Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten mit szól ahhoz, hogy az...

Isten mit szól ahhoz, hogy az állítólagos követői közül többen lejáratják őt?

Figyelt kérdés

Keresztény szekták, mint pl. pünkösdisták, jehovisták. Áltudósok, mint pl. Kent Hovind, fanatikus elvetemültek, akik pl. orvost ölnek, mert abortuszt hajt végre, stb...


Ezek az emberek TÉNYLEGESEN meg vannak győződve róla, hogy ők az Isten emberei, és amit mondanak, tesznek, az jó.


Isten mit szól hozzá, hogy ezek a követői a leghangosabbak?


Mert az a hívő, katolikus biológus, aki csendben lemegy a laboratóriumba dolgozni, tanulmányokat ír valamelyik folyóiratba, és vasárnaponként elmegy a misére nem hallatja a hangját...


2019. aug. 2. 11:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak Isten tudja.
2019. aug. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt szólja:

"Óvakodjatok a hamis prófétáktól! Báránybőrben jönnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok." (Mt 7,15)

2019. aug. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekes, hogy pont Kent Hovindot hoztad fel"

Helyesbítve Isten mellett próbál érvelni, de mindezt teszi úgy hogy hazugságokat és érvelési hibákat halmoz egymásra folyamatosan.

Hazudni pedig, úgy tudom, bűn a kereszténység szerint.

2019. aug. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #3! Bizonyíték az evolúcióra bőven van, ha kicsit hajlandó lettél volna nyitott szemmel ülni bioszórán, rájönnél, hogy az egész modern rendszertan az evolúcióra alapszik, és ami a hab a tortán, hogy működik. Én inkább bízom az öreg biológusban, aki nem olyan arrogáns, hogy a természet erejét lebecsülve egy istentől tegye azt függővé. Az ősrobbanás-kutatások gőzerővel haladnak előre, és mikor majd minden kétséget kizáróan kiderül, hogy igaz, akkor jön majd a baj az egyházaknál.

Az evolúció bevezetése óta pedig nem tudom, megfigyeltétek-e: a biológia szárnyal, az orvostudomány szárnyal, a földtudomány szárnyal, a kémia szárnyal. De ördögtől való az ötlet, abszolút. :D


Nézd... Nekem van egy vallásos ismerősöm. Hithű keresztény, és meg van róla győződve, hogy az evolúció helyes. Miért? Mert nem vak, és racionális érvekkel meggyőzhető, illetve belátta, hogy ha egy logikailag megalapozott elmélet bevezetésével a tudomány soha nem látott mértékben lendül fel, akkor abban lehet valami.


Nem tudom, hol lesz majd az istenetek a klímakatasztrófa bekövetkezése esetén, de egyet tudok: nem az ima fog segíteni, hogy a gyermekeim élhető bolygón nőhessenek majd fel, ha lesznek, hanem a tudomány és az emberiség teheti ezt majd lehetővé. Miért nem? Mert amíg a papjaitok imádkoztak, addig felfedezték a penicilint, amíg a papjaitok imádkoztak, feltalálták a klórmeszes kézmosást, amíg a papjaitok imádkoztak, megalkották a számítógépet, ami rengeteget segít embereken, amíg a papjaitok imádkoztak, létrehozták a földrengésbiztos házakat, amíg a papjaitok imádkoztak, az emberek megharcoltak a papjaitokból álló egyházzal, ami emberek milliói életét tette tönkre és vette el a középkorban, mert "eretnekek voltak", mert templomot kellett építeni. Amíg a papjaitok imádkoztak, lányok millióit erőszakolták meg és ejtették így teherbe, és nem papok segítettek rajtuk, hanem rendőrök, ügyvédek, pszichiáterek és pszichológusok. Amíg a papjaitok imádkontak, a templomaiktól néhány méterre sokszor emberek tömegei éheztek, éheznek és haltak, halnak éhen, haltak és halnak meg egy egyszerű náthától. Amíg a papjaitok imádkoznak, a nyugati világ világi vezetői lehetővé tették, hogy ne lehessen senkit származása alapján hátrányba helyezni. Míg ki volt a feudalizmus és a kötött társadalom legnagyobb támogatója? Az egyház. Amíg a papjaitok imádkoznak, az állam teljes erejével lép fel az egyenlőtlenségek ellen. Én is az államnak köszönhetem, hogy tanulhatok és fejlődhetek, előbbre léphetek, mert nagyon nehéz anyagi körülmények között éltünk nagyon sokáig, és állami segítség nélkül nem tanulhattam volna. Nem a papjaitok imáinak köszönhetem ezt. Míg a papjaitok imádkoznak, nők és gyerekek millióit veri és terrorizálja a családfő. Rajtuk pedig az igazságszolgáltatás segít, nem a papjaitok imái. Folytathatnám, de szerintem nem kell.


