Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki, aki keresztény segítse...

Valaki, aki keresztény segítsen régebben, mikor kishitű voltam elkövettem istenkáromlásiakat! Akkor még nem olvastam a Bibliában, hogy bűn, de sejtettem, hogy az. Még bejuthatok a mennyországba?

Figyelt kérdés
Annyira szerettem apukámat akkor,hogy Istennel még a tíz parancsolat lenyúlósabbik bűnét is elkövettem volna(ezt magamban gondoltam csúnyább verzióval nem paráználkodásra gondolok)
2019. júl. 15. 17:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Bejuthatsz.

Gondolj a latorra a kereszten.

2019. júl. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
43%
Minden bűn megbocsátható, csak a Szent Lélek káromlása nem bocsátható meg.
2019. júl. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
1-es számú válaszoló,de nem azt írja a Biblia,hogy ez nem bocsátható meg?
2019. júl. 15. 17:33
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

#2


Mi számít annak? Aki egyszer elköveti, az hiába bánja meg, pokolra jut?

2019. júl. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Zsoltárok 37:11 , 37:29 , János 3:13 , Máté 5:5 , Máté 7:14
2019. júl. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%

Aki a Szent Lelket káromolja, az meg se tud térni, mivel ez azt jelenti, hogy a Szent Lelket az ördöggel azonosítja. Olvasd el Márk 3,22-30-ig.

A káromkodás nem a Szent Lélek káromlása, és van rá bűnbocsánat.

2019. júl. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
43%
Sajnos nem... ez van.
2019. júl. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Ártatlanként születünk, és halálunk után újra ártatlanok leszünk. Nincs kivétel. Ami pedig a kettő között van, az az élet.
2019. júl. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Én nem értem ezeket a ,,Még bejuthatok a mennyországba?'' kérdéseket. Az jut inkább a Mennyországba, aki nem káromolja a Szent Lelket de kihasznál másokat s úgymond keveri a sz@rt, vagy aki egyszer káromolta, de megbánta de továbbra is segít másoknak, s az élete többé kevésbé példaértékű? Mint bűnt elkövetted, nem tudtad hogy bűn, majd megbántad. Kész, ennyi. Éled tovább az életed, ahogy eddig. Itt nem azon van a lényeg, hogy mit írtak le a Bibliában 2000 évvel ezelőtt, hanem hogy te mit gondolsz erről. Most olyan életet élsz amivel bejuthatsz a Mennyországba? Ha nem, tudnál olyan életet élni amivel bejuthatnál?
2019. júl. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Ha csak ennyi a bűnöd és megbánod Istennek, akkor igen, bejuthatsz! Van bűnbocsánat, ezért volt a keresztáldozat is.
2019. júl. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!