyiknek kevesebb. Nem attól leszel jó keresztény, hogy gyülekezetbe vagy tembolba jársz, hanem, hogy megtartod Isten parancsolatait. Ha mégis akarsz járni, akkor azt válaszd, ahol legtöbbet segítenek az embereknek és nem kunyerálnak pénzt. Innen tudod, hogy melyik a legigazabb.
2019. júl. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
34%

Tisztelt kérdező! Szerintem ott kéne kezdeni, amit a kérdésedben is kiírtál, bizony nagyon számít, hogy mi az igaz és mi a hamis! Félrevezetőnek tartom azzal érvelni, amikor azt mondják: ahogy nincs tökéletes ember, úgy nincs tökéletes egyház vagy vallásos csoport sem.


A vallás egy meghatározás szerint: „az ember hitének és tiszteletének kifejezése a világegyetem teremtőjeként és kormányzójaként elismert emberfeletti erő iránt”. Kié akkor logikusan az a jog, hogy meghatározza a különbséget az igaz és a hamis vallás között? Bizonyára a Teremtőként elismert és tisztelt lényé. Isten a Szavában világosan körvonalazta nézőpontját az igaz és a hamis vallásról alkotott álláspontját.


Mindig sántít, amikor valaki azzal kezdi a vallásos közösség választásának szempontját, hogy "az én szimpátiám szerint", vagy "nekem ez tetszett", meg hasonlók. Ezen szempontoknak ugyanis a legkevésbé kellene számítania az igaz vallás keresésében, mivel mi nem vagyunk jogosultak meghatározni az igaz és tiszta imádat kritériumait!


A tiszta vallásnak az egyetlen igaz Isten kinyilvánított akaratán kell alapulnia, nem pedig ember alkotta hagyományokon vagy filozófiákon. Semmit sem tudnánk Istenről és csodálatos céljairól, sem Jézusról és a váltságáldozatról, ha nem lenne a Biblia.


Tehát a Biblia az ALAP! Ez tény és ehhez kell igazodnia minden igazságkeresőnek. Mit tanítanak az ismertebb, vagy az általad megismert egyházak, vallásos csoportok és mit tanít a Biblia?


Van egy nagy segítség meghatározni hol az igazság, hiszen a Biblia egy seregnyi főbb tanítást nem tanít, amit ma a magukat kereszténynek tartó csoportok majd' mindegyike viszont igen! Ilyen a háromság, a lélek halhatatlansága és az erre épülő pokoltűz tana. Ezek nem bibliai tanítások.


Már csak azt kell megkeresni, ahol ezeket már felismerték! És sikerrel jársz.

2019. júl. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!