Kedves kérdező!

Szerintem ha van isten, aki figyeli ezeket az álszent és képmutató embereket, akkor sír. Sír, mert amit művelnek, az nem kereszténység. A kereszténység a szeretet vallása, és ismerek olyan keresztény embert, akinek ha létezik az istene, akkor boldogan tekint le rá. Mert nem álszent, nem képmutató és nem akar senkit megtéríteni; a hite a legbelsőbb magánügyei közé tartozik.

2019. aug. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#3


Csak hogy tudnám, hol a francba voltál akkor, amikor a tanáraid az evolúciót tanították az iskolában.


Itt az eredménye a lógásodnak, hogy hülye maradtál.

2019. aug. 2. 14:02
 6/15 A kérdező kommentje:
Bocs, az eredeti 3-as már törölték, annak szólt a komment.
2019. aug. 2. 15:17
 7/15 anonim ***** válasza:

"" állítólagos követői ""

Kedves Barátom, talán biztosan értesültél arról, hogy a választottjai is, sokszor megszomoritották Jehova szivét a butaságaikkal. Azonban, igyekeztek helyrehozni a hibáikat, Isten pedig nem oszlatta fel a választottjait, néhány betévedt helytelenséget cselekvők miatt.

Tudod biztosan, mit szólt amikor ilyesmi történt.

2019. aug. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"nem hallatja a hangját..."

Vajon miért? Jézus ezt mondta, vagy tanitotta volna a követőinek? A Teljes irás Istentől minden embernek szól. A keresztény ember pedig nem tartja meg a Jézustól kapott érméket, nem ássa el, hanem kamatoztatja azt.

(2Timóteusz 4:2) 2 prédikáld a szót, a sürgősség érzetével légy ezen a kedvező időszakban is, a bajokkal terhes időszakban is, . . .

(Lukács 9:2) 2 Aztán elküldte őket, hogy prédikálják az Isten királyságát, . . .

(Cselekedetek 20:20) 20 eközben nem tartottam vissza magam attól, hogy elmondjak nektek mindent abból, ami hasznos, és attól sem, hogy nyilvánosan és házról házra tanítsalak benneteket,



Talán azért, mert nem ismeri Isten szavában a Jézus által a tanitványainak, követőinek kiadott feladat végzését.

(Máté 5:14–16) 14 Ti vagytok a világ világossága. Nem lehet elrejteni a hegyen fekvő várost. 15 Ha az emberek lámpát gyújtanak, nem egy kosár alá helyezik, hanem egy lámpatartóra, hogy világítson mindazoknak, akik a házban vannak. 16 Ti is engedjétek fényleni a világosságotokat az emberek előtt, hogy lássák a jó cselekedeteiteket, és dicsőséget adjanak égi Atyátoknak.


Mielőtt visszament volna az Atyjához, megjelent több mint 500 követőjének, tanitványának és ezt mondta:

(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.”


Ez az utolsó napokban is érvényes, nem csak az első században.

2019. aug. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8


Living Witness, Opendoor, vagy ki tudja milyen néven írsz most...


Már sokszor megbeszéltük, hogy Jehova tanúi nem Istentől vannak.


Szia

2019. aug. 2. 16:54
 10/15 anonim ***** válasza:

az a hívő, katolikus biológus, aki csendben lemegy a laboratóriumba dolgozni, tanulmányokat ír valamelyik folyóiratba, és vasárnaponként elmegy a misére nem hallatja a hangját...


Az a hívő katolikus biológus tudja, hogy az egyháza csak félórás - FÉLÓRÁS - kínzást-vallatást engedett meg fénykorában, Jézus meg egy másodpercnyit sem, úgy hogy mivel megmaradt a kínzók között, ugyanolyan gazember, mint azok!


Nyugodtan kitörölheted a válaszomat, de tudjál róla, hogy Jézus nem válaszokat fog kitörölni, hanem azokat akik az ő nevében a gonoszság és mocskosság ezernyi formáját elkövették, mégis úgy vannak itt elkönyvelve, mint az igaz és szent angyalkák.

Máté 25:40 És felelvén a király, azt mondja majd nekik: Bizony mondom nektek, amennyiben megcselekedtétek eggyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg

Jel 18:4 És hallék más szózatot a mennyből, amely ezt mondja vala: Fussatok ki belőle én népem, hogy ne legyetek részesek az ő bűneiben, és ne kapjatok az ő csapásaiból:

   Jel 18:5 Mert az ő bűnei az égig hatottak, és megemlékezett az Isten az ő gonoszságairól.

2019. aug. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!