Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki itt hatalmas hívő válaszol...

Aki itt hatalmas hívő válaszolna néhány kérdésre? Soha nem értettem tényleg kiváncsi vagyok a válaszra?

Figyelt kérdés

Ha létezik isten, hogyan lehetséges az, hogy az élet ott tesz keresztbe nekem/sok más ember társamnak ahol tud?

Hogy lehetséges az, hogy több millió ember éhezik? Szomjazik?

Hogyan hagyja azt, hogy halomra gyilkolják egymást az emberek vallási érdekekre, politikára hivatkozva?

Hogylehet az, hogy a bűnös emberek, esetleg az alvilági formák, mindig megússzák a jó isten haragját protekcióik által?

Miért hagyja Isten, hogy egy vezető zsarnokká váljon, diktatúrában kínozzon emberek millióit?

Miért kell a legtöbbször a legrosszabb forgatókönyvet az életedben "A" tervnek venni?


2019. júl. 22. 21:01
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
69%

Nem vagyok nagy hívő

De ezeket amikről te beszélsz nem lehet csak a vallásra fogni

Az emberek nagyban befolyásolják a dolgok történését

Isten egyébként szabad akaratot adott

És itt nyilván nem az éhezésre gondolok de egy két kérdésedet inkább az emberek butaságának titulálnám mint a vallásnak

Azért ez a mindenért a vallás a felelős elv tipikus, minden olyan dolgot amit befolyásolni tudunk és ráhatásunk van és lennea a dolgokra inkább ráhagyunk egy "nagyobb hatalomra" és mossuk kezeinket hogy: dehát nem rajtunk múlik

Miért is ismerős ez nekem valahonnan?

Olvasgasd kicsit a Bibliát

Mégha nem is hiszel vannak benne érdekes dolgok amiken érdemes elgondolkodni

Hogy utána milyen következtetést vonsz le az már a te dolgod

Üdv egy olyan 17 éves lány aki egyházellenes

És nem utolsó sorban a saját Istenében hisz nem abban akit bármiféle emberi szervezet kitalál

2019. júl. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
24%

"hatalmas hívő válaszolna"

Ez nem igazán szerény kifejezés. Persze értem Én, mit értesz ez alatt. Inkább az lenne a helyes kifejezés, hogy igyekszik megIsmerni a válaszokat Isten szavából, és ezt megossza másokkal is, nem tartja meg magának.:)


Nos lássuk sorban.

"az élet ott tesz keresztbe nekem/sok más ember társamnak ahol tud"

Erre két magyarázat van, Hiszen még nem Isten királysága az uralkodó. Ennek a világnak az uralkodója van hatalmon még, de már nem sokáig. Jézus azonosította, Sátán az ördög személyével. Illetve az ember küzd a saját tökéletlenségével is.

(Galácia 6:7) . . .Mert amit vet az ember, azt fogja aratni is;

(Prédikátor 9:11) . . .mert bajokkal teljes idő jön, és előre nem látható események történnek mindannyiunkkal.

Amint láthatod, az életben felmerülő problémák, az ember tetteinek következménye, illetve ha rosszkor van rossz helyen. Isten soha nem tartotta burokban a szolgáit, ahogy másokat sem. Ezért semmi különbség nincs az emberek életében történő nehézségekben:

(1Péter 5:9) . . .a szenvedéseket illetően ugyanazok mennek végbe testvéreitek egész közösségében a világon.

2019. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

A Biblia azt hirdeti, hogy Isten győzedelmeskedik a gonosz felett, és ha hiszel Istenben akkor jó dolgok történnek majd veled dióhéjban.

Biztosan volt hívő a sok millió halott ember között. Ez a kérdés, hogy miért nem segített Isten neki?

2019. júl. 22. 21:18
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, De főleg azt nem tudom, hogy mé' hagyja I, hogy állandóan, naponta, ugyanezek a kérdések jöjjenek a gyakorin - mé' hagyja? ? ? - és hiába mond bárki bármit.

Ja, de válasz is lesz: Mert Isten nem egy hagyó. Nem egy sakkozó, ahol mi vagyunk a bábuk. "Isten a Lét" - ezt már a XIII. sz-ban mondták a skolasztikusok. De a XXI. században csak azért is egy felhőn ülő gonosz sakkmesternek kell elképzelni, mert csak azért is.

Miért hagyta hogy ezt a választ elküldjem - mindjárt lenullázzák! brühühü

2019. júl. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

#4

Inkább válaszolj te fanatikus ha tudsz ésszerű magyarázatot adni :D

2019. júl. 22. 21:20
 6/40 anonim ***** válasza:
34%
méééé hagyja? Mert. Pont. Fanatikus a nénikéd, aki foggal vakaródzik.
2019. júl. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Na ezért elkell mondanod 5 miatyánkat.

Idiótákat és viccet félretéve várok még értelmes válaszokat mint az első kettő válaszolótól.

2019. júl. 22. 21:22
 8/40 anonim ***** válasza:
20%

"Hogy lehetséges az, hogy több millió ember éhezik? Szomjazik?"

(Prédikátor 8:9) . . .ember uralkodik emberen a maga kárára.

Az emberi vezetés, nincs összhangban Isten igazságával, illetve uralkodói bölcsességével. A Föld a jelenlegi teljes emberiségnek is bőven adna élelmet táplálékot. Azonban a kapzsiság, és az egyelőtlen elosztás miatt, sokan nem kapják meg még azt sem, hogy naponta legalább egyszer élelemhez jussanak.

Sajnos ezt az emberek ennek ellenére sem látják be, hogy nincs hatalmuk a "vezető szerepet" a saját akaratuk alapján helyesen irányítani. S nem is adnák vissza a hatalmat Istennek.

(Jeremiás 10:23) . . .a földi embernek nincs hatalmában az ő útja. Még csak lépteit sem irányíthatja a járókelő ember.

Persze ennek is csak idő kérdése, és vége lesz.

2019. júl. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Ha földi embernek nincs hatalmában az ő útja akkor, Isten miért szánta ezt az utat a bűnös embereknek?
2019. júl. 22. 21:24
 10/40 anonim ***** válasza:
28%

7 és mééé' nem akarod megérteni? ISTEN A LÉT


ESSE EST DEUS.

2019. júl. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!