Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, mit gondoltok, miért...

Hívők, mit gondoltok, miért terjedt el veletek kapcsolatban az, hogy nem gondolkodtok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy amikor ez a téma előjön, hogy akkor felhagytok a kereszténykedéssel, és keményen visszavágtok, de ennek ellenére, mégis veletek kapcsolatban terjed el a legjobban ez a nézet.


Szerintetek van valóságalapja?


2019. aug. 4. 15:53
1 2
 1/17 szp72 ***** válasza:
78%

Ez azért van, mert a keresztények jóval hülyébbek az átlagnál.


Feltételezem ezt szeretted volna hallani, így gondoltam szerzek neked egy kis örömet.

2019. aug. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem tudok ilyen terjedésről.
2019. aug. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%

Nem fogok keményen visszavágni. Ugyan is nem kötelező elfogadni, és ezt a gondolkodó Teremtő sem tartja helyesnek. Ha valakit nem győz meg Isten szava, és a teremtés bizonyitéka, ha fejreállna Isten akkor sem fogadná el, a helyes magyarázatot. Jézus számtalan bizonyitékokat mutatott be, még is elutasitották, és azután megölték.

DE a kérdésedre:

Ennek több oka lehet, vagy van.

PL az egyik lehet, hogy a természet feletti dolgokat némelyek túlzásnak tartják, mert jelen esetben, nem figyeltek meg, vagy nem voltak ott olyan eseményeknél, amikre fejet hajtottak volna. Érdekes, hogy más beszámolóknál, még is elfogadnak történeteket, ha nem is voltak szemtanúi annak. A másik, hogy materialista gondolkodással, elképzelhetetlen, hogy valaki időn felül áll, és gondolkodik, vagy létezik. Illetve, hogy lehetetlenség az örökké valóság, mert az embernek van kezdete, és most még vége is.

Persze vannak tudósok, akik szerint, a megvizsgált teremtés némelyike nem lehet véletlen, annyira rendezett, és intelligenciát takar. Mig mások, más magyarázatot kreálnak, hogy bizonyitsák, az Isten nélküli életet.


Ha valaki hibát akar találni, az talál is. Biztosan hallottad, hogy van akinek az a baj, ha van sapka, van akinek az, ha nincs.

2019. aug. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Ha a kérdésedre megpróbálok válaszolni és ehhez gondolkodom, akkor cáfoltam ezt a tévképzetet?

Egyébként nincs alapja. Jellemzően azokba nem szorult sok ész, akik így nyilatkoznak. Én még egy értelmes, gondolkodó ateistát sem hallottam, aki ezt állította volna hívőkről. Persze itt a hangsúly az értelmesen van.

2019. aug. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
Manapság már semmi alapja nincs, sőt, épp ellenkezőleg, a mai hívők többet gondolkodnak mint az átlag, mert manapság az ateizmus az átlag vallása. Azaz a hívők pont hogy nem birkán mennek az árral, hanem tudatosan döntöttek.
2019. aug. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

5: borzasztóan irritáló, amikor látszik, hogy fogalmad sincs dolgokról, de azért igyekszel valami okosat mondani az ateizmusról.

"A Pew Research Center 2004-es felmérése szerint az Egyesült Államokban a 30 év alatti népesség 12%-a, a 30 év feletti népesség 6%-a nem mondható vallásosnak."


Ha neked a maximum 10% az átlag, akkor baj van nálad. Szerintem inkább próbálj meg több tudást szerezni, mert ez így elég halvány. Sok sikert.

2019. aug. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert van egy nem gondolkodó, úgymond "bulvár" réteg, amelyik hangos és feltűnő, aztán sokan ezt azonosítják a kereszténységgel.

Egy úgymond "kívülálló" nem fog csak úgy egy hirtelen ötlettől vezérelve Hans Urs von Balthasart, Karl Rahnert vagy Duns Scotust olvasni, hogy jobban megismerje a kereszténységet. De az, hogy a "keresztények szerint nem voltak dínók" bárki agyáig eljut, függetlenül attól, hogy ez így általánosítva nem is igaz.

2019. aug. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nos, én azt gondolom, hogy a mélyen hívő keresztények alaővetően nem gondolkodnak. Véleményem szerint minél fundamentalistább egy felekezet, annál több ott a buta ember. A katolikus egyház felvilágosultabb, ezért ott találhatóak értelmes emberek, tudok olyan biológusról is, aki hívő katolikus. Ugyanakkor a fundamentalista felekezetek csak úgy hemzsegnek a rendkívül ostoba emberektől. Mielőtt pedig valaki elkezdene hadonászni, hogy nincs igazam, csak közlöm: van elég tapasztalatom a kereszténységgel: római katolikus családba születtem, aztán évekig tagja voltam egy kisegyháznak, voltam a felházon is, megismertem más felekezetek teológiáját is.


Szóval tudom, mit beszélek.

2019. aug. 4. 23:19
 9/17 A kérdező kommentje:
*alapvetően
2019. aug. 4. 23:49
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Megfordítva, miért gondolják az ateisták hogy csak ők gondolkodnak?
2019. aug. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!