Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan tudnak az emberek még...

Hogyan tudnak az emberek még a 21. századba is hinni olyan dolgokban, hogy sátán, angyalok, menny, stb?

Figyelt kérdés
2019. aug. 1. 12:00
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
34%
Vannak ostoba emberek...
2019. aug. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
60%
Látod.. De úgyis te leszel mindjárt a hülye, ha megjon a szekta.
2019. aug. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:

De nem értem.


Ezeknek a vallásos dolgoknak a létezésére NINCS BIZONYÍTÉK.


Miért nem kérnek BIZONYÍTÉKOT?

2019. aug. 1. 12:16
 4/54 anonim ***** válasza:
61%

Szerintük az is bizonyíték, hogy hova csapott egy villám. Igen, beszéltem itt olyannal, aki szerint Isten létezésére bizonyíték, hogy egy villám négyszer ugyanoda csapott.

Ezek után te mit vársz?

2019. aug. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
65%
Egy hívővel nem fogsz tudni szót érteni. Én kis koromban jártam hittanra. Kitiltottak néhány alkalom után, mert kérdeztem többször is. A vallásosok nem szeretik a kérdéseket és nem is válaszolnak rájuk. Bedobnak valami közhelyt (pl Isten útjai kifürkézhetetlenek) és mennek tovább. Bizonyítékokat se nagyon kell várni, nekik maga a biblia már bizonyíték.. Ez van.
2019. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

"Hogy hihetnek a 21. században az emberek olyan dolgokban, mint a törzsfejlődés?"


A törzsfejlődésre VAN BIZONYÍTÉK. Ha kinyitsz egy ált. iskolai 8. osztályos tankönyvet ezt megtalálod.


Az angyalok, menny, stb.. létezésére NINCS. Ilyen dolgokkal soha senki nem találkozott, nem látott. Ezt az tanulatlan, ókoriak találták ki, akik nem tudták, hogyan működik a világ!

2019. aug. 1. 12:59
 7/54 anonim ***** válasza:
36%

Fogsz kapni egy pár privát Biblia idézetet.:)

Kérdésedre a válasz: Az emberek buták, hiszékenyek, babonásak, és ezen nem is hajlandóak változtatni.

2019. aug. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim válasza:
15%
A világon mindig lesznek defektes emberek, ezzel sajnos nem lehet mit csinálni. Egy hívő teljesen más világban él mint mi, egyszerűen lehetetlen valós érvekkel, tárgyi bizonyítékokkal meggyőzni valamiről. Majd idővel te is rájössz. Én is próbálkoztam még mikor fiatalabb voltam, próbáltam megérteni őket és vitázni velük, de rájöttem hogy ez nem lehetséges. Rájuk kell hagyni inkább, úgy se tudsz mit csinálni, csak magadat idegesíted. Szerintem is rohadt gáz hogy 2019-ben még mindig ott tartanak egyesek, mint a középkorban, de hát ez van, nem lehet mit csinálni. Csak az a baj hogy sokszor a normális emberek kárára is teszik a dolgokat, vagy gyerekeket győzködnek a hülyeségükkel, akik még nyilván kicsik és nem tudnak ténylegesen különbséget tenni a baromság meg a nem baromság között. Már csak ezért szoktam felhúzni magam rajtuk, az hogy ők mit hisznek, már nem érdekel.
2019. aug. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim válasza:
66%
Régen az emberek nem tudták, hogy miért vannak különböző természeti jelenségek, pl.: villám, földrengés, stb. Féltek ezektől a dolgoktól, ezért kitaláltak rá valamilyen magyarázatot. Ez az lett, hogy Isten (vagy éppen az istenek) megbüntetik az embert azokért a dolgokért, amiket rosszul csinált. Ez a hiedelem máig fennmaradt, csak egy kicsit más formában, de a lényeg ugyan az: Magyarázatot adni egy furcsa, idegen dologra. Erre való az isten. Így az embereknek könnyebb elfogadniuk, hogy leég a házuk pl.
2019. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
86%

Alapvetően kétféle ember van.

Akik idáig ide írtak, ők racionálisak, gondolkodók. Nekik kellenek a bizonyítékok, és ők nem fogadják el a vallást.


Az emberiség másik fele viszont idealista, érző lélek. Ők képtelenek valamilyen felsőbb eszme, idea nélkül élni. Ha nem létezne vallás, akkor ők kitalálnának valamiféle ezotériás hitet maguknak.


Egyik embert se kell lebecsülni, vagy hülyének nézni - mindkettőnek megvan a maga helye. A gondolkodónak ott, ahol a tudomány van, ahol gondolkodni kell - az érzőnek pedig a misztikum, a vallások és a művészet területén.


Csak jó lenne, ha mindenki ott is maradna, és nem egymás ellen küzdenének.

Az is jó lenne, ha nem 2...5000 éves elképzelések alapján próbálnák meg működtetni a világot még ma is.

Vagy húzni visszafelé azt, amit már egyszer sikerült kivezetni a babonák köréből.

2019. aug. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!