Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nagyszülők elvihetik titokba...

A nagyszülők elvihetik titokban keresztelni az unokát?

Figyelt kérdés
Mi meg akarjuk hagyni a gyermekünknek, hogy felnőttkorában döntsön a hitéről. De a nagyszülők foggal-körömmel ragaszkodnak ehhez. Félek, hogy titokban megkeresztelik. Fel lehetne őket ezért jelenteni?

2019. júl. 22. 14:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
23%

Normális helyeken, pl nálunk a pap csak a szülők engedélyével és jelenlétében keresztel, de sajnos vannak nem normális helyek is. A jogkövetkezményeket nem ismerem.


Viszont ha ti keresztényként éltek, akkor szerintem semmi értelme a keresztelést kihagyni a gyerekeitek esetén. Hiszen elsősorban az életmódotokkal, példátokkal hattok rájuk, az értékrendetek átszivárog beléjük. Nem tudjátok nem befolyásolni őket. (Ugyanez vonatkozik arra is, ha kereszténynek mondjátok magatokat, de nem éltek úgy - akkor meg azt fogjátok átörökíteni.)


Ehhez képest egy keresztelés semmi. Ha felnőttként keresztények lesznek, akkor nem baj, hogy már meg vannak keresztelve, ha meg nem, akkor semmit nem fog nekik jelenteni.


Ha viszont ti magatok nem hisztek, akkor ne engedjetek a nagyszülői nyomásnak. Bár jogi ügyet lehet, hogy akkor sem csinálnék ebből.

2019. júl. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
A hit és a vallás nem ugyanaz. Amit itt a papok és az egyházközösség művel, az gyökereiben ellent mond az őszinte szeretetnek és hitnek. Én nem fogom hagyni, hogy ilyennek még csak papíron is részese legyen a gyerekem.
2019. júl. 22. 15:13
 3/28 anonim ***** válasza:
96%
A vallási procedúrákkal nem vagyok tisztában, azonban úgy gondolom, hogy egy gyermek helyett és nevében csak és kizárólag a szülője dönthet. A nagyszülőnek nincs döntési joga ilyen ügyekben. Szerintem ezzel az egyházak is tisztában vannak.
2019. júl. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
0%
Törölteted a válaszokat? Te tényleg beteg vagy!
2019. júl. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
97%
Jobbat mondok: még a szülőnek sem kellene,hogy beleszólása legyen,nemhogy a nagyszülőnek. Tudom,nálad pont nem ez a helyzet és te gondolod jól. Engem is megkereszteltettek, sőt,elsőáldozónak,meg bérmálkozónak is kellett lennem,merthogy a "templomi esküvő". De ahogy azt gyerekkoromban is igen erősen elhatároztam,csak polgári esküvő volt. Ebbe is nagyon nehezen törődtek bele,mert ugye csak az történik Isten színe előtt,tehát az az érvényes házasság. Cseppet sem érdekelte őket,hogy jó magasról letojtam a kereszténységet és nem egy számomra nem létező lénytől fogom függővé tenni a házasságom érvényességét. Nem mintha tragédia lenne,hogy meg lettem keresztelve,mert önmagában nem zavarna,sokakat keresztelnek meg úgy,hogy attól még megmarad a választása később. Csakhogy nálam voltak elvárások,a "keresztényi kötelesség",amit persze nem én vállaltam.
2019. júl. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

,,Törölteted a válaszokat? Te tényleg beteg vagy!"


Én nem töröltettem senki válaszát.


Kedves RachelWarner!


Igazad van, és nekem sem volt egyházi esküvőm. Én őszintén hiszek Istenben, és azt is hiszem, hogy ő mindenhol ott van, az Ő áldásához pedig az egyházra nincs szükség. Csak hát ebben a családban felszínes már mindenki, utálom. Én akkor sem teszem ezt a gyerekemmel.

2019. júl. 22. 15:59
 7/28 anonim ***** válasza:
68%

Vannak normális egyházközségek is amúgy, kár, hogy a tietek nem olyan. A vallást közösségben lehet igazán gyakorolni, ezért ajánlom, hogy keressetek magatoknak egy jót (például érdemes lenne utánanézned, hogy nincs-e egy MÉCS családközösség elérhető közelségben).


Az, hogy a Magyar Katolikus Egyház magasabb szinten mit művel, az szerintem is szégyellnivaló. (Engem az is bánt, hogy a hívek közül ezt sokan mennyire nem veszik észre - de ház ez van, az emberiséget nem lehet lecserélni.) Ha van evangélikus közösség a közeletekben, megpróbálhatod őket, ők - amennyire látom - kevésbé engednek a politikai nyomásnak (bevállalva azt, hogy emiatt jóval kevesebb állami támogatást kapnak, mint amennyi mondjuk a katolikusokhoz képest arányos lenne).


A szentségek kiszolgáltatása pedig egy harmadik dolog. Ha hiszel abban, hogy a szentségek szükségesek, fontosak, akkor azért valamit mégis kéne tenned. Olyan ez, mint hogy ha bunkó a háziorvos, de te beteg vagy, és nem tudsz máshoz menni, akkor mégis nála fogsz próbálkozni. (Persze ha nem csak bunkó, de a munkáját sem képes vagy hajlandó elvégezni, akkor tényleg bajban vagy.) Lehet, hogy egy öntelt idióta a pap, de ha felszentelték, akkor kiszolgáltathatja a szentségeket. Persze ha nem hiszel a szentségekben, akkor mindegy.

2019. júl. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
77%

"A vallást közösségben lehet igazán gyakorolni"


Mármint a hitet, ha igazi. A vallást lehet bárhogy...

2019. júl. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
67%

Isten álláspontja szerint: NEM.

De az emberi törvények alapján sem.


Miért? Mert a gyermek életéért elsősorban, a szülei a felelősek, Őket fogja számon kérni a Teremtő, a gyermek életéért. Akkor tehetné meg, ha a szülők helyett a gyámot a nagyszülő gyakorolja.

Bár nem tartozom egyetlen egyházhoz sem, de azt egy Papnak is tudnia kell, hogy a szülők beleegyezése is kell Isten színe előtt a keresztelkedéshez.

Ellenben Ő is vétkezik a nagyszülőkkel együtt Isten és ember ellen.


Aki ilyet csinál, az nem ismeri Isten szavát, és az emberi gondolkodás mód, és a Biblia ellenes hagyományok rabja. Ezt nyugodtan elmondhatod nekik, ugyan is az írásokban sehol nem oktat, vagy mond ilyet sem Isten sem Jézus. S a nagyszülők felelősségre vonhatóak.

Ha szeretik Istent, és a megváltójukat, akkor nem tesznek helytelenséget. Isten is meghagyja a szabad döntés jogát az embernek, akkor milyen jogon határoznak mások felett?

A keresztelkedés, nem menti meg semmitől a gyermeket, sem senkit.

2019. júl. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Ők eléggé felszínesen vallásosak. A falak között nem igazán gyakorlóak, de amit látnak az emberek, ott nagyon. Emiatt ítélte el Jézus is a farizeusokat meg a régi zsidókat, hogy a nem a szívükkel hisznek. És a mai katolikus közösségek is csak valahogy megtartani akarják a hívőket maguk körül...
2019. júl. 22. 17:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!