Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Apokrif iratok tudom, hogy...

Apokrif iratok tudom, hogy nem nérvadók. Gyermek Jézus gyilkolásai, hasonlítanak Péter gyilkolásaihoz az apcsel-ben Ananiás és felesége ügyében. Megtörténhetett Jézussal?

Figyelt kérdés

2019. aug. 12. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Ez már volt, Péter nem gyilkolta meg Anániásékat.
2019. aug. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem
2019. aug. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
6%
A gyermek Jézusnak is meg kellett tanulnia bánni az erejével. Ebben édesanyja és József volt segítségére. Nem hiszem, hogy gyilkolt volna, de rosszul sikerült csodákat véghezvihetett, úgysem maradhatott nyoma, az egyház gondosan törölte a legtöbb myomot, amit a földi élete során hagyhatott. Még csak egy kézirat sem maradt fenn tőle, pedig valószínüleg tudott írni.
2019. aug. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
Ezek az apokrifok valóban nem mérvadók, sokszor több száz ével később íródtak, mint az események történtek. Ráadásul gyakran ellentétben állnak a hiteles evangéliumokkal is.
2019. aug. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Apokrif iratok tudom, hogy nem nérvadók."

Valóban nem tekintjük őket sugalmazottnak, mint az evangéliumokat, viszont bizonyos szempontból hatottak. Pl. számos ikonon, de még a nyugati egyházművészetben Krisztus születéséhez kötődően ábrázolják az újszülött Jézus fürdetését két "bábával". Ez egy apokrif történet, mégis hatást gyakorolt a keresztény gondolkodásra.

2019. aug. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